Skocz do zawartości

habiek

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia habiek

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. wreszcie załapałem :angry: chociaż na stronie producenta stoi jak byk, że Alfa2 to pompa do "wszystkich instalacji wodnych". Zauważyłem tez, że występuje wersja wykonana z nierdzewki ale to inna klasa cenowa B) Dzięki wszystkim za rady, zostanę przy UP 15-14B. Za jakiś czas napisze jak się sprawdza. Ps. Napisaliście, że mam ją połączyć w szereg z zaworem zwrotnym. Pytanie dotyczy tego, w którą stronę pompka ma pompować (króciec cyrkulacyjny mam w obrysie okrągłebo boku wymiennika), króciec poboru ciepłej wody użytkowej jest natóralnie na górze zbiornika. Rozumiem, że pompka pompuje wode do króćca cyrkulacji (być może to durne pytanie ale lepiej zapyać, niż to ustrojstwo demontować). Gdzie znajduje zie zawór zwrotny: pomiędzy pompką a króćcem cyrkulacji czy przed pommpką i króćcem?
  2. Reasumując: mając okazję zakupu Grundfos ALPHA2 25-40 za kwotę 450zł z pełną 2 letnią gwarancją zysk na 5-krotnie mniejszej mocy nie tłumaczy jej przewagi nad UP 15-14B? Jeśli tak kupuję UP 15-14B.
  3. Na dole mieszka moja babcia - budynek jest mój ale nie chcę jej przysparzać zmartwień więc jej łazienkę zostawię na zaś B) Jeśli idzie o pompkę, to rozumiem, że wystarczy coś takiego na przykład: GRUNDFOS UP 15-14B czy może warto zainwestować w Grundfos ALPHA2 25-40 i zyskać w ten sposób na różnicy mocy?
  4. Ten link nie jest mi - laikowi pomocny. Z kilku powodów głównym jest ten, że zacytowany wątek toczy się wokół rozważań nad zapotrzebowaniem na ciepło. Piony, o których piszę ja z zasady nie mają grzać B) Ale nie znam się na tym...
  5. Witam. W akcie despreacji zwracam się do Was z prośbą o poradę. Może w akcie niewiedzy raczej, niż desperacji B) Chodzi o to, że zmuszony jestem wykonać remont/nową instalację wody użytkowej w dudynku jednorodzinnym. Sytuacjia wygląda następująco: 1. Wymiennik dwupłaszczowy zainstalowany jest przy piecu węglowym w piwnicy. 2. Z wymiennika na piętro idą piony z ciepłej i zimnej wody. Piony mają wysokość 5 m i biegną rurami pex-al-pex. Piony są wykonane z jednego kawałka rury o średnicy 20mm. 3. Na piętrze pion z ciepłą wodą kończy się rozdzielaczem, z rozdzielacza w dół biegnie z powrotem na dół rura 20 jako powrót cyrkulacyjny. Rury są izolowane. 4. Z rozdzielaczy wszystkie odbiorniki poprowadzone są odcinkami rury pex 16mm na odległość nie większą niż 1m od rozdzielacza. 5. Uznaję, że nie warto prowadzić cyrkulacji od najdalszego odbiornika w szeregu ponieważ odcinki rury 16 o długości 1m zawierają pół litra wody. 6. Chcę włączyć w obieg pompkę zyrkulacyjną, która będzie poruszała wodę w pionach (w zasadzie w pionie zasilającym i powrocie). Moje pytanie dotyczy pompki na jaką powinienem się zapatrywać. Sam już nie wiem jak czytać te wszystkie techniczne parametry... wydajność, wysokość podnoszenia (w metrach, kilopaskalach..) Tak sobie myślę, że piony być może mają 5 m wysokości ale wody w nich mało - sa przecież z pex-a 20-stki. Czy potrzeba mi w rzeczywistości pompki o wysokości podnoszenia 5 czy 6 metrów by poruszyć wodę w samym pionie poprzez rozdzielacz i powrót? Dodam, że na całym odcinku pionu nie będzie żadnej odnogi instalacyjnej na parter budynku ponieważ mieszka tam starsza osoba i nie godzi się na całościową modernizację instalacji - zrobię to w innym terminie lub poprowadzę kiedyć drugi pion. Czego powinienem użyć, jak czytać parametry pomp. Może zechcecie podać mi jakiś konkretny model do przemyśleń? Będę wdzięczny za każda poradę i wszelką pomoc. Pozdrawiam Wszystkich Łukasz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.