Skocz do zawartości

christoffek

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia christoffek

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Oczywiście będzie przelew do kanalizacji. A co do gotowania się wody , no cóż, życie pokaże jak będzie, zdaję sobie sprawę że wystarczy chwila braku prądu i woda się gotuje, ale na szczęście mieszkanie jest w takiej miejscowości że zaniki prądu są bardzo żadko i jeśli już to krótkotrwałe. Czy potrzebne jeszcze będzie jakieś zabezpieczenie, np.zawór bezpieczeństwa, jeśli tak to jaki i w jakim miejscu? i Czy podane przeze mnie średnice rur są dobrze dobrane?
  2. Witam po raz kolejny. Jakiś czas temu pytałem o możliwośc wstawienia wkładu do kuchni kaflowej i zrobienia z tego CO na 3 grzejniki, bez CWU. Po namyśle, policzeniu, sprawdzeniu wszystkiego za i przeciw, doszedłem do wniosku ,że taniej , szybciej i łatwiej będzie wstawic mały kociołek lub piecokuchnie i obudowac to ładnie. Poniżej jest schemat instalacji, wiem że jest to prosty schemat, bez kombinacji, ale wcześniejszy jaki pokazywałem miał wady, trochę go poprawiłem, czy dobrze ? Proszę o opinie, rady i uwagi, jak coś to poprawię. sch.doc
  3. Witam. Ładna. podoba mi się, mogła by byc, gdyby nie ta cena.... :P . Ale sam pomysł dobry, poszukam coś podobnego ale tańszego i zastanowię się nad takim rozwiązaniem, puki co myślę o kuchni kaflowej. Czy mógłby ktoś zerknac na schemat i ocenic czy dobry, co jest źle , co dobrze, co niedopuszczalne. Co poprawic?
  4. Rozwiązanie to może i dobre, ale jak wcześniej pisałem zależy mi na estetyce, wyglądzie. Trochę poczytałem o instalacjach CO zanim tu napisałem i z tego co wiem (bo może się mylę, poprawcie mnie) to aby grawitacja działała to raz że muszą byc spore średnice rur, a po drugie muszą byc puszczone możliwie jak najwyżej, tuż przy suficie. Taki układ wygląda co najmniej brzydko. Instalacja przy użyciu miedzi i pompy może byc poprowadzona przy podłodze, nisko a nawet i wpuszczona w podłogę. No i sam fakt podgrzania ilości wody w układzie grawitacyjnym a tym z pompą i mniejszymi rurami też nie zadowala. Poniżej podaje schemat, proszę o opinię. schemat_22.doc
  5. Myślałem o takim rozwiązaniu, o piecokuchni jak w linku. Ale z kilku powodów zrezygnowałem, po pierwsze ten wkład jaki pokazałem to tylko przykład i ceny takiej nie biorę pod uwagę,będzie robiony na zamówienie i będzie taniej, także dlatego że zostaną stare drzwiczki od kuchni które są ładne i w dobrym stanie. Po drugie chodzi mi o wygląd, estetykę, taka piecokuchnia ,dla mnie, wygląda jak blaszane pudło,nie ma to wyglądu, a jednak ładne kafle , ładnie zrobione, to napewno będzie się taka kuchnia lepiej prezentowac, estetyczniej. A jeśli chodzi o inne koszta to hydraulik i tak potrzebny, czy do piecokuchni czy do kuchni kaflowej by to połaczyc, zdun to wujek więc i koszty niższe a materiały takie jak kafle czy cegła szamotowa to niepreblem, są jeszcze dodatkowe dwa piece do rozbiórki w pokojach.
  6. Jeśli chodzi o gotowanie latem to będzie do tego służyła kuchenka gazowa z butli, więc kuchnia z wkładem będzie służyła tylko do ogrzewania. Czasem może ona służyc by coś podgrzac lub gdy coś dłużej miałoby się gotowac. Zastanawia mnie tylko rozmiar takiego wkładu, ten pokazany przeze mnie ma wymiary 58 *33*36 cm. Czy na taką powierzchnię wystarczy?
