Skocz do zawartości

zwanzig

Stały forumowicz
  • Postów

    189
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana zwanzig w dniu 29 Maja 2015

Użytkownicy przyznają zwanzig punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    województwo katowickie

Osiągnięcia zwanzig

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. No to się teraz na składach pojawi Sośnica pod wszelką postacią. Przy tej cenie wszystko wysiada ;).
  2. Ja już mam prawie 1.5 tony grubej kostki i 4 tony orzecha, wszystko typ 34.2 z KWK Knurów i 1.5 tony dość grubego groszku z KWK Bielszowice, również 34.2. Parametry Knurowa 31Mj/kg popiół 7%, Bielszowice 30Mj/kg popiół 8%. Spiekalność obydwu wysoka, bo w granicach 70 wg rogi. Na tą chwilę kostka z Knurowa 580zł/t, orzech 520zł/t, groszek z Bielszowic 505zł/t. Transport z kopalni pod dom w moim przypadku 30-40zł/tonę w zależności od przewoźnika i ilości. W tym roku maksymalne wyciśnięcie Mj/kg ze złotówki :). Okres jesienny mam zamiar oblecieć w większości na starej dębinie. którą muszę w końcu wypalić i flocie z Marcela, chyba żeby było zimno to się przeskoczy na węgiel.
  3. Szczerze Ci powiem, że niemało, szczególnie że paliłeś mocnym węglem. U mnie powierzchnia nieocieplona ponad 200 metrów, bojler 140 litrów, temperatura utrzymywana również dość dość wysoka i proporcjonalnie spalanie bardzo podobne. Mam już kupiony opał na przyszły sezon: 1.5 tony bardzo grubej kostki z KWK Knurów, 4 tony orzecha z tej samej kopalni i 2 tony flotokoncentratu z Marcela na okresy przejściowe. Ciągle gdzieś tam leży mi jeszcze ok. 700kg mocnego, workowanego orzecha II sprzed chyba dwóch sezonów, także opał już mam z głowy.
  4. zwanzig

    Jaret Plus

    Ja teraz spalam dwa worki niby orzecha II z Jankowic, bardzo dobra cena, wręcz niemożliwa do uzyskania. Haczyk tkwi w mniej więcej 20-to procentowej domieszce węgla rosyjskiego. Wyłapałem go od razu po szarej barwie i charakterystycznej strukturze wewnętrznej po rozbiciu młotkiem. Jankowice to węgiel czarny jak smoła, więc w stanie suchym rzuca się w oczy różnica w barwie. Generalnie mieszanka spala się pięknie, jest moc, czarny dym i nuta koksowni (te Jankowice to już pełnoprawny węgiel typu 33). Laik miałby duże problemy z rozpoznaniem, że to polski węgiel z domieszką. Wręcz rozważałem zakup tego węgla, jako dodatku do kostki z Knurowa ale ostatecznie skończyło się na dokupieniu 4 ton orzecha również bezpośrednio z KWK Knurów. Jestem ciekawy ile składów w Polsce gra tak w ch... i sprzedaje "oryginalny śląski węgiel".
  5. zwanzig

    Kocioł DS MPM

    Fidel, za trzecie zdjęcie łapiesz plusa. Normalnie śmieję się do ekranu :D.
  6. zwanzig

    Kocioł DS MPM

    Może chodzi o ten but, a nie o polana ;). Też nie wiem co to zdjęcie miało pokazać.
  7. Daruj sobie Kamilu ocenę mojej ogłady i kultury osobistej, dostałeś odpowiedź i tyle. Co do plusa, to jakoś go nie zauważyłem, ale grunt że lepiej się czujesz.
  8. Zabawię się trochę w archeologa, ale parę dni temu dokopałem się do węgla z KWK Sośnica pochodzącego sprzed paru lat (5-6), węgiel na 100% był wzięty bez pośredników bezpośrednio z kopalni i porównując go do węgla z zeszłego roku jestem załamany jakością. Ten starszy jest słabszy, sporo więcej popiołu, bardziej kruchy, zdarzają się przerosty. Tak jakby kompletnie inne złoże. Wiem, że w 2012 ruszyła nowa ściana z wysokiej jakości węglem i to się potwierdza, bo węgiel z ostatnich lat był rewelacja. Taki niezbyt dobry jest teraz podobno węgiel z Jankowic, Chwałowicom też zdarzyła się parę lat temu wpadka (w poprzednim sezonie świetny węgiel). Moje Szczygłowice z zeszłego roku też bez rewelacji (popiół, przerosty) i potwierdzają to też znajomi, dlatego w tym roku przybrałem podobno lepsza jakościowo kostkę z Knurowa, której jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Także mimo wszystko kupując węgiel warto brać próbki i je przepalać.
  9. Mistrzu, ja wiem że to jest tylko forum, ale wysil się trochę pisząc posty, bo nie da się tego Twojego bełkotu zrozumieć.
  10. zwanzig

    Kocioł DS MPM

    W kotle użyta jest 6-cio milimetrowa blacha kotłowa P265GH. Ciekawe dlaczego kotłowa? Ciekawe dlaczego wszystkie stare spółdzielnie jeszcze za czasów komuny spawały kotły z blachy kotłowej, a Zębiec i Ogniwo robią tak do dziś (HEF, SAS, Defro, Per Eko i wielu innych producentów również). Na tym forum przeczytałem, że to bez sensu...
  11. zwanzig

    Kocioł DS MPM

    resq, nie obrażaj się. Po prostu w pewnym momencie dało się odczuć, że łączy Cię z MPM coś więcej ;). Nie ma co się denerwować. Fajnie, że robisz coś (mam nadziej) pro bono i dobrze, że jest perspektywiczny kocioł na rynku, ale wystarczy już tej teorii i tak jak piszą Mikesz i Fidel przydałoby się zobaczyć ten kocioł w akcji.
  12. zwanzig

    Kocioł DS MPM

    Nie chciałbym Cię urazić, ale to co piszesz jest prawie niemożliwe. Musiałbyś mieć 32.1 z Silesii lub Bogdanki, a potem przeskoczyć na niskopopiołowy 31.2 z Piekar lub Kazimierza Juliusza. Ale tak się składa, że akurat Piekary i Kazik są praktycznie nie do kupienia poza Śląskiem i cena by Cię zabiła (najlepszy w Polsce węgiel do produkcji ekogroszku). Każdy inny polski ogólnodostępny 31.2 czyli Piast, Ziemowit, Sobieski, Janina, Murcki Boże Dary to około 10-12% popiołu, a każdy polski 32.1 poza Silesią i Bogdanką to maksymalnie 7-8%, a Wieczorki, Staszice i inne Wesołe jeszcze mniej. Skąd to wiem? Wiem ;). Osobiście polecam niedoceniany i w miarę dostępny 32.1 z KWK Chwałowice.
  13. zwanzig

    Kocioł DS MPM

    Resq, jedziesz w tym temacie prawie po bandzie nazywanej reklamą i kryptoreklamą, więc daj się wypowiadać innym. Forum, to nie słup ogłoszeniowy. Chcesz tu prowadzić monolog?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.