Skocz do zawartości

zi1bi

Stały forumowicz
  • Postów

    220
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana zi1bi w dniu 17 Lutego 2016

Użytkownicy przyznają zi1bi punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Brak informacji

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia zi1bi

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

8

Reputacja

1

Odpowiedzi społeczności

  1. Niestety Witku - jak bym w tym akurat defraku uchylił pw podczas pracy wentylatora to bym prawie całe spaliny miał w kotłowni i nie ma znaczenia czy wentylator idzie na 10% mocy - może jak by szedł na 5 % to by było ok ale po co w takim razie naturalne zaciąganie powietrza pierwotnego w dolnych drzwiczkach - nie ma sensu puszczać wentylatora i marnować prąd
  2. Tak jest to możliwe - Sam w tym sezonie jadę na takim patencie - w kotle defro 12kw - zamontowałem miarkownik"wiadomo gdzie" a powietrze wtórne zrobiłem w prost sposób - na dolnej płycie otworu zasypowego przyspawałem blachę 1.5 mm tak że powstała mi szczelina ok 4 mm a z drzwiczek zasypowych wyciąłem szczeliwo z dolnego ich rantu - Teraz czystość spalania, czystość kociołka jest nie współmierna z tym jak jechałem na wentylatorze! Teraz w kotle siwiusieńko i czyszczenie raz na 2 tygodnie.
  3. Nie wiem jak "knurów", ale ponownie dodam że na sezon zimowy węgiel "rydułtowy" klasy 34 szczególnie do "górniaków" z pidem i dmuchawą - rewelacja - dużo ciepła, mało popiołu.Na sezony przejściowe tudzież grzanie samej cwu za mocny.
  4. Jeżeli chodzi o węgiel na zimę - to bardzo chwalę sobie orzecha z Rydułtowów (ale to na zimę , na niskie temperatury) a tak na przepalanki w okresach przejściowych to kupuję tonę jakiegoś płomienniaka - bardzo dobrze paliło mi się Sobiankiem !
  5. Podsumowanie sezonu 2014/15. Kocioł - Defro Optima Komfort 12Kw Powierzchnia 130 m2 + grzanie c.w.u 100 l. Palenie (z przepalaniem) od września 2014 do "teraz" - teraz podgrzewam tylko c.w.u - łącznie - 3,5 tony węgla 10 worków pelletu. Temperatura w domu 23 stopnie temp c.w.u 60 stopni
  6. Jak masz zawory odcinające na zasilaniu i powrocie (ja mam) to je zakręć i zminimalizujesz wypływ wody.
  7. Podczas zgazowania (u mnie rozpalania) jak piszesz temperatura wchodzi mi na 250, kocioł po ok 30-40 minutach osiąga temperaturę zadaną ( u mnie 60 stopni) i przechodzi w algorytm gdzie mam temp. max spalin zadaną na 160 stopni, podczas pozostałej pracy kotła temperatura ta waha sie miedzy 155 a 165 stopni, przy czym temperatura wody na kotle utrzymywana jest między 58 a 62 stopnie Celsjusza.
  8. U mnie kocioł idzie na sterowniku z PID-em , wchodzi w algorytm i sam dozuje dmuchawą ilość powietrza. Cały kocioł jest pozamykany a powietrze ciągnie jedynie przez dmuchawę.
  9. No widzisz kolego ! - ja ogrzewam 130 m2, mam kociołek 12 KW i teraz widzę że 10 KW byłoby tez dobre - wszystko zależy od ocieplenia domu, okien, drzwi oraz jakością m,materiału opałowego. A jeżeli chodzi o Viadrusa to napomknę że nauczyłem teściową palić w nim metodą GS ( górnego spalania ) a kobieta ma 66 wiosenek i teraz nie zapali innym sposobem jak tylko tym podanym który jej poleciłem i pokazałem a pali w nim na miarkowniku ! Co za tym idzie na początku spalania zawsze jest dymek, czasami nawet dość intensywny ponieważ rozpala gałązkami sosnowymi i świerkowymi z przycinki, ale po ok. 30 - 40 minutach dymek z komina jak z osobnika który pyka fajkę haha.
  10. A takie coś oglądaliście ?? https://www.youtube.com/watch?v=gmxvBTGDJQ0
  11. Obok zajezdni RPK zdaje się na 20 stycznia jeżeli się nie mylę - obok młyna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.