  7. Tak, masz rację, jest to zobowiązanie. Ale do tej pory paliło się w piecach i nosiło opał, dało się radę. Poza tym mieszkanie jest ciepłe i nie będzie wymagało wielkiego nakładu pracy.A i większosc sąsiadów ma zrobione centralne, tyle że mają wstawione piece co a nie z kuchni kaflowej. Za tym rozwiązaniem przemawia też i ekonomia, ogrzewanie prądem nie wchodzi w grę,drogo i brak siły, nie ma także gazu ziemnego (linii). A mieszkam w małej miejscowości gdzie nie ma problemu z drewnem, które jest tanim opałem.
  8. Witam wszystkich. Krótko o mieszkaniu, 2 pokoje, kuchnia, łazienka i przedpokój, razem ok 50m2, przy wysokości ok 2,70m. Nowe okna, w bloku z lat 50, z czerwonej cegły, mieszkanie na 1 pietrze (parter i 2 piętro jeszcze) w środkowej klatce ( razem 3 klatki). W chwili obecnej jest tam ogrzewanie piecowe w pokojach no i kuchnia kaflowa w kuchni. Chciałbym tam zrobic ogrzewanie centralne, ale chcę zostawic kuchnie kaflową i od niej ogrzewac resztę pomieszczeń. Poczytałem trochę o tym w necie i wiem że jest taka możliwośc. Można zastosowac podkowę (wężownicę) , zrobioną z rur bądź z z blachy, cowników, np: wężownica ale można również wstawic wkład, np: wkład do kuchni W mieszkaniu ma byc tylko ogrzewanie, bez CWU. Istnieje możliwośc by w kuchni gdzie będzie palone nie montowac grzejnika, gdyż ciepło będzie od kuchni kaflowej. Czyli byłyby zamontowane 2 grzejniki w pokojach i 1 suszarka w łazience. Czy pokazana wężownica wystarczy do ogrzania takiej powierzchni czy lepiej zastosowac wkład? Zastanawia mnie również (ewentualnie) jaka powinna byc wielkośc, rozmiary takiego wkładu. Ogrzewanie miałoby byc zrobione w miedzi, wstawiona pompka z sterownikiem , grzejniki aluminiowe. Później postaram się dołączyc plan mieszkania i wstępny schemat instalacji. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  9. Witam. Po raz kolejny sprawdzam czy dobry schemat. Instalacja ma byc w mieszkaniu w bloku, ok 50m2 powierzchni grzewczej. Piec na paliwa stałe, 8kw mocy, bez c.w.u., tylko ogrzewanie. Wcześniej chciałem zastosowac rury pex-al-pex i rozdzielacze,ale po rozmowie z pewnym instalatorem chyba z tego zrezygnuje, na rzecz miedzi. Chce prowadzic rury możliwie przy samej podłodze. W związku z tym mam pytania. Czy schemat ktory przedstawiam jest poprawny, czy taki układ rur, pompy, zaworu jest dobry? I czy średenica FI 22 rury miedzianej prowadzacej od pompy na rozgałezienie , a do grzejnikow FI 15 wystarczy? Do pompy średnica 1,5 cala ( jak króciec przy piecu), do naczynka średnica FI 22, i te rury z ocynku. Czy tak bedzie dobrze?schemat.doc
  10. Witam. Jako że specem nie jestem, a z przyczyn finansowych(jak większosc ludzi) chcę zrobic sam ogrzewanie w swoim mieszkaniu. w tej chwili sa tam piece kaflowe i kuchnia kaflowa. Chcę zamontowac piec na paliwa stałe, uniwersalny lub z górnym spalaniem. Jest tam podłaczona c.w.u. z kotłowni miejskiej, więc nie chcę montowac bojlera/zbiornika na c.w.u. Tylko ogrzewanie. Ze wzgledu na układ mieszkania nie chce też prowadzic grubej rury dookala niego, dlatego też postanowiłem zastosowac rozdzielacze, a od nich rozprowadzenie miedzią lub pex/al/pex. Grzejników planowo bedzie trzy + w łazince grzejnik-suszarka, Powierzchnia do ogrzania to ok 50m2. Piec mysle ze wystarczy taki ok 8 kw. Poniżej przