Skocz do zawartości

dragan

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom ocieplony, 200 m2
  • Kocioł
    PC + zasypowy, moderator 22 kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    małoposka

Ostatnie wizyty

4 629 wyświetleń profilu
  • Ryni

Osiągnięcia dragan

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Takie bufory zapełnią się dopiero po 4 godzinach palenia jeśli nie byłoby przekazywania ciepła na budynek a w przeciwnym wypadku po 5 godz. W tym czasie spalą ok. 35 kg drewna co zajmuje 100-120 l komory zasypowej. zawsze można nie wypełniać w całości komory. Wydaje się że jeśli ktoś ma już bufory to 25 kW będzie wygodniejsze - więcej opału się zmieści i większe klocki drewna można wkładać, czyli przygotowanie opału jest szybsze.
  2. W ostatniej fazie palenia dorzuć drobnego drewna lub deskę na płask pod którą wytworzy się strefa wysokiej temperatury i wszystko się ładnie dopali.
  3. Przy paleniu od góry nie należy dawać warstw drewna tylko niewielką ilość podpałki (drobnych drewienek). Warstwy drewna prawdopodobnie były zbyt szczelne i ograniczyły odpływ spalin oraz nadmiernie podniosły temperaturę pod nimi co doprowadziło do nadmiernego zgazowania węgla. Warto również przed otwarciem drzwiczek zasypowych otworzyć na kilka kilkanaście sekund popielnik aby jeśli nie nie dopalają się gazy te gazy się dopaliły. Po przeczytaniu jeszcze raz twoich opisów przypuszczam że podstawowym problemem jest to że palisz od góry drewnem. Drewno nie za bardzo nadaje się do palenia od góry z tego podstawowego powodu że najczęściej cały zasyp się rozpala. Żar osypuje się między szczapami drewna i rozpala niżej położone drewno i węgiel. Rada jest taka aby nie kłaść trzech warstw drewna na węgiel a jedną lub dwie warstwy i drewno układać szczelnie.
  4. Przy paleniu od góry nie należy dawać warstw drewna tylko niewielką ilość podpałki (drobnych drewienek). Warstwy drewna prawdopodobnie były zbyt szczelne i ograniczyły odpływ spalin oraz nadmiernie podniosły temperaturę pod nimi co doprowadziło do nadmiernego zgazowania węgla. Warto również przed otwarciem drzwiczek zasypowych otworzyć na kilka kilkanaście sekund popielnik aby jeśli nie nie dopalają się gazy te gazy się dopaliły.
  5. Czyżby Święty Graal zasypowców nadciągał? Żeby jeszcze tych graal-i było więcej i w rozsądnej cenie.
  6. To kiepsko, w małych (niskich) kotłowniach duży bufor jest kłopotliwy a dwa małe jeszcze bardziej. A miałem nadzieję że wreszcie pojawił się kocioł który nie wymaga wielkiego baniaka. Ciekawe co napiszą w DTR jeśli się w końcu pojawi na stronie.
  7. Tylko od jakiej mocy się ją liczy? Na stronie jest moc znamionowa, regulowana minimalna i regulowana maksymalna. W normie doczytałem się że jest moc nominalna i moc znamionowa (chyba używane zamiennie). Skoro kocioł ma możliwość pracy z 50% mocy znamionowej i spełnia normy emisji to wydaje się że wymagany zbiornik buforowy powinien być liczony dla mocy regulowanej minimalnej.
  8. Nie znalazłem na stornie Blaze jaka jest wymagana minimalna wielkość zbiornika akumulacyjnego dla poszczególnych kotłów ani czy są dystrybuowane w Polsce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.