Skocz do zawartości

knedel

Forumowicz
  • Postów

    85
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O knedel

  • Urodziny 01.01.1986

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Wolnostojący dom 130 m²; parter cegła lata '50, piętro pustak ceramiczny początek lat '80
    10 cm styropianu ściana północna i zachodnia; 10 cm styropianu na stropie. Drewniane okna dwuszybowe początek lat '80.
    Docelowe zapotrzebowanie po modernizacji wg cieplowlasciwie: 5kW przy -18°C + 0,4 kW dla CWU
    powiat sieradzki 2 strefa
  • Instalacja
    13 grzejników żeliwnych pojemnościowych z termostatami cieczowymi, CWU Joule 186l, instalacja grawitacyjna zład 200l, Flamco Smart Clean.
  • Kocioł
    PC p-w Daikin 8kW 1F ERGA08EAV3H7 + EHBH08EF9W.

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://czysteogrzewanie.pl

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    powiat sieradzki

Ostatnie wizyty

1 490 wyświetleń profilu

Osiągnięcia knedel

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

6

Reputacja

  1. Ktoś tu pisał, że do czyszczenia płomieniówek dobrze sprawdza się płyn do czyszczenia nagaru w silniku - najwygodniejszy taki w rozpylaczu. Spróbuj nim zapryskać i wyczyścić, bo to nie jest normalne by silnik się tak rozgrzewał.
  2. Nie wiem dokładnie jak tam wygląda osadzenie łożysk, ale możesz posiłkować się tym Drugie pytanie - nie wiem. Jeśli masz palnik Kipi - odpowiedź pewnie szybciej znajdziesz wśród jego użytkowników.
  3. GEB Polska CZYSTY KOMIN PROSZEK www.geb-polska.pl/pdf/T_PL_CZYSTY_KOMIN_PROSZEK.pdf
  4. Poza tym jeśli wygaszasz kocioł na lato sprawdź po kilkunastu dniach od wygaszenia czy nie roszą się ścianki wymiennika. Jeśli tak - kocioł szybciej zgnije i lepiej pal cały rok.
  5. Ten kaganiec na 30% zapewne wynika z konieczności spełnienia emisji zapisanej w ecodesign w zakresie 30% - 100% mocy (dla kotłów z podajnikiem). Stąd np. PLUM dał 30% mocy minimalnej http://termomodernizacja.pl/ecodesign-nowa-jakosc-kotlow/ http://czysteogrzewanie.pl/kociol/norma-pn-en-303-5-2012/ Inaczej - jeśli spalimy kilkanaście % paliwa więcej jednocześnie wytwarzając więcej energii (np. puszczając ją w komin), to 'na papierze' nadal jesteśmy eko, bo wytworzyliśmy stosunkowo mniej pyłów w przeliczeniu na wyprodukowane dżule. Być może producenci mogliby tak konstruować kotły, by uzyskiwały małe emisje pyłów także przy mocach niższych od 30%, ale wiemy - w przeszłości zanim nie zmuszono branży do innowacji było tragicznie http://czysteogrzewanie.pl/2019/03/ministerstwo-zalatalo-normy-emisji-dla-nowych-kotlow/. Zatem do czasu kolejnej nowelizacji rozporządzenia (albo normy) nie spodziewałbym się poprawy sytuacji (choć i tak dzięki naciskom aktywistów, organizacji społecznych i nakazom UE mamy postęp w branży).
  6. Właśnie. Pisałem już na stronie 26. Ludzie biorą Wesołą, bo tańsza od Skarbka lub Ekoreta, a porównywalnie kaloryczna. A że spieka się mocno to sami chcą się przekonać. Sam się naciąłem. Chyba kiedyś Wesoła mniej się spiekała, ale to już nie wróci. Zmniejsz nadmuch, jak najkrótsze podawanie i skrócić przerwę. Każde zwiększenie nadmuchu potęguje spieki, z drugiej strony daje czystszy wymiennik. Nie znam złotego środka.
