Skocz do zawartości

Panstan

Stały forumowicz
  • Postów

    869
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    9

Ostatnia wygrana Panstan w dniu 8 Maja 2022

Użytkownicy przyznają Panstan punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    lata 80-te czyli klocek,10 cm styropian - ściany,strop - 15 cm wełna, podłoga 10 cm styropian. Okna dwuszybowe/trzyszybowe,do ogrzania ok 170/230m2. Możliwość grzania grawitacyjnego (I obieg,I piętro)
  • Instalacja
    Stara część grawitacyjna I piętro. Nowa część-parter, grzejniki stalowe,podłogówka i Kuzniecow ok 4.5 kW
  • Kocioł
    KUS I DS 15 kW; piec Kuzniecow 4.5 kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Południe
  • Zainteresowania
    Piece akumulacyjne,zduństwo tradycyjne

Ostatnie wizyty

4 285 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Panstan

  1. Zboże ma to do siebie,że nie zawsze nadaje się do konsumpcji ;), nawet dla zwierząt,a co dopiero dla ludzi. Taka prawda.
  2. Wracam do tematu :), podłączyłem rurę ze studni (jednak mniejsza - Pe 25) do prostej instalacyjki na bazie rur PP, dwa krany, jeden wewnątrz,drugi na zewnątrz budynku (odcinany zaworem motylkowym). Na razie na zasadzie do beczki,włącz wyłącz. W zamyśle miał być zbiornik przeponowy,ale napatoczyłem się na takie cudo ,sterownik ciśnieniowy DPC 10A http://evak.pl/sterownik-elektroniczny-do-pomp-dpc/ Czy ktoś z Was ma zainstalowany podobny sterownik ciśnieniowy? Chodzi o zasilanie 2 kranów (okazjonalnie) bez zbiornika, miejsca sterownik nie zajmie,a swoje zadanie spełni.
  3. Na pewno jest co czyścić, wyczystka powinna być, ale można sobie poradzić,wyręczając fabrykę...jak zwykle..
  4. Może juz sobie palisz w DRX,ale wg mnie to zwykły DS jakich wiele,patrz na jakość wykonania. Ostatnio przyjrzałem się Setlansowi Selvan i byłem przerażony🤪,drzwiczki jak z papieru, kocioł jak z PRLu, ,Kamen wygladał mi na solidniejszy. Przy tej klasie DS,gdzie palniki to kilka podstruganych płyt udających palnik, trzeba patrzeć także na jakość wykonania i materiały. Mojego DSa będę sie trzymał pazurami,to solidna rzemieślnicza robota,zwłaszcza,że na bocznych nie stoją 🤣tzn nikt nic jeszcze nie sprawdza. Przynajmniej na prowincji.
  5. Panstan

    Mpm 6kw

    Do drewna niezastąpiony jest tzw świder, tylko dobrze przemyślany, 3f, łupanie drewna 2x szybciej niz w hydraulicznej,prostszy w budowie i cenowo. Ruch zapewniony,a i tak robota idzie szybko. Polecam przy przerobie już 5 mp wzwyż.
  6. Nie jestem w stanie powiedzieć jaka kulka, zestaw zamontowany 8 lat temu, nie miałem z nim problemu,działa sobie na grawitacji 100% czasu,powrót ma "pod górkę",ale ustrojstwo ogrzewa piętro i poddasze na starych rurach i żeliwniakach. Jak jeszcze miałem część starej instalacji na parterze,grzało trochę i tam,ale na 50%,bo to ten sam poziom. Stary rupieć,który stał poprzednio w tej dziurze poniżej poziomu morza,tez miał podobny zestaw, ale z racji,że stał niżej od grzejników,ogrzewał juz wszystkie poziomy grawitacyjnie. Te obiegi pompki były zamontowane wg starej zasady "a może się przyda albo polepszy ogrzewanie",ale w moim przypadku nie polepszały zauważalnie,więc działa sobie stara,dobra grawitacja,bez prądu.
  7. Zwykły różnicowy na powrocie, działa cały czas na grawitacji,pompka (Grundfos starszego typu) odpalana kilka razy w roku po kilka minut.
  8. To zrobiłeś sobie górniaka. Nie wiem jak tam z palnikiem,ale selvan ma pionowo poziome kanały,więc większa tolerancja na słabszy ciąg. Albo masz b.słaby ciąg/niski komin,albo zawirowywacz blokuje przepływ.
  9. O to ciekawe,przymierzałem się do montażu na kilku grzejnikach termostatów ze zwiększonym przepływem (układ grawitacyjny), ale podsunąłeś mi pomysł montażu RTL na powrocie grzejników. Nie wiem czy nie będzie to tańsze,a może skuteczniejsze. Dotychczas myślałem,że RTL montuje się tylko do małej pętli podłogówki.
  10. To jest kocioł bezklasowy wg PN EN 12809:2002.
  11. kocioł UKS Pleszew wg normy PN En 303-5 z 2002 r, jest to kocioł bezklasowy. Gdyby była norma PN EN 303-5:2012 miałbyś kocioł 3 lub 4 klasy,ale tak nie jest. Ten kocioł spełnia jakąś normę sprzedażową,ale to wszystko. Kopciuch.
  12. Ja mam kotłownię na parterze a grzejniki na piętrze i działa to na grawitacji, tylko grube rury 2" idą w górę lekko po skosie na ścianie i są najwyżej 20 cm nad wyjściem z kotła,potem oczywiście w górę. Gdybym w przyszłości zamontował ten nieszczęsny bufor na kl 5, góra bufora byłaby juz powyżej tych grubych rur,mniej więcej jak na ww schemacie. Pewnie bufor mógłbym ładować grawitacyjnie,ale 1 pietra z bufora grawitacyjnie już nie? Chyba ze się mylę
  13. Czy zachowując zasilanie grawitacyjne do bufora w tym schemacie (rura zasilania grawitacyjnego wyżej kotła/bufor wyżej niż wyjście gorącej wody z kotła), gorącą woda pójdzie grawitacyjnie do tego rozdzielacza,lub rur zasilających znajdujących się już poniżej zasilania do bufora,ale wyżej od wyjścia z tegoż kotła?
  14. Nie wiem,człowiek ogłasza się na olx, ale rzeczywiście jakiegokolwiek zabezpieczenia brak, a idea wyglądała tak zachęcająco 😄 😄
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.