Skocz do zawartości

bodzio12

Forumowicz
  • Postów

    81
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

2 929 wyświetleń profilu

Osiągnięcia bodzio12

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. bodzio12

    Piec Samoróbka

    Witam. Mimo.że Penio zrobił podsumowanie postów pozwolę sobie przekazać swój punkt widzenia nt. biomasy. Nie można sie nie zgodzić z Peniem odnośnie spalania gałęzi.W praktyce często do podgrzewania CWU. Czyli właściwie jednorazowego palenia powiedzmy raz na dzień. Gdy jednak chcemy uzyskać wyższą temp.wody wystarczy położyć na spód 4-6 polan,na to gałęzie, podpalić i zapomnieć o kotle. Inaczej ma się sytuacja gdy potrzebujemy palić "na okrągło" drewnem to spalanie dolne jest lepsze bez dwóch zdań. Odnośnie zrębek,peletów lub trocin nie wypowiadam sie ponieważ nigdy nie używałem takiego opału. Jednocześnie nie wyobrażam sobie,że mógłym u siebie w domu w swoim kotle spalć czyste zdrowe nie stęchniete zboże.Chociaż na tym forum ktoś,już nie pamiętam kto otrzymał pozwolenie na spalanie owsa od księdza. W 21 wieku. Pozdr.
  2. bodzio12

    Piec Samoróbka

    Witam. W czopuchu zrób klapkę.W przypadku inwersji termicznej zawsze możesz przepalić jakąś gazetę. Wytworzy sie ciąg i będzie w lecie spalał gałęzie i co popadnie.Oczywiście w tym przypadku spalanie górne jest bezapelacyjnie lepsze. Pozdr.
  3. bodzio12

    Piec Samoróbka

    Witam. Moim zdaniem pomysł takiej konstrukcji jest bardzo dobry. Ze swej strony pozwolę sobie podpowiedzieć,że zamiast tych poziomych półek zrobiłbym jednak płomieniówki. Zawsze to lepiej je wyczyścić oraz byłby większy wymiennik. To,że zamierzasz spalać równiez w nim jakies gałęzie a pewnie przy okazji podgrzewać CWU na pewno spełni swoje zadanie. Natomiast nie robiłbym żadnej klapki tylko w razie potrzeby zrobienia z niego dolniaka użyłbym szamotu lub żeliwa. Pozdr.
  4. Witam. Najpierw precyzyjne prawo oraz jednakowa odpowiedzialność. Casus-podpalenia aut w Warszawie. W przeciwnym razie z dzikiego kraju zrobimy kraj śledzi czyli jeden drugiego śledzi. Bodzio12.
  5. Witam. Wyłącznie dolne. Konstrukcje kotłów wymienionych przez Ciebie są takie se. Może nie śpiesz się i trochę jeszcze poszukaj/ Pozdr. Bodzio12.
  6. bodzio12

    Jaki Typ Pieca

    Pozwolę sobie jeszcze dodać nie brałem pod uwagę rakietowej dymarki HESO,ponieważ tam najważniejszy jest kanał dopalający. Bodzio12.
  7. bodzio12

    Jaki Typ Pieca

    Witam. Przemysław2ar posiadam samoróbę,tzw.dolno-górną,więc łatwo można z niej zrobić dolniaka jak i górniaka. Nawet kiedyś zamieściłem niezdarny malunek jak wygląda.Wierz mi,że pliłem w niej na różne sposoby. Gdy paliłem w niej jak w dolniaku to zrobiłem nawet dopalacz z płytek szamotowych przeciętych na pół ale z grubośći w formie graniastosłupa.Rzeczywiście paliło się bardzo dobrze a szczególnie drewno.które polecam w ten sposób spalać. W dolnym kotłach dolniakach są jednak pewne minusy. Po pierwsze palisz na wyższych temperaturach więc zrozumiałe,że więcej ucieka w komin. Po drugie są nieco bardzie skomplikowane jeśli chodzi o podawnie powietrza. Po trzecie komora zasypowa nie jest wymiennikiem w całym czasie spalania opału. Po czwarte dolniaki powinny mieć zrobiony jakiś palnik i jakiś dopalacz. W góniaku palnikiem jest wierzchnia warstwa spalająca a powietrze możesz podawać tylko przez drzwiczki popielnikowe i też będzie nieżle. Oczywiście,że niedogodnością jest ciągłe rozpalanie górniaka ale mały palnik na propan-butan rozwiązuje tę uciążliwość jednoznacznie . Przemysław2ar wierzę,że zrobisz dolniaka o którym piszesz. Przedstawisz .Będziesz sprzedawał. Klienci będą zadowoleni.Ty będziesz spełniony czego Ci życzę. Pozdr. Bodzio12.
  8. bodzio12