  7. W poprzednim sezonie kupiłem Wesołą 3,5 tony, przy większych mrozach musiałem dawać więcej wiatru w palnik bo inaczej kocioł nie osiągał zadanej 60* ale to powodowało spieki i niedopalony węgiel. Kombinowałem różne ustawienia i problem rozwiązałem dopiero poprzez zakup Retopala i mieszanie 1:1. Nie wiem czy to była oryginalna Wesoła, ale całkiem możliwe, bo popiołu mało ale spiekalność Wesołej wg specyfikacji to Ri = 16 - 22 http://suspenser.eu/ekogroszek/, stąd ten niedopalony węgiel w spiekach. Po takich przygodach odpuściłem superkaloryczne groszki i palę Retopalem z bigbagów. W przyszłości może spróbuję Karlilka, zobaczę co będą o nim pisać koledzy. Ale ja mam inny kocioł choć też z obrotową retortą, może Maxx LE lepiej radzi sobie z groszkami o dużej spiekalności.
  8. Na szybko DTR PLUM ecoMAX 850R2 otrzymane od Seko na maila. Staram się by po prostu do umieścili na stronie. ecoMAX 850R2_DTR_PL_wydanie 1.3(1).pdf ecoMAX 850R2-X_(CO)_DTR_PL_wydanie 1.4(1).pdf ecoMAX 850R2-X_DTR_PL_wydanie 1.5(1).pdf
  9. Ja bym poprosił Seko i/lub Pluma, by umieścili te instrukcje na swoich stronach. Przecież to żaden wyczyn, by się tu znalazły: http://seko.pl/kotly_piece/do-pobrania/ http://www.plum.pl/index.php/produkt/cieplo/weglowe
  10. Niestety zaczynają ponownie pojawiać się pytania, na które już udzielono odpowiedzi.Proponuję przeczytać cały ten wątek ;) Co prawda najprzystępniejsze byłoby podsumowanie dotychczasowych doświadczeń w osobnym temacie, tylko komu będzie chciało się tego dokonać. Już nie pamiętam czy komuś rosła tak bardzo temp. podajnika. Proponuję: - sprawdzić szczelność uszczelki klapy zasobnika - częściej podawać groszek w mniejszych ilościach Tak, to standardowe porady. Jednak Seko Maxx LE ma dość niestandardowy podajnik, zatem może trzeba będzie zadziałać inaczej. W swoim kotle skutecznie rozwiązałem to tak: Ale ja mam inny podajnik i palnik.
  11. Poza tym, że na ściance zasobnika będzie zawieszać się kilka węgielków - tragedii nie ma. Jak się uprzesz - może wymienią Ci podajnik lub zasobnik. To pierwszy kocioł z podajnikiem, który obsługujesz?
  12. Kup kocioł z montażem (przez hydraulika), wtedy jest Vat 8% zamiast 23%.
  13. Zapewne dopóki kocioł działa niewielu sprawdza czy modernizacje są kompatybilne wstecz. Jak zwykle wszystko wyjdzie w użytkowaniu. Nie martwiłbym się na zapas - od tego można się tylko niestrawności nabawić ;) Warto wziąć pod uwagę, że większość polskich producentów kotłów to firmy zatrudniające kilkanaście lub nieco więcej pracowników. Przy takim potencjale trudno szczegółowo dokumentować każdą zmianę technologiczną produktów. To nie potentaci rynku niczym Hewlett-Packard :|
  14. W DTRkach większości producentów jest napisane, że produkt może ulegać zmianom/modernizacjom. Jeśli posiadany przez Ciebie kocioł działa - w świetle prawa nie możesz wymagać nieodpłatnej modernizacji kotła do nowszej wersji. To logiczne podejście, nie widzę tu żadnego oszukaństwa. W niektórych przypadkach tylko dobrą wolą producentów jest nieodpłatne udoskonalanie zakupionego już produktu. To tak jakbyś kupił samochód, a producent za 2 miesiące wprowadziłby do oferty zmodernizowany silnik. Czy miałbyś prawo żądania nieodpłatnej wymiany posiadanego silnika?
  15. Doprowadzenie powietrza wtórnego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.