Skocz do zawartości

Tom7011

Forumowicz
  • Postów

    85
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    wielkopolska

Ostatnie wizyty

1 255 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Tom7011

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. W kwestii Bartexu, palę Silverem 3 sezon i niestety muszę powiedzieć, że jest coraz gorzej. Wcześniej kupowany w środku lata był suchy jak pieprz, ostatnio kupiłem też latem i niestety jest wilgotny, a tak poza tym, strasznie smoli piec. Wcześniej tego nie było. Już zaczynam szukać czegoś w zamian, ale u mnie pozostaje tylko zakup przez neta bo na składach to raczej bieda. Pytanko: czy KGM Gold to ten ekogroszek : https://kgmhurtowniaopalu.pl/
  2. No właśnie, mam zawór Esbe DN 32 i obieg kotłowy w miedzi 32 mm, tem, na piecu jak pisałem wcześniej ok. 70, a powrotu 50 - czy to jest dobrze czy źle ?
  3. Ok rozumiem, a druga sprawa : czy taka pompa chodzi non-stop ?
  4. Witam, posiadam piec na eko, zawór 4D, ale nie jestem do końca zadowolony z temperatury powrotu. Na piecu 70, a powrót 48-50. Więc, aby nie rozwalać całej instalacji chcę dołożyć pompę kotłową wg tego bardzo uproszczonego schematu. Proszę o jakieś opinie. Pompa.pdf
  5. Witam, czytam wątek na bieżąco i mam pytanie: mogę zamontować ten sterownik do Klimosza Duo NG, bo obecny sterownik nie daję takich możliwości jak opcjonalny RT-16 ?
  6. Regulator kotła zamyka dopływ ciepłej wody do instalacji CO jednak jeszcze jest taka opcja "obniżenie temperatury po zadziałaniu termostatu pokojowego" poszukaj tego w sterowniku pieca, tam jest o ile procent chcesz obniżyć temperaturę wody w CO po zadziałaniu termostatu pokojowego. Wtedy na grzejniki "pójdzie" woda chłodniejsza i w domu będzie odpowiednia temperatura. Druga sprawa to ustawienia pieca, u mnie (Klimosz Duo NG z termostatem pokojowym i pogodówką, sterownik RT 15) jeśli zbyt mało dam mu mocy tzn. wydłużę czas pomiędzy podaniem opału siłownik wariuje bo raz daję wodę na ochronę kotła, a raz na CO. Teraz kiedy wiem już jakie muszę mieć ustawienia ( 5 s podawanie, 30 przerwa, wentylator 113 w skali od 20-230) nie ma efektu wariowania siłownika poza momentem kiedy gwałtownie spada temperatura wody w zasobniku CWU. Ja mam ustawione 66 stopni na piecu o ochronę na 46. Przy ostatnich mrozach -10 nie ma problemu z dogrzaniem domu - 21,5 a nawet 22 stopnie. Ogrzewam 130 metrów , dom średnio ocieplony, kiepskie okna. :)
  7. W najbliższej większej miejscowości (21 tys. mieszkańców) niedaleko od mojego miejsca zamieszkania są niby trzy składy węgla, ale jak pisałem jeden konkretny z którego kupuję eko, a dwa to takie no wiesz "nie wiadomo co". Powiem Tobie jednak tak: dłuższy czas łączyłem starego miałowca z gazem z butli przydomowej, ale po ostatnich podwyżkach gazu płynnego to się wkurzyłem i postanowiłem przejść na eko. Samym gazem to nie dało rady z uwagi na koszt i związanie się umową z dostawcą, a znów palenie w miałowcu i pewne problemy z tego wynikające też do końca mnie nie satysfakcjonowały. Teraz odczuwam ulgę ponieważ jak zasypię zbiornik to jakiś czas spokój,a z uwagi na charakter pracy ( wyjazdy) to jest to dla mnie dobre i bardziej komfortowe. Finansowo to jeszcze nie wiem bo zima trwa, okaże się po sezonie :). Najważniejsze, że cały czas w pupcię ciepło i reszta rodziny zadowolona hehehe.
  8. Niezłe ceny, niestety u mnie jedynie do kupienia to co pisałem i na chwilę jeden sprzedawca zaczął handlować Pieklorzem, nie wiadomo dlaczego chwilowo u niego brak jest tego eko. Cała reszta to czeski lub rosyjski eko, ale to raczej nie schodzi.
  9. Dziękuję lesiu681, a powiedz mi jakim eko palisz i ile kosztuje u Ciebie eko ? Ja palę ekoretem z kopalni Mysłowice - Wesoła, cena u mnie 900 zł za tonę workowany i 800 luzem. Powiem , że ten luzem jest lepszy już go miałem i pali się ekstra.Workowany jest tez OK, ale jest on workowany już u nas na miejscu u lokalnego dystrybutora, no i właśnie dystrybutor miał niedawno wpadkę bo nie ja jedyny narzekałem, ale większość kupujących. Myślę, że coś było domieszane bo się zlepiał w palniku i nie dopalał.
  10. Nie do końca się z tym zgodzę, mam Klimosza II sezon (Klimosz duo ng) i jakoś nie narzekam, cena zakupu porównywalna do Witkowskiego, zakupiłem go na podstawie oceny dwóch sąsiadów, którzy użytkują piece Klimosz Ling Duo stalowy i Ling Duo żeliwny już piąty sezon . Prawda jest taka, trzeba piec dobrze poznać i wyregulować "pod swój dom" oraz posiadany opał co też uczyniłem, trochę mnie to kosztowało, ale proszę uwierz mi jest to możliwe. :) . Spalanie jak spalanie zależy od tego jak masz ocieplony dom, jakie okna, drzwi, i jaką temperaturę preferujesz w domu. Niestety ciepło nie bierze się z niczego. Druga sprawa - trzeba jeszcze trafić na dobrego serwisanta. U mnie serwisant jest jednocześnie instalatorem, instalował i uruchamiał piec i na prawdę zrobił to dobrze. Po uruchomieniu o 21 siedzieliśmy przy piecu chyba jeszcze ze cztery godziny za nim stwierdził, że może już go oddać pod moją opiekę. Dodam, że jesteśmy na telefon jak ostatnio kiedy dostawca opału trochę "ochrzcił" eko i był problem, ale ogarnęliśmy temat. Nie będę polemizował co do ilości spalanego eko / dobę bo to nie do końca ma sens, ponieważ jak wcześniej napisałem wszystko zależy od domu jaki się ogrzewa. Przykład u mnie - dom ocieplony, ale kiepskie okna, a do tego garaż w domu - straty straszne przez drzwi garażowe - nigdy więcej takiego układu, ale 20 kilka lat temu tak wybudowałem i niestety to był mój błąd. Czy poleciłbym piec Klimosza ? Na tą chwilę tak, zobaczymy za kilka lat czy nadal będę tego samego zdania. ( wcześniej miałem miałowca z firmy no name i kiedy instalator go demontował to stwierdził, że aż dziw, że tyle wytrzymał tj 15 lat). Pozdrawiam :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.