    Jaki Typ Pieca

    Witam. Kolego Sati w kotłach górnospalających spalisz wszystko, w dolniakach niestety nie. Jeżeli wspomniałeś o miale to tym bardziej. Jestem za górniakiem ale z rozbudowanym wymiennikiem: cztery półki lub cztery przegrody pionowe z dobrym dostępem w przypadku czyszczenia. Ruszt żeliwny. Komorę zasypową mam o wymiarach 30x30 i wys.55cm.Sprawdza się. Mój kocioł to samoróba.Poniważ paliłem w nim na rózne sposoby wiec mam trochę doświadczenia. Powiem krótko zdecydowanie lepsze spalanie czyli efektywniejsz bynajmniej w moim kotle jest górne. Pozdr. Bodzio12.
  9. Witam. Jeżeli średnica czopucha ma 20 cm. to pomiar ma być wykonany w kominie. Chyba,że ktoś ma czopuch o dł.np.80cm. Pozdrawiam. Bodzio12.
  10. Witam. Niech Ci wuj zrobi podobny do kwm-s z tym rozbudowanym wymiennikiem. Póżniej zdaj relację z użytkowania. To będzie bardzo dobry kocioł. Pozdr.
  11. Co Wy na to ciać i spawac czy raczej nie? Witam. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej nie ciać i nie spawać. Zaczynałem wspomaganie spalania od wieszania płytek szamotowych w ramkach z kształtownika. Do przepalanie wytrzymywały kilka miesięcy. Okres grzania tak naprawdę dopiero się zaczyna więc przed Tobą jeszcze trochę czasu na przemyślenia. Być może w ogóle zmienisz koncepcję przebudowy tej samoróbki lub zapoznasz się z działaniem np. rocket stove i zbudujesz od podstaw coś nowego. Pozdrawiam. Bodzio12.
  12. bodzio12

    Ocieplenie Stropu

    Witam. Jeżeli strych masz nieużytkowy to tylko wełna. Teraz wełna jest naprawdę tania. Ułóz w dwóch warstwach równoległych lecz przesuniętych o ok.20cm. Perlit jest drogi i ciągnie wodę aż miło.Aby go stosować do ociepleń musi być najpierw zaimpregnowany. Wiem,że można to zrobić w miarę skutecznie i tanio. Na Twoim miejscu zrobiłbym wełną,szybko,dokładnie i paraprzepuszczalnie. Pozdrawiam. Bodzio12.
  13. Witam. Rada henryka 1953 jest jak najbardziej uzasadniona. Kotły żeliwne są o wiele trwalsze,więc jeżeli rachunek ekonomiczny przemawia za naprawą to oczywiście naprawiać. Osobiście znam przypadek remontu 35 letniego żeliwniaka,który znowu funkcjonuje już parę lat. Pozdrawiam. Bodzio12.
  14. Witam. Jeżeli masz kolesia potrafiącego robić kotły to niech Ci zrobi tylnopłaszczowy . Moja paskuda spisuje się bardzo dobrze. Będzie lepiej i taniej. W razie potrzeby mogę podac wymiary oraz podzielić się własnymi przemyśleniami odnośnie budowy jak i palenia. Pozdrawiam. Bodzio12.
  15. bodzio12

    Termoizolacja Budynku

    Witam. Zastanawiałem się u siebie czym wypełnić tę szczelinę.Wyszło mi,że najlepszy będzie granulat szkła piankowego. Ale jednocześnie czekała mnie podróż do Drezna ponieważ tam m in.jest taka wytwórnia.Nawet nie dowiedziałem się ile kosztowałby jeden metr sześcienny,niestety a pojawił się pomysł na perlit. Perlit dlatego,że ma niższą lambdę. Jak wcześniej wspomiałem ,perlit chłonie wodę najlepszy byłby więc perlit jakoś impregnowany. Słyszałem,że można coś takiego kupić. Musisz nieco pogooglować lub spytać się u producentów . Wiem,że perlit ekspandowany wytwarza się w Starachowicach w firmie kotłowej popularyzowanej niezwykle plastycznie przez literata Kazika. Również w Bełchatowie jest podobna wytwórnia. Pozdrawiam. Bodzio12.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.