Skocz do zawartości

Amanda

Stały forumowicz
  • Postów

    268
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Ostatnia wygrana Amanda w dniu 23 Lutego 2020

Użytkownicy przyznają Amanda punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    1. Nieocieplone ok 140, parter+poddasze
    2. Stare budownictwo, nieocieplone, 100m, parter
  • Instalacja
    1. Cu, 4D, grzejniki panelowe, pompa CO, pompa CWU
    2. Cu, 4D, grzejniki panelowe, pompa CO, pompa CWU/kotłowa
  • Kocioł
    1. Viadrus U22+APR+SKZP02 / 2. Malkot 12 + RM82

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    płd wlkp

Ostatnie wizyty

5 105 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Amanda

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

23

Reputacja

  1. Tak z ciekawości - co jest problemem - rozmiar bazy czy obciążenie bieżącą obsługą ładowania/odczytu danych?
  2. jaką masz wersję softu? aaa, widzę że co najmniej 2.31 Podłącz po CO2 i zaznacz w menu użycie POMPA CO2(ma być na czerwono), lub podłącz do gniazda cyrkuklacyjna i w menu kotłowej też zaznacz na czerowno POMPA CYR.
  3. Ok, ale miałem na myśli "w ogóle", nie omawiany przypadek. W tym przypadku pompa jest "o mało co" kotłowa, bardziej wymiennikowa :)
  4. Sądzę że dobrym rozwiązaniem opcji pracy pompy kotłowej byłaby delta zasilania i powrotu, np "Załącz gdy delta >4st"
  5. Moduł internetowy można "ominąć", co prawda nie mam możliwości zdalnej zmiany parametrów sterownika ale odczyt i owszem - mały linux i ... działa :) Co do analizatora - poczekam na rozwój "wypadków" ale raczej jestem za i na tak :)
  6. Ok, ale mi chodziło bardziej o rozwiązanie podłączenia do SKZP gdzie nie ma dedykowanego wejścia do podłączenia takiego czujnika (chyba że wykorzystując zamiennie z którymś z dotychczasowych czujników) Przy okazji, przydałaby się możliwość podłączenia czujnika np pokojowego czy pogodowego, bezprzewodowo - gniazdo SKZP->WiFi <---> WiFi->czujnik. Może coś na ESP286?
  7. A RS232 czy RS485? Nawet przy podłącznym module internetowym można zapewne wpiąć extra moduł od tego lub innego ustrojstwa, kwestia oprogramowania.
  8. Nie rozumiem o co Wam chodzi, była jakaś umowa (użytkowników forum) ws współpracy z Tomkiem? To że czasem wypowiada się na forum i uwzględnia wiele sugestii w sofcie to dobrze, ale nie ma obowiązku informowania co robi, co produkuje, jakie nowości, jakie ma zamierzenia, itp, itd. To jego "chleb" i uwagi podobne do powyższych, obrażanie się na nieuwzględnianie indywidualnych uwag to trochę niepoważne.
  9. @Jockey, propozycja ma swoje za i przeciw, rozważyć to musi oczywiście wojszym ale może to w pewnych sytuacjach skutkować stwierdzeniami - "zapłaciłem to ma działać". Wiem że to stwierdzenie nie ma podstaw może wytworzyć "nieprzyjemny zapach" jak wiele podobnych w dzisiejszych czasach. Udostępnienie strony było spontanicznym zachowaniem Wojtka, który miał wiedzę, czas i chęci by to zmajstrować. Przyjmując ew opłaty byłby zobowiązany do utrzymania świadczenia usługi, ze wszystkimi konsekwencjami. Swego czasu też bawiłem się czym podobnym, póki miałem czas było OK, niestety z biegiem lat czasu coraz mniej a więc i czasu na "zabawę" tez mniej lub wręcz brak, a ludki dopominają się, bo przecież było i ma być Ale ... diecezja należy do biskupa a decyzja do wojszym2244'a :)
  10. Ok, zrzutka działa, dorzuciłem się. Tak jak pisałem wyżej, może niech system odbiera dane z każdego sterownika co 10, 15, 20.,,, ????s Jeżeli jest tak potrzeba by potwierdzał odbiór danych (nie wiem czy jest taka potrzeba) to niech wyśle w tym czasie jakąś standardową odpowiedź, np HTTP 200 Taki luźne myśli :)
  11. A tak z ciekawości - co najwięcej utylizuje - odbieranie danych (ze sterowników) czy wysyłanie (oglądanie na stronie) ? Czy np jest potrzeba by odświeżenie wyświetlanej strony było co 3s? Może np 15 byłoby aż nadto? Toż to nie prom kosmiczny Co do zrzutki - gdzie mogę tego dokonać? na https://zrzutka.pl/px2emh widzę że zakończona
  12. OK, ale niestety rozwiązanie nie umożliwia obniżenia temperatury na kotle (gdy np nie mamy siłownika). Był już mój post z sugestią takiego rozwiązania (np kocioł/mieszacz, albo oba) ale, póki co, chyba nie wdrożone a przydałoby sie :(
  13. A ja tam widzę że Listekcr napisał dalej: "... i to dopiero rozdziela sie w garazu na mieszacz podlogowki i skrzyneczke grzejnikow..."
  14. Woda w zbiorniku CWU nagrzeje się do temperatury płynącej z kotła i ... już więcej nie odbierze ciepa więc tu raczej strat nie będzie. Oczywiście straty będą poprzez emisję ciepła przez rury zasilające i sam zbiornik
  15. 1. Czujnik temp na CO masz na pewno na rurze za mieszaczem? 2. Jak zachowuje się przy ręcznym sterowaniu (po odłączeniu siłownika lub przestawieniu w tryb ręczny), np ustawisz 4D na "1" i co? temp zmieni się na mniejszą? ustaw na "0" - przestanie grzać CO?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.