Skocz do zawartości

romanbolek

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia romanbolek

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Zgode mam dewelopera, bo blok nówka oddany do użytku 4 miesiace temu, kotłownia jest w bliku na 10 mieszkań, w kotłowni zaistalowany jest automatyczny system napełniana i odpowietrzania, deweloper twierdzi ze w innych mieszkaniach tez maja podłogówe tylko ze robili odrazu(w trakcie budowy budnku), ja kupiłem mieszkanie ostatnie w tym bloku i w nim nie było przewidziane, wiec aspekt prawny raczej mnie nie dotyczy, pytanie czy rzeczywiscie koncepcja jest bładna, w starym mieszakniu mam podłogówke ale bez ukaldu mieszajacego i efekt jest taki w jednym miejscu jest ciela a drugim cieplajsza podłoga.
  2. witam chce w saloniezrobić ogrzwanie podłogowe, plan jest taki aby skuc posadzke, połozyc rurki i zalac posadzke połozyć panalepodlogowe, salon 24m2 =140m rurki) planuje na zasilaniu podłogówki dać termostatyczny zawór mieszający, potem rozdzielacz na 2 petle z odpowietrzaczem na powrocie podłogówki dac zawór RTL, duzo czytałem i wiem ze przy takim układzie zalecana jest jeszcze pompa obiegowe, ale czy przy jednym pomieszczeniu potrzebna jest taka pompa? pytanie czy jak podepne taka instalacje równolegle do grzejnika to czy bedzie to działać i czy bedzie ekonomiczne, tzn czy licznik pomiarowy nie oszaleje i nie pokażezbyc wiele, blok zasila kotłownia z automatycznym system napełniania(odpowietrzania) nie znam sie na tym ale tak na "chłopski rozum" powinno to działac w ten sposób iz jak zawór RTL (ustawiony na np 22st) zacznie przepuszczać to zawór mieszajacy (ustawiony na 30st) wpusci do obiegu wode zmienszana (zasilanie z powrotem z podłogówki) jak woda zmieszana dojdzie do zaworu RTL to on sie zamknie, woda w podłogówce bedzie oddawac ciepło,jak wystygdnie to cykl sie powtórzy, stad moje pytanie odnoscnie pompy obiegowej, bo to dodatkwe koszty instalacji i espolatacji. prosze o porady. pozdrawiam.
  3. Witam Rozumiem ze sterownikiem bede mogł sobie ustawiac temp przy jakie zawor ma puszczać wode na układ grzewczy, a tak sie jeszcze zastanawialem nad tym zaworem trojdorznym z priorytemen ustawionym na C.W.U. bo to jest dla mnie ideane rozwiazanie w lato gdy gdzejniki nie grzeja oraz w dzien gdy używam ciepłej wody, a co w nocy gdy nie zalezy mi na ciepłej wodzie a na ciepłych kaloryferach?
  4. Witam dzieki Quitar za radę, zawory odcinajace to mam, i mam jeden wspólny zawór spustowy. a zawór trojdorzmy to wyjadke mi sie ze to dobre rozwiazanie, czy możecie mi poradzie jaki najlepszy bedzie ten zawór trojorzny chodzi mi o typi producenta.
  5. Witam w załącznku przedstawiam schemat instalacji CO który zrobił mi Hydraulik, brakuje na schmeacie tylko zawów kulowych przed pompami, ale to szczegół,Prosze o wasza opinie. Na podłogówce sa zawory RTL wiec chyba jest ok, dołże jeszcze strownik aby pompa sie załaczała przy okreslocej temp. natomiast grzejniki i CWU sa zasilane z innej pompy, i nie wiem czy ten układ jest ok, brak mi tu zaworu mieszajacego wiem ze wiele urzytkwników napisze ze pompny powinny byc na zasilaniu kotła a nie na wyjsciu ale niestery stało. moze to zmienie. Hydrauli powiedział ze jak latem bede chciał sobie zagrzac ciepła wode poprzez napalenie w kotle to musze zakrecic zawory na kalorywerach oraz zawór kulowy przed pompa do podłogówki, nie wiem czy to zadziała a jesli tak to jaka jest tego sprawnosc, czy wiekszasc ciepła nie pojdzie w rórki oraz naczynko wyrównawcze. prosze o wasze opinie i ewntualne sugestie. Pozdrawiam
  6. Witam Prosze o pomoc fachowców buduje pietrowy domek kotłownia bedzie w piwnicy, na partereze w łazience i kuchni bedzie ogrzewanie podłogowe około 9m^2, reszta pomieszczeń tradycyjne grzejniki ( 6 sztuk) ( powierzchnia całkowita parteru 70m^2) na pietrze podobnie ale powierzchnia całkowita 60m^2, piec na paliwo stałe (drewno, wegiel) dodatko chcę zamonotować na parterze kominek z plaszczem wodnym. 1. Z tego co przeczeytałemna formum wnoskuje ze jak zastosuej zawór 4d to bede mógl sterowac temeratura jednoczesnie w calym domu, chciabym aby była możlwiosć osobego sterowania temperatury na parterze i na pietrze czy w tym wypadku wystarcza zawory z termostatami na każdym grzejniku, 2 jak regulować temerature wody za kotłem w automacie aby nie doszło do zagotowania wody, 3 wydaje mi sie ze przed rozdzielaczami do ogrzewnia podłogowego musze zaistalowac zawory 3d aby nie przekroczyć 55stC dodatkowo bede mógl sobie nim stwrowac temp pomieszen w których bedzie zainstalowane ogrzewanie podłogowe 4.prosze o propozycje schematu oczywiscie ma nie zabraknąc CWU z opcja zasilanie z solarów ale to raczej przyszłosciowa instalacja, aczkolwiek rury juz chce połozyc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.