Skocz do zawartości

marcus312

Stały forumowicz
  • Postów

    1 996
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    16

Ostatnia wygrana marcus312 w dniu 10 Stycznia

Użytkownicy przyznają marcus312 punkty reputacji!

1 obserwujący

O marcus312

  • Urodziny 29.01.1967

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom 120m +50m budynek gospodarczy ocieplenie scian 5cm styropian gr. scian całkowita razem z ociepleniem 53 cm dach 20cm welna + 2 x mata termoizolacyjna baulof alu 150
  • Instalacja
    instalacja rury pp i miedż ,kaloryfery zeberka aluminiowe JET 90szt + 3 konwektorowe 1,6m głowice termostatyczne ,podlogowe tylko lazienka (CWU 200l )
  • Kocioł
    Pompa ciepła PW monoblok Haier 8 kW + PV on-off grid 12,9 kWp

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    slask
  • Zainteresowania
    rozne

Ostatnie wizyty

6 118 wyświetleń profilu

Osiągnięcia marcus312

  1. Masz jak kolega pisze wyżej zapowietrzony układ popuść na śrubunku może to na chwilę ruszy ,najlepsze rozwiązanie to odpowietrzyć to w kierunku zbiornika wyrównawczego .
  2. Możesz spróbować takiej metody dokręć mocnej pozostałe śruby w kole potem przez pręt trzpień uderzaj młotkiem w główkę tej śruby którą chcesz wykręcić ,dalej wbij mocny śrubokręt w szczelinę tej śruby i próbuj wykręcić w razie nie powodzenia ponownie bijemy po śrubie aż do skutku .Srubokręt najlepiej ślusarski z możliwością nałożenia ramienia do kręcenia .dużo cierpliwości i trzezwości umysłu . Gdy to nie pomoże spawamy nakrętki jedna po drugiej do tej śruby aż wyjdziemy poza otwór felgi już sama temperatura przy spawaniu zrobi swoje ze to puści .
  3. Dokładnie można się tylko domyślać co kryje trzecia tajemnica fatimska ?
  4. Energia jest droga i będzie tylko drożeć kto szybko to zrozumie i podejmie działania zmierzające w kierunku termomodernizacja budynku ,fotowoltaika ,pompa ciepła (ew podczerwień),magazyn energii ,rozwiązania typu smart,rekuperacja ,kogeneracja,ten ma większe szanse na utrzymanie się w nadchodzącym nowym systemie.Trzeba jeszcze tu dodać że przydało by się zmienić samochód na elektryczny żeby móc w przyszłości swobodnie poruszać się po strefach wyłączonych dla samochodów spalinowych i uniknąć dodatkowych podatków za emisję szkodliwą dla środowiska.
  5. Z zewnątrz ma zarządzać operator systemu przesyłu energii który będzie reagował na zmiany ceny rynkowej i regulował np mocą wytwórczą instalacji fotowoltaicznej żeby nie wpadać w ujemne ceny energii .
  6. Na systemy zarządzania energią jesteśmy jeszcze nie gotowi musiała by istnieć możliwość współpracy przez odpowiednie urządzenie pomiędzy operatorem sieci a odbiorcą który by to korygował i zarządzał naszą energią w zależności od cen giełdowych ,Pytanie kto poniesie koszty związane z montażem takich urządzeń ,na kim będzie spoczywał obowiązek montażu urządzenia kto będzie jego właścicielem tego nie wiemy na obecną chwile dlatego daleki jestem od podpisywania nie pewnych umów o cenach dynamicznych które też nie są znane .
  7. Tym żyją młodzi obecnie kogo obchodzi jakaś granica wszyscy idą na Budda. Dzieciak ‘98”
  8. Kogo by nie oglądać to można zawsze czegoś się nauczyć a jak ktoś ma wiedzę własną to łatwo przesiać plewy .
  9. Wydaje się że to jest standardowy motoreduktor jakich jest wiele dostępnych na rynku.
  10. 5 klasa normy PN-EN 303-5:2012 dotyczy emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz określa minimalną sprawność cieplną kotła – 88%. W celu uzyskania odpowiedniego certyfikatu dany producent musi skierować urządzenie do badań w wyspecjalizowanym w tym zakresie instytucie badawczym.Może się okazać ze takie badanie będzie droższe niż zakup nowego kotła 5 klasy.
  11. Wg moich obserwacji haiera pracującego w instalacji na grzejnikach to pomiędzy np zadaną temperaturą 30 st a 38 st w poborze prądu jest 300 W różnicy .Co do głośności to może w trybie turbo ją bardziej słychać ja go nie używam , w trybie quaiet jest cicha a obecnie używam zworki w ATW obniżającą częstoliwość spręzarki gdzie max pobiera do 1200 W to już wogóle jej nie słysze i to na obecne temperatury u mnie wystarcza .Na noc wyłączona całkowicie ,start jak jest produkcja ze słońca żeby za dużo nie pobierać z zakładu energetycznego.
  12. W Polsce i innych krajach zdalne zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi jest jeszcze w fazie rozwoju ,do tego też trzeba dostosować regulacje prawne i infrastrukturę techniczną ,ale nie wykluczone że to są początki takiej modernizacji na którą będzie miał bezpośrednio wpływ zakład energetyczny który będzie mógł zarządzać naszą produkcją .
  13. Zasady mogą się różnić zależy gdzie jesteśmy przyłączeni .Głownie chyba jednak chodzi o inwertery sieciowe hybrydowe z możliwością wysyłania energii do sieci współpracujące z magazynami energii czyli te które potrafią wysyłać tą zmagazynowaną energię do ZE .Jeżeli budujemy magazyn pracujący wyspowo to jak na razie nie ma takiej potrzeby żeby to zgłaszać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.