Skocz do zawartości

mkII

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia mkII

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam ponownie Niestety nie jest to ten zawór. Zawory które są u mnie zamontowane są to termostatyczne zawory grzejnikowe o szczególnie małym oporze o duzym przepływie kvs 2,50, 3,10 z niebeiskimi kapturkami do instalacji grawitacyjnych. Kod z katalogu Heimeiera to 2241-02.000 , 2242-02.000. Nie jestem hydraulikiem ale wydaje mi sie że na tym pionie jest za duży opór hydrauliczny. zastanawiam sie jeszcze nad ustawieniem pompki bo w tej chwili pracuje na autoupdate pobór mocy około 35 W czy przełączyć może na stałą pracę ale wtedy jaki bieg ustawić 1,2,3? a zawór 3 drogowy tez na 9 zeby najwiecej ciepła było przekazywane do grzejników?
  2. Zawory haimeiera nie posiadają pod kapturkiem regulacji, regulacja odbywa sie tylko za pomocą głowicy. Czy np. zmiana rury zasilającej ten pion z 22 na 28 na strychu i poddaszu moze coś pomóc? dalej niestety musiałaby zostać 18 na długości ok 2 m bo jest schowana w ścianie a nie chcemy teraz robic remontu salonu, czy dołozyć jeszcze w tym pionie dodatkowo na wszelki wypadek odpowietrznik? A może trochę ograniczyć powrót na zaworach przy grzejnikach najbliżej pieca?
  3. Cześć Zasobnik - bojler 140 l jest zainstalowany zaraz przy piecu z drugiego wyjscia z pieca a powrót jest podłączony do rury powracającej z zaworu 3 d do pieca. Grzejniki najlepiej grzeja jak pokretło jest w pozycji 9,10 czyli po prawej stronie patrząc na zwór 3d. Co znaczy nastawy wstepne? - przepraszam że pytam ale nie jestem hydraulikiem - do tej pory regulowałem tylko głowicami na grzejnikach i jak grzejniki sa bardziej otwarte to ten jeden bardzo słabo grzeje. Z tego co pamiętam powroty na grzejnikach są otwarte na pełny przepływ.
  4. witam Mam problem z pionem oznaczonym gwiazdką na rysunku.Zasilanie jest górne ponieważ nie ma piwnicy a chciałem zachować grawitację, rury miedziane przekroje stopniowane jak na rysunku, w układzie pompka elektroniczna grundfosa ALPHA, zawór 3 drogowy ESBe 3MG, grzejniki aluminiowe z odpowietrznikami,zawory termostatyczne haimeiera o dużym przepływie i małym oporze niebieskie, głowice termostatyczne haimeiera, zawory na powrocie grzejników. Grzejnik z pionem oznaczonym gwiazdka słabo grzeje tzn. głowica ustawiona jest na max. poz. 5 a grzejnik grzeje jak inne w poz. 3. co może byc powodem słabszego grzania? Czy da cos wymiana rury z 22 na 28 w pomieszczeniu strych - poddasze plus może jeszcze zamontować dodatkowy odpowietrznik na tym pionie , wymiana 18 na inny nie jest możliwy obecnie bo 18 jest w ścianie. Prośba o pomoc co mozna jeszcze zrobić żeby ten grzejnik lepiej grzał?
  5. Witam Mam jeszcze kilka pytań: 1. Znajomy instalator mówił mi że jeżeli się daje w układzie zawory termostatyczne przy grzejnikach to już nie jest potrzebny zawór 3-drogowy?czy to jest prawda? 2. Czy lepiej wybrać zawory Herza czy Danfossa ? 3. Czy można stosować w układzie zawory termostatyczne z głowicą oraz zawory z regulacją ręczną ? np. w pomieszczeniu gospodarczym, garderobie itp. Proszę o pomoc. dzięki.
  6. Witam Zwracam sie z prośbą o pomoc czy jest sens montażu zaworów termostatycznych ( ewewntualnie co warto kupic) tzn. zawór wraz z głowicą do regluacji do grzejników w następującym układzie: - układ otwarty z piecem na miał, zasilanie górne grzejników jeżeli sie da to grawitacja ( brak piwnicy), przewidywany zawór 3-drożny do pieca, grzejniki calidory zasilanie boczne, bojler. Może ma ktoś może schemat takiej instalacji ponieważ zastanawiam sie czy bojler wpiąć przed czy za zaworem 3 -drożnym. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.