Skocz do zawartości

arokowal

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia arokowal

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Maźnięcia na drzwiczkach wymiennika i komór spalania wyglądają jakby ktoś robił to w na szybko byle zaliczyć kolejną sztukę. Nie wiem czy to jakaś ochrona, ale wizualny efekt estetyczny pozostawia wiele do życzenia. Jeśli to standardowe przypadłości pieców i wystarczy kwestia niewielkiej regulacji to może faktycznie za bardzo czepiam się szczegółów. Ale jak widzi się, że gdzieś coś wystaje, odstaje itp. to zaczynają się w głowie budzić wątpliwości, co do rzeczy, których nie widać. Czy są dopracowane i czy to faktycznie będzie dobrze działać. I pewnie na działaniu powinienem się skupić, więc do czasu uruchomienia nadal pozostaje wierzyć, że zakup tego kotła był dobrą decyzją :D
  2. Ostatecznie zdecydowałem się na Lazara Multikomfort (ze względu na dodatkowe palenisko z rusztem wodnym, wspominaną ceramikę i sterownik pogodowy). Swój wkład miały również opinie na forach. Właśnie przywiezione mi ten piec i powiem, że detale nie robią super wrażenia, a wręcz odwrotnie - mam nadzieję, że nadrobi to środek. Ponieważ o producencie słyszałem dużo dobrego, chciałbym, sie podpytać znawców, czy to normalne, że: - wełna izolacyjna wychodzi spod osłon (zarówno przy wyjściu króćców wody jak i drzwiczek komór) - drzwiczki osłonowe dolne w porównaniu z górnymi wyglądają jak niedomknięte (odstają na około 2cm) - rączka od zamknięcia pokrywy podajnika kręci się dokoła (czy jest zamknięta rozpoznaje się próbując otworzyć pokrywę) - maźnięcia pędzlem są niedokładne. Być może to jedynie czepianie się szczegółów ale chciałbym sie dowiedzieć czy to normale, czy powinienem reklamować to u producenta?
  3. Wnioskuję, że podana cena zawiera już ten sterownik. Bo z informacji na stronie jasno to nie wynika. I jeszcze jedno pytanie czy lepiej jest kupić mniejszy piec (15 KW), który będzie chodził na jakieś 80-90%, czy większy (19KW) i wykorzystywać jego 60%. Poza sezonem grzewczym najprawnopodobniej będziemy palić drewnem aby nagrzać wodę.
  4. Defro jest za około 6000 tyle że brutto. Czy warto dopłaczać 1500 zł dla ceramiki? Czy sadza jest dużym problemem? Dach i komin mamy grafitowy, więc ewentualne osadzanie się jej na tych elementach nie powinno stanowić problemu. Czy osodzanie sadzy w piecu obniża jego sprawność i zmusza do częstszego czyszczenia? Czy też częściej należy wzywać kominiarza?
  5. Niestety mam mało miejsca:( Co do paliwa to nastawiam się na ekogroszek ale ze względu na ceny nie wykluczam palenia miałem. Czy do ekogroszku tłokowce się nie nadają?
  6. Z Lazara otrzymałem instrukcję obsługi, więc mam więcej informacji niż znajduje się na ich stronie. Zastanawiam się nad tym 19KW. Po rozmowie ze sprzedawcą Defro odszedłem od modelu Duo ze względu na gabaryty oraz idący za tym problem z odpowiednim umiejscowieniem w kotłowni (Ling Duo jest jeszcze większy) i zastanawiam się nad podobna do Lazara Multikomfort konstrukcją Defro AKM 15KW (w tym przypadku jestem w stanie ustawić piec tak, aby spełniać wymogi producenta +-5cm). Tu prosiłbym również o poradę czy AKM 15KW będzie w stanie nagrzać mi 105 mkw domu + 25 mkw garażu z kotłownią i dodatkowo 140 litrowy zbiornik CWU. Dom z pustaka keramzytowego 3 komorowego grubości 25 cm z 12 cm styropianu, nowe okna. Czy lepiej wybrać piec 19KW i nie wykorzystywać go w pełni?
  7. a co myślicie o Defro AKM 15KW?
  8. Trafiłem, niestety za względów na kotłownie muszę duża uwagę zwracać na gabaryty (szerokość/głębokość). Drugą rzeczą która przechylała szalę na Defro to powierzchnia grzewcza 2,1 m2 (Klimosz 1,7 m2). Defro też można palić peletem. Czekam jeszcze, aż ogólnodostępne będą parametry techniczne tego nowego Lazara (Multi-Komfort) więc do niego nie porównuję.
  9. Tak to niestety bywa jak się pierwszy dom buduje, co chwila coś wychodzi:(( A z taką kotłowinią to z samym piecem się będą musiał sporo nagimanstykować. Na szczęście wcześniej przesunęliśmy jedną ściankę, a i składzik i palka mają też zaplanowane inne miejsce.
  10. To jeszcze jedna kwestia. Jak wygląda serwis bądź reklamacje w obu firmach? Pytam ponieważ ze względu na wymary kotłowini nie będę w stanie dotrzymać wszystkich zawartych w instrukcji odstępów (piec-ściana). Słyszałem, że niektórzy producenci czepiają się, że zamiast 60 jest 55 cm i nie chcą przez to akceptować gwarancji. Jakie są wasze doświadczenia?
  11. Witam wszystkich Od dzieciństwa mieszkałem w bloku i teraz gdy mam przeprowadzić się do domku nadszedł czas wyboru pieca. Nigdy wcześniej nie paliłem w piecu i nie bardzo wiem, na jakie elementy zwracać uwagę. W Internecie ludzie narzekają na wszystko, więc dostaje się każdemu producentowi. Przeglądając fora znalazłem jednak swoich faworytów w których można palić również zwykłym węglem i drewnem, jest to Lazar Multikomfort lub Defro Duo. Zastanawiam się również nad piecem Lazar Eko-komfort - tyle że tu mozna palić jedynie ekogroszkiem (na szczęście różnymi rodzajami) i peletem. Dodam, że Lazary mają sterownik pogodowy - podobno to dobra rzecz. Wiem, że piec kupuje się na lata wiec proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Który z tych piecy ma więcej zalet i jakie to są atuty. Jaki wybrolibyście dla siebie i dla czego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.