Skocz do zawartości

1mar

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom 160 m2
  • Instalacja
    10 grzejników, 60 m podłogówka
  • Kocioł
    Demrad

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    świętokrzyskie

Osiągnięcia 1mar

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. 1mar

    Kocioł DS MPM

    Testowałem palnik z łukiem i doszedłem do wniosku , że na początku palenia jest OK. Ale po kilku zasypach zebrany popiół ogranicza przepustowość palnika co znacznie pogarsza palenie Dziś testuję ograniczenie palnika przez wsunięcie po bokach w komorze za palnikiem dwóch dociętych szamotowych profili Teraz jest pełny prześwit środkiem palnika a ograniczenie z boku. Jak popalę parę dni dam znać jak się sprawuje takie rozwiązanie. Dla tych co sie zastanawiają czy brać kocioł z drzwiczkami z boku, czy z góry - ja uważam, że górny zasyp jest o wiele lepszy: dobry dostęp do komory: czyszczenie, rury wezyra i najważniejsze ograniczyłem ją z trzech rusztów do dwóch poprzez wsuniecie płyty stalowej o gabarytach ok. 70X29,5 cm i oparcie o ściankę przednią. Płyta opiera się o występ nad rusztem więc z ruchomością rusztu nie mam problemu. Z odpalaniem też sobie radzę: parę zwiniętych papierów, kawałki drewna, nieco podpałki i dobry ciąg. A potem to perę dni mogę nie wygasać. Jak wsypę wieczorem węgla ok. 24.00 to do rana jest żar, potem pare szcapek i znów węgiel i tak do popołudnia. Na dzień idzie worek (25 kg) orzecha. Nie wiem czy to dużo ale w domu bardzo ciepło i woda full.
  2. 1mar

    Kocioł DS MPM

    Jeżeli ktoś może, to proszę o wymiary tych dodatkowych cegieł zmniejszających palnik 12 do 10-tki oraz sposób ich montażu. A może jakieś fotki. Ja już użytkuję swój MPM. Ogólnie nie ma co narzekać. Przekonałem się jednak, że bardzo nie lubi niedoschniętego drzewa. Chciałem palić dębem z ubiegłego roku i to porażka. Smoły było pełno.Na węglu typu orzech jest ok. Ale w domu jest trochę za ciepło jak się pali ciągle i przydałoby się zmniejszyć płomień.
  3. 1mar

    Kocioł DS MPM

    Zrezygnowałem na razie z elektroniki. Może kiedyś. Na razie zostaję przy mechaniczym miarkowniku i przy ręcznej nastawie. A w ogóle to duzo się dowiedziałem czytając forum. Dobra robota. Zupełnie inaczej podchodze do sprawy palenia w piecu. Na pewno jeszcze niejeden raz mi sie przyda pomoc. Dzięki Panowie. A drewno już do mojego przyszłego MPM-a sie całą wiosnę suszy. Mam nadzieję, że do zimy dojdzie. Wiem, że mosi być suche. :)
  4. 1mar

    Kocioł DS MPM

    Jokoś nie przemawiają do mnie te konstrukcje. Najczęściej ogromna komora. Brak ceramiki. Najczęściej spalanie górne. Musi sie chyba nieżle smolić w takiej komorze (znam opinie odnośnie kotła Maxdrew rakoczy), trzeba w nich ostro palić. Prawie już zamówiłem MPM DS 12-14. Zastanawiam sie jeszcze nad elektroniczna wersją miarkownika ciągu - Unister DK system. Zauważyłem w nim taki problem, że nie ma on opcji regulacji pracy pompą do CUW. Ma ktoś u siebie ten starownik. Bardzo zależy mi na odpowiedzi, za którą z góry dziekuję.
  5. 1mar

    Kocioł DS MPM

    Dzięki za rady. Puki co przez kilka następnych lat będzie dochodziło dość spore zużycie ciepłej wody. Więc chyba w moim przypadku 12-14 będzie lepszy. No i dla drewna ma trochę większą komorę zasypową. Poza tym w lecie cuw będzie z pieca gazowego. Pozdrawiam
  6. 1mar

    Kocioł DS MPM

    Witajcie zainteresowani MPM. Jestem na etapie zakupu tego pieca, ale mam pewne watpliwości. Chciałbym postawić na drewno i mam pytanie - czy wielkość komory nie jest ograniczeniem. Czy ktoś próbował palić w tym piecu kawałkami drewna ok 40 cm ustawionymi w pionie. 2. pytanie to czy piec 12-14 wystarczy na mije 160 m2 + zasobnik 140 l. Dom ocieplony styropianem 10 cm (grafit) + instalacja nowa (10 kaloryferów + jakieś 70 m podłogówki) Dzięki bardzo z góry za podpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.