Skocz do zawartości

darek53

Forumowicz
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

2 470 wyświetleń profilu

Osiągnięcia darek53

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Starter dyskusji
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam Mam zwykły piec zasypowy dolnego spalania. Wtym roku przywieziono mi węgiel-orzech który podczas spalania skleja się w duże bryły , tak że nawet potrafi sie sie zrobić gorąca skorupa u góry pieca. Zamiast grzać ruszt na dole ogrzewam tylko komin. Węgiel jest suchy i wytwarza mało popiołu tylko to sklejanie. Czy jest na to jakaś rada?
  2. Mam dmuchawę i pracuje z przerwami.
  3. Witam Palę węglem w kotle dolnego spalania z rusztem wodnym. Kilka dni temu ku mojemu zaskoczeniu zapalił mi się popiół w popielniku! Przesiałem dwa wiadra popiołu który normalnie zawsze wyrzucałem i uzyskałem 1 wiaderko czegoś jakby koksu o wielkości landrynki jakie było moje zdziwienie gdy po wsypaniu tego na żar zaczęło się to ładnie palić ! Przy końcówce węgla 1 wiadro potrafi mi się palić i nadal trzymać żar ok 2-3h Czy ktoś robił podobne eksperymenty ?
  4. darek53

    Zawry kulowe

    żółte mają też dłuższe gwinty, mam takie w instalacji CO i działają bezbłednie.
  5. Palę węglem. Woda, smoła ,smród w piwnicy i mokre plamy w dolnej częsci komina (przy wyczystce) - nowa wyczystka po 2 latach nadawła sie do kosza bo cała skorodowała takie efekty miałem gdy paliłem na 38-45st w kotle. Po zastosowaniu zaworu 4D palę na 67st ( temp na kotle 66-75st) i wszystkie przykre efekty minęły. Wydłużył się czas palenia jak dla mnie same zalety. Musiałem kupić szczotki do usuwania suchej sadzy :-) zaworem ustawiam np 45-50st na grzejniki i jest super, to najlepsza inwestycja jaką popełniłem w domu ostatnimi czasy. Mój sąsiad ma identyczny piec jak ja i te same problemy ze smołą, jak zobaczył efekty zastosowania zaworu 4D o mało nie zemdlał :D , oczywiście na wiosnę robi przeróbkę instalacji.
  6. https://www.info-ogrzewanie.pl/art,id_m-45,...liwa-stale.html
  7. To może kolega Himani poprostu zamieści poprawny schemat podłącznia bojlera z opisem co do czego i wszystko będzie jasne
  8. witam widzę że rozpętałem małą burzę na forum oto link do producenta bojlera który wisi poziomo u mnie w piwnicy http://www.elektromet.com.pl/3/pl/3.4.a.html w tabelce wyraźnie widać że producent dopuszcza ciśnienie nie większe niż 0,6MPa
  9. powino być jeszcze naczynie wzbiorcze dobrane do pojemności bojlera co przy okazji zapobiega kapaniu z zaworu bezpieczeństwa.
  10. Zapomniałem dodac ze pompą steruje układ który włancza ją co ok 10min na 30 sek i podnosi słup ciepłej wody pod krany na 2 piętrze wypychając schłodozną wodę do bojlera spowrotem jak dla mnie działa to bardzo dobrze. Myślę że gdyby dać tuż za wyjściem ciepłej wody trójnik i do niego wracać wodę pompą to pompa robiła by obieg wody tylko w rurkach za bojlerem
  11. witam wczoraj odpalilem swój kocioł pierwszy raz po przeróbce instalacji na zawór 4D i mam podobny objaw z temperaturą, ustawiłem temp na 70st a zaworem na ok 50st do grzejników. i też temperatura pływa na kotle od 68 do ok 80-85 spowodowane to bedzie pewnie tym że "wpuszczając" w instalację np 50st kocioł ma ograniczone oddawanie ciepła do grzejników przez co rośnie na nim temperatura. Teraz trzeba będze poobserwować zachowanie pieca i nauczyć sie w nim palić na nowo. a swoją drogą dawno juz nie widziałem w swoim kotle suchej sadzy :( a zaworek spisuje się wyśmienicie.
  12. ja mam tak i działa to idealnie, oczywiście izolacja rur to podstawa.
  13. super! może jakieś zdjęcia instalacji przy kotle ? :(
  14. a to po lewej to jajo to naczynie wzbiorcze?
  15. I znowu krytyka z Twojej strony zamiast chęć niesienia pomocy, może jakaś sugestia lub prosty rysunek jak to powinno być. Nic nie napisano na temat rys B. Taki układ jak na A (przypominam że chodzi mi w tej chwili tylko i wyłącznie o samo naczynie wzbiorcze) znalazłem np na takim rysunku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.