Skocz do zawartości

szari

Stały forumowicz
  • Postów

    792
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana szari w dniu 13 Lutego 2020

Użytkownicy przyznają szari punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

3 354 wyświetleń profilu

Osiągnięcia szari

Zaangażowany

Zaangażowany (11/14)

  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Współtwórca

Najnowsze odznaki

11

Reputacja

  1. Takie buty, pytanie jak to w papierach wygląda. 40kW w panelach i inwerter 15kW ograniczony "limiterem". - Panocku... pan se łodłoncys i... to, to , to co pan masz na dachu będzie... nam sprzęt łuszkodzi a to cieszko kupić.
  2. Wattorouter to to coś się zwie ale to bez znaczenia jeśli podasz inwerter 10,2kW to PGE ogoli Cię z 30% i nie ma żadnego znaczenia wattorouter bo tego urządzenia nie uwzględniasz we wniosku tylko Inwerter (model / typ) a rozumiem że on ma 10,2kW bo panele OK 30 X 320W nie robi 10kW.
  3. Fronek 10,2kW i opust będzie 30% zamiast 20% jak w przypadku instalacji 9,9kW. Zdejmij ten jeden panel bo ze zrobionych 10000kWh do odebrania będziesz miał 7000 zamiast 8000. Liczone po łebkach i nie brałem pod uwagę zjedzenia prądu w locie.
  4. Ja mam foto i mam 2 klimy z funkcją pompy ciepła. W sumie pewien komfort na okres przejściowy - można grzać spalając własny prąd. Gdyby foto było więcej wolał bym kupić 2 czy 3 grzejniki olejowe i można grzać.
  5. Ja całkowicie legalnie sprzedaję prąd sąsiadom ale rozliczam się z zakładem energrtycznym a nie z sąsiadami. Nie potrzebuję wiadra aby przenieść tę wodę do sąsiada, jednak muszę mieć podpisaną umowe sprzedażową. W przypadku wody zaostrzeń będzie więcej bo woda z kranu nadaje się do picia nawet bez gotowania a czy Twoja też będzie się nadawała i będziesz posiadał na to papiery swoje a nie dystrybutora od którego bierzesz wodę?
  6. Wiesz jeśli całość kosztuje 1300-1600 PLN to żeby nie użyć niepoprawnego słowa śmierdzi na odległość i liczą się gwiazdki i inne. Ja dostałem dofinansowanie i następnego dnia grzecznie spłaciłem cały kredyt. Oczywiście nie chciało mi się bawić z przynoszeniem papierów z pracy ile zarabiam i czy komuś coś wiszę więc do banku poszedłem z kaucją. Dajcie mi kredyt ale daje wam w zamian kredyt + odsetki 21000 PLN. Dali bez mrugnięcia okiem, za sponsorowali instalację dając kredyt który dzień później spłaciłem z kaucji którą byli mi krewni. Odzyskałem kasę i nie ponosiłem kosztów kredytu no dobra ponosiłem przez 10-20 dni. Ale to były czasy kiedy dofinansowanie było z m2 brutto czyli z 8m2 a nie z netto 7,2m2.
  7. Faktycznie 4 płaskie panele i 400l bufor kombinowany 3 lata temu kosztowały wiadro pieniędzy. A za penele 1300-1600 to radzę trzymać się z daleka.
  8. Brałem dofinansowanie i niczego takiego nie było zresztą 12000 a to grosze nie są. Mam raz w roku sprawdzić anodę magnezową, koszty to 50 PLN i chyba raz na 5 czy 6 lat wymienić glikol w ramach tego gwarancja będzie przez 11 lat.
  9. U mnie jest 4 x płaski Hewalex 7,2m2 netto instalacji podpiętej pod 400l bufor kombinowany. W lato kiedy było najwięcej słońca bufor ładował się do 85oC i przy tej temperaturze ( można ustawić mniejszą jednak większej już nie ) ciepło z bufora było wywalone w zależności od ustawień ogrzewanie podłogowe (ale nie polecam bo słabo chodzi się po ciepłej podłodze w lato ). Choć w brew pozorom bardzo szybko wychładza to bufor bo to parę ton betonu. Bardziej rosądnym jest wywalenie nadmiaru ciepła w ogrzewanie kaloryferowe, ja wywalam w sklep i nie używaną sypialnie na poddaszu ( gdzie okna i tak są otwarte ). Kolektory mam w sumie 3 lata przez ten czas nic się nie działo, sprawdzenie anody magnezowej po 3 latach nadal żyje. Przez te 4 lata instalacja pozyskała:
  10. szari

    Kto Ma Solary

    Przecież to wszystko było, już wiele, wiele razy powiedziane np. tu http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?102-Kolektory-wymiana-do%C5%9Bwiadcze%C5%84 Masz tam wszystko wystarczy poczytać
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.