Skocz do zawartości

AdamJas

Forumowicz
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O AdamJas

  • Urodziny 01.01.1975

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom
  • Instalacja
    CO w miedzi / 13 paneli / dom nie ocieplony - retopal
  • Kocioł
    W oczekiwaniu na Ogniwo EP-M

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Goczałkowice

Ostatnie wizyty

1 824 wyświetleń profilu

Osiągnięcia AdamJas

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Znajdź kogoś ktoś, kto kocioł podłączy do instalacji. Samo podłączenie czujników i sterownika / odpalenie kotła jest bardzo banalne. Ostatecznie z pomocą forum, zadając pytania, dacie radę. Jak bym miał porównać kocioł - podłączenie _ do czegoś, to powiedziałbym że jest to komplikacja rangi klocków Lego. Opału nie kupuj od razu w całości, jeżeli możesz wypróbuj kilka polecanych tu na forum. Oceń co będzie najlepsze. Tak na moje oko, do zbiornika na jeden raz grocha wchodzi około 150 kg na raz. u mnie to około 11 wiaderek po 30 litrów, w którym się mieści coś około 14 -15 kg. Może ta informacja pomoże ci w zaplanowaniu zakupów. Tak jak kolega Makog pisze, za "mocnego" paliwa też nie ma co kupować bo będzie spiekać i koksować. Najlepsze co można na początek zrobić to testy i rozsądek.
  2. Mieszkam na Górnym Śląsku i węgiel mam pod stopami :) nie zamawiam przez internet i w tym temacie nie pomogę :/ niestety. Myślę, że tu na tym forum jest sporo ludzi kupujących węgiel z "internetu", trzeba popytać. Uzupełnij w profilu gdzie w przybliżeniu mieszkasz i na 100% znajdą się chętni do pomagania z Twojej okolicy. Z kotła będziesz zadowolona.
  3. Retopal'em. Dla uzupełnienia dodam, że nie ma sensu rozglądać się za kiepskim paliwem. Im paliwo lepsze, tym wydajność lepsza i samo palenie (obsługa kotła) prostsza i bezpieczniejsza. Oszczędzając czasem niewiele, na tańszym paliwie tracimy dużo więcej i to "za naszymi plecami". Jak się ktoś raz odważy przekonać do lepszego, sam zobaczy plusy. Wcześniej paliłem kilka razy syfem (na wcześniejszym kotle, który wymagający nie był), teraz wiem że już do tego wracać dobrowolnie nie będę. Mam w planach kupić "trochę" Skarbka z Piekar i zobaczyć co i jak - z opinii moich znajomych wynika, że na tę chwilę jedno z najlepszych paliw (tak, tak - wiem zależy od wielu czynników jego "najlepszość" ale nie zawadzi sprawdzić u siebie też).
  4. Ja powiem tak - jestem na chwilę obecna mega zadowolony. Zarówno przy temp. zewn. +10°C do +- 0°C Ale też świetnie przy +4°C- -3°C, bo i tak się już mi przytrafiło. W takich przedziałach temperatur jestem w totalnym szoku, jak mało potrzeba by utrzymać temperaturę wewnątrz 20 - 21°C. Obserwując to co się dzieje w kotle przy takich temperaturach, jestem niemal pewien, że przy niższych wartościach na zewnątrz, luksus palenia tylko wzrośnie. Brudzenie kotła w chwili obecnej praktycznie nie występuje (prawie nie ma co czyścić, za wyjątkiem popielnika). Spieki, po zmniejszeniu nadmuchu (30%) i wyregulowaniu czasu podawania paliwa do 4 sek - praktycznie nie istnieją. Wygoda w kontrolowaniu piecyka za pomocą aplikacji - naprawdę nieoceniona - wszystkie te wykresy z początku wyśmiewane, teraz się okazują BARDZO POMOCNE podczas nauki palenia. Zero notesów / stoperów / ślęczenia z długopisem / itp, jak przy poprzednim piecu.
  5. Animus, podczas pracy w AUTOMAT, pompa dodatkowa MIESZAJĄCA cyklicznie się wyłącza (w zależności od temp.) W zaawansowanych przestawiłem ją na POMPA KOTŁA - nie wiem czy dobrze, bo teraz wykres jest "byle jaki" nie ma cyklicznego wyglądu. Ponadto, czy to normalne, że ten piec idzie ciągle? na dużych nastawach doszedł do zadanych temperatur i tera ciągle pali na minimum by tę temp utrzymać. Nie powinien dobić do zadanej tem. i przestać palić, do momentu oblężenia się do temp. zadanej min ?
  6. Pytanie o podłączenie pomp pod sterownik. Mam u siebie 3 pompy: jedna to CWU - wiadomo gdzie podłączyć (nie ma problemu) Druga jest wpięta pod wymiennik ciepła (JAD) Trzecia obsługuje niezależnie grzejniki w układzie zamkniętym gdzie też jest zawór 3drożny. No i teraz pytanie, powiedzcie czy Druga ma być w Obwodzie CO.2 jako P2 czy odwrotnie? Czy też może lepiej aby ta do wymiennika pracowała jako mieszająca ... ? Tak to wygląda mniej więcej https://drive.google.com/file/d/0B5GFX5AFwhsIbnpPR0s4WW9kVVk/view?usp=sharing [specjalnie nie dołączyłem do rysunku zaworu 3D aby nie zaciemniać ogólnego widoku, ale jest na wymienniku JAD]
  7. Podłączyłem kocioł pod internet wczoraj. Założyłem konto na eSterownikach, połączyłem sterownik pieca z kontem i działa. Działa, ale tylko ja widzę co się dzieje na piecu, nie mogę upublicznić danych / mojego urządzenia. Czy jest jakiś specjalny "myk" na upublicznienie danych sterownika? (haczyki dotyczące udostępniania zaznaczyłem i nic) Sprawa nie aktualna - ruszyło prawidłowo.
  8. W piątek, po powrocie z pracy, taki oto widok zastałem : https://www.dropbox.com/s/kdhyw5liwkn8dxs/2015-10-09%2016.09.40.jpg?dl=0 Sobota natomiast to sprowadzenie pieca do kotłowni, która jest w połowie osadzona w ziemi, a co za tym idzie jest zjazd (dość stromy). Potem, zdejmowanie z palety, tworzenie instalacji 230V (dawniej piec na "siłę"), sieć internetowa itp ... W środę dopiero pojawi się instalator, a do tego czasu grzejniczek elektryczny :blink: Teraz jest tak: https://www.dropbox.com/s/tr2uqd408foyxf4/2015-10-10%2017.17.52.jpg?dl=0
  9. Mam na zimę Retopal zgromadzony, ale pod koniec sezonu powinien się gdzieś na dnie piwniczki jeszcze miał pokazać w niewielkiej ilości. Może się uda go domieszać, a jak nie to zawiozę do Teścia :) Taką mam nadzieję. Uuu- dziś dostawa :)
  10. No i 8:34 dzisiejszego ranka zadzwonili ze sklepu, że kociołek na mnie czeka - starczy jechać zapłacić i dogadać dostawę :D Potem tylko sekund 5 - podłączenie :blink: i już mamy ciepełko ... ale będę grzać! ile wlezie! aż kwiatki pousychają :lol: Mam tylko nadzieję, że kocioł będzie 100% sprawny, żadnych usterek czy poprawek ... :ph34r:
  11. "Kocioł" spyry poszedł na części dla chętnego :) Reszta pewnie wyląduje na złomowisku i może nawet na flaszkę rumu starczy, który niewątpliwie wypiję przy nowym kotle. Zamówiłem OEKm z racji dość porządnie wyglądającego podajnika i dobrego sterownika, a i moc powiedzmy do mojej wielkiej stodoły w miarę dopasowana. (Stalmark - oj tak doczytałem że kiepścizna.)
  12. Ludziska - dajcie spokój ;) tych dywagacji na temat mocy jest pełno na innych forach. Zamówiłem :blink: . Głównym kryterium jakim się pokierowałem to solidność wykonania podajnika (z tym miałem największe problemy poprzednio). Opinie tych co kupili i używają poprzedni model, nie były bez znaczenia.Każdy mówił, jak masz kasę, to bierz nowszy (i tu wymieniali właśnie masę drobnych, ale istotnych poprawek w nowym modelu). "Nowy" będzie mieć podajnik z prawej strony, a wylot spalin z lewej. Niestety układ kotłowni nie pozwala mi na zastosowanie pieca z czopuchem na jego tyle :wacko: ale ten nie będzie długi i pozakręcany, więc powinno być OK. Jak do tej pory, kocioł będzie pracował w systemie otwartym z wymiennikiem ciepła na grzejniki (układ zamknięty) + terma 250 litrów. z nowinek ... Jakoś wcześniej nie zauważyłem, że piec ten poprzez internet będzie pod stałą opieką u mnie w telefonie :D myślę, że era kabelka sieciowego nastała w mojej kotłowni. Dodatkowym wielkim + będzie słuchanie muzyki prosto z internetu w warsztacie (nie wiem czy to nie główny powód rozszerzenia sieci o kotłownię / piwnicę :lol: ) Zamówienie poszło w czwartek (01.10.15), realizacja od 7 - 14 dni, mam nadzieję, że pogoda jeszcze trochę wytrzyma i zdążę się dogrzać przed zimą. Teraz chwila oczekiwania .... mam tylko nadzieję, że kocioł będzie w pełni OK (nie wybrakowany, jak poprzedni pseudo piec) :rolleyes:
  13. Sęk właśnie w tym, że właściciele modelu Plus mówią - kupuj PlusaM, ale nigdzie nie mam konkretnie napisanej (z życia) informacji dlaczego :) Z tego co sam widziałem i to generalnie kładzie wielki plus na szali "taków", to podajnik w M'ce. Jego solidność wykonania podajnika, który jest cały żeliwny i bardzo masywny. Samo wykonanie (w porównaniu do poprzednika, choć to każdy jest teraz lepszy) tez jest na oko przyzwoite (przynajmniej dla mnie laika). Na 100% sprawdzę - dobry link - DZIĘKI. Nauczony poprzednim kotłem wiem że nie ma 100% dobrych piecyków. każdy nawet najlepszy i najbardziej opiewany może w końcu trafić na dom w którym nie będzie już działał na 100%. Pewnie temu staram się wybierać opinie ludzi o czołówce kotlarskiej (przynajmniej w mojej okolicy) gdzie stanowi to Heiztechnik, Stalmark, Defro, Ogniwo, oraz kilka pomniejszych firm "panów Staszków". Tych ostatnich już nawet nie chcę widzieć na oczy. Z tych czołowych ... najwięcej pozytywów trafiłem na Ogniwo, choć i te inne też każdy chwalił, lecz u OEPM jest kilka właśnie takich, co do mnie trafiają. Sterownik na poziomie / Podajnik cały żeliwny i solidnie wyglądający / sam kocioł dość zgrabny / metoda pionowej wymiany. Ciągle się waham, ale już chyba powoli dorastam do decyzji :) a przynajmniej sprowadzę fachowca aby ocenił to co mam i możliwości przyszłego kotła tak by to zegrać wszystko do kupy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.