Skocz do zawartości

slaweknemeczek

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O slaweknemeczek

  • Urodziny 23.09.1978

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom jednorodzinny ok 135 m2
  • Instalacja
    grzejniki 10 szt. i podłogówka ok 12 m2 z powrotu kaloryfera
  • Kocioł
    biawar pelmax

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lipsko

Ostatnie wizyty

825 wyświetleń profilu

Osiągnięcia slaweknemeczek

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Glowice mam rozkrecone maxa. Zawor trojdrozny mam zalozony lecz ustawiony jest recznie. Wypróbuję opcje stalej pompy tak jak piszesz. Jesli nic sie nie zmieni to zaloze automatyczny sterownik do zaworu trojdroznego. Odezwie sie za jakis czas i opisze jak to dziala.
  2. do Lama 79 jeśli masz regulator temperatury pokojowej to piec będzie sie wygaszał po uzyskaniu zadanej temperatury w pokoju. ja mam to samo piec sie rozpala - nagrzewa - i wygasza. aby wydłużyć czas od wygaszenia do rozpalenia (u mnie jest to od godziny do dwóch) ustawiłem wyłączenie pompy wody CO na temp. 51 C, histerezę na kotle na 20. piec uruchamia mi się przy temperaturze 46-48 C (w zależności od spadku temp. w pokoju). godzina czy dwie to czas zanim temperatura na kotle spadnie samoczynnie z 51 do np.46 C spadek temperatury w pokoju w tym czasie jest max 0,3 C. a czy wy macie jakieś inne sposoby?
  3. Marcin34lodz Ad 3. - rozpalanie w palniku jest coś takiego jak bramka pelletu. ma za zadanie spowalnianie spadającego pelletu. jeśli się ona zawiesiła lub przepaliła to spadający pellet nie będzie zatrzymywał się na grzałce. wtedy trzeba zwiększyć dawkę aby nasypało pelletu tyle aż zakryje grzałkę. prawidłowa dawka przy rozpalaniu to 47-53 zależnie od pelletu.
  4. na początek, do Damian111. z tym pelletem to będzie jak piszesz, może być zanieczyszczony ziemią. i stąd te spieki. w zeszłym sezonie grzewczym było wszystko ok. w tym sezonie pierwszą tonę jaką zakupiłem po 940 zł - to była męka, co dwie godziny ręczne czyszczenie palnika. będę ją pamiętał bardzo długo. do Marcin34lodz. miałem podobną sytuację i okazuje się że lepiej jest podtrzymać temperaturę w domu (bez względu na to czy jesteśmy w domu czy nie) niż ponownie rozgrzać budynek do poprzedniej temperatury.
  5. druga rzecz, która mnie zastanawia to czy podczas spalania się pelletu robią się spieki z których palnik nie potrafi się oczyścić. powoduje to zapychanie się palnika i rury. no i rano zimniutko.........
  6. witam mam pytanie. czy w trybie automatycznym piec pracuje ciągle czy co chwila wygasza się oraz rozpala?
  7. faktycznie, chcąc pozmieniać ustawienia pod własne potrzeby to trochę trzeba się pobawić i po-testować. ja ustawieniami bawiłem się dość długo i spalanie zminimalizowałem do minimum. faktycznie piec stał się oszczędny no i wygodny (raz na dwa-trzy tygodnie zaglądam do niego). zobaczymy aby co z kominem czy z niego będzie ciekło? bo wygrzany to on nie będzie. a ty kolego zibisz skąd jesteś? pytam, ponieważ ustawień jest dość sporo, i mógłbyś osobiście przyjechać lub załatwić to telefonicznie będąc przy piecu.
  8. witam ja palę pelletem 6 mm. przy ustawieniu pieca jak opisałem wcześniej spaliłem ok. 2,8 tony. palę od 09.09.2013. dziś jest 04.04.2014. dodatkowo spaliłem ok 1,5 -2 m3 drzewa w kominku. zaznaczę że dom jest już "wygrzany" ponieważ mieszkam już kilka lat i jest to drugi mój piec. poprzedni był miałowy bez podajnika. ten zamontowałem dla wygody i faktycznie tak jest. zbiornik na pellet zrobiłem sam i mieści się w nim ok 300 kg pelletu. w okresie silnych mrozów wystarcza mi na ok 2 tygodnie. 30 minut poświęcam na załadunek i czyszczenie pieca. jest to raz na dwa tygodnie lub tak jak jest teraz w nocy ok 0 w nocy i w dzień ok 15 stopni wytrzyma mi nawet ok 3,5 tygodnia. zadziwiająca jest też ilość popiołu. wcześniej wiadro popiołu miałem każdego dnia teraz mam niecałe wiadro raz na dwa lub trzy tygodnie. dłuuuugo walczyłem z ustawieniami ale chyba osiągnąłem to co chciałem i na razie takie ustawienia pozostawię.
  9. Witaj. Trudno powiedzieć co to za pellet. Facet, u którego kupuję przywozi mi za każdym razem inny. Worki nie są opisane, ale pali się OK. Raz był taki ciemny to zauważyłem, że długo się rozpalal. Standardowo grzałka pracuje poniżej 3 min a wtedy od 4 do 6 min. Jak na razie to na jakość pelletu ten piec jest odporny. Co do ustawień szczegółowych to na telefon musielibyśmy się umówić gdy będę przy piecu. Natomiast w skrocie: piec ustawiłem aby rano w godzinach 6-9 temperatura w domu była 22.5 i wieczorem między 17-21. W pozostałych godzinach ma być nie mniej niż 21 stopni. Dzięki temu piec nie wygasza i nie rozpala się co chwila.
  10. Witam. ja również jestem użytkownikiem takiego pieca. użytkuje go od 9 września 2013 roku. ogrzewam ok 135 m2. ustawienie tego pieca to czarna magia. ale jakoś poszło i jest OK. teraz widzę go raz na dwa tygodnie. jeśli chcecie mogę pomóc w ustawieniach. pozdrawiam .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.