Skocz do zawartości

Dioob

Stały forumowicz
  • Postów

    268
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Dioob w dniu 30 Czerwca 2018

Użytkownicy przyznają Dioob punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom ok 150m2, ocieplony 12 styro grafit, strop wełna 30, piwnice nie ocieplane nie liczone w metraż.
  • Instalacja
    Grzejniki aluminiowe +podłogowa ok 50m2 cwu 100l grzany z kotła cały rok. .
  • Kocioł
    Był Sas nwt jest skam pv13 palnik sv200n

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnie wizyty

1 984 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Dioob

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Oddany Unikat
  • Reacting Well Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

11

Reputacja

1

Odpowiedzi społeczności

  1. Blaszka od wyczystki palnika powinna dociskać dolną część płytki palnika. Sprawdz czy nie ma gdzies spieków które uniemożliwiają prawidłowe włożenie płytki.
  2. Palilem w sv200 mialem i nie sprawiało to żadnego problemu, palilem rownież odsiewką zaiarno max 10mm i tez szedł bardzo dobrze, miał musi byc naprawde suchutki, taki zeby sie z niego kurzyło inaczej zawiesza sie w koszu, i wiecej z tego nerwów niż pożytku. A i kasetę powietrzna przy bardzo drobnej odsiewce trzeba bylo czyscic przynajmniej raz na 2 tygodnie.
  3. Pytanko do posiadaczy sv200, palił ktoś może węglem sortymentu groszek? Niby granulacja 8 - 31.5, jak myślicie przejdzie.?
  4. Mam tak samo jak ty kolego. Z uszczelka tego nie widziałem, po rozsypaniu nie uszczelki tak właśnie to wygląda.
  5. Mnie tam nie potrzebna zapalarka, ale do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, dwa lata temu też miałem kopciucha i po zmianie byłem w siódmym niebie, teraz też jakoś strasznie nie narzekam choć nastepnym razem w węgiel już bym nie poszedł.
  6. Marcus z tego co kojarzę to ty lubisz sobie pogrzebać w stali i masz ku temu warunki, może ogarnolłbys temat montażu zapalarki dla chętnych bez potrzeby wymiany całego elementu, ja osobiście rozpalam kilka razy w roku, i to zazwyczaj jak zapomnę o opale o nie robi mi to różnicy, ale 800 stówek za ten element to słabo trochę jeśli chodzi o wygodę.
  7. Też mam sv200 i szczerze ta teoria z dmuchawa i dłuższym obiegiem powietrza dziwnie mi nie pasuje, z tego co pamiętam jak ściągałem dmuchawę czy z lewej czy z prawej są takie same odległości do kanału napowietrzającego palnik. mam kocioł z 2018 r i dmuchawka jest przymocowana bezpośrednio do palnika, bez tego elementu, kanału co u Pieklorza na zdjęciu, podajnik mam po lewej chcąc ja obrócić musiałbym ją dać łopatkami do góry, wtedy cały syf leci na łopatki. Koledze proponowałbym kupić tubę uszczelniacza 1200 stopni, i zdemontować cały palnik i dokładnie go uszczelnić, zarówno płytkę palnika jak i cały odlew. Ale to robótka na wiosnę. Jeszcze jedno pytanie, czy jak utopiło Ci wężyk od osuszania zbiornika, zamontowałeś go z powrotem, nie ciągnie czasem tam gdzieś lewego powietrza, zarówno od strony kosza jak i palnika? U mnie rzeczywiście palnik gorący ze nie da się go przy trzymać gołą ręką ale wężyka nie topi.
  8. Proponuję sprawdzić uszczelkę pokrywy zasobnika, miałem sytuację że podwinęła mi się delikatnie uszczelka i palnik momentalnie był gorący ze czuć było farbę.
  9. Tu ci chyba mało kto podpowie, palnik jest na rynku od kilku lat, u mnie w okresie gwarancyjnym zaczęło kapać z reduktora, wymienili na zestaw od technixa i na razie cisza. Po dwóch latach użytkowania za dużo ci nie powiem, ogólnie miałem przyjemność wyciągnąć ślimaka i nie widziałem jakiś oznak zużycia, ale tyle co on widział to nic, około 6 może 7 ton spalonego opału. Podstawa jest prawidłowe użytkowanie tj. Suchy węgiel, odpowiednia temp powrotu,serwis w postaci smarowania, czyszczenia to sądzę że posłuży.
  10. Kiedy ostatnio czyściłeś kasetę powietrzna? chodzi o zdjęcie tej klapki od dołu i wyciągnięcie popiołu.
  11. Link pod który Cię wysłałem to forum twórcy Sppv2l, swoją drogą czyściłeś może kasetę powietrzna w palniku? skoro wcześniej dobrze się paliło może tam tkwi problem, od września na pewno zaszła popiołem.
  12. http://forum.bolecki.pl/index.php?board=16.0 miłej lektury, poczytaj o liniowym, o tym właśnie wspomina kolega Pieklorz.
  13. Pieklorz jest potrzeba uszczelniać ten element, ma to jakiś wpływ na pracę kotła i na poszczególne elementy. Osobiście nie uszczelniam ale rzeczywiście wydaje się tak jakby żar był zaraz koło ślimaka, lecz podglądam lusterkiem i tu może być takie złudzenie.
  14. Nie trzeba wyjmować ślimaka, miałem wcześniej to buczydła w moim kotle, bodajże firmy belmeb czy jakoś tak, I na szczęście w okresie gwarancji zaczął kapać olej, po skontaktowaniu się z Panem Grzegorzem z technixa za dopłatą wymienilem go właśnie na ten cichy reduktor, i teraz to naprawdę jest cisza.
  15. Paliłem karlikiem że sklepu pgg i byłem zadowolony, obecnie mam Karlika z lokalnego składu 860 tona z przywozem i też jest ok. Co do stabka dwa sezony temu miałem czarna perłę a z początku tego roku kupiłem tonę stabka na cwu latem, jednym zdaniem porażka jeśli chodzi o ilość popiołu. Jak przy grzaniu cwu można było przeżyć lecz w ostatnie chłodne dni i grzanie domu to co dwa dni popielnik do wyczyszczenia. Osobiście stabka i perły już nie kupię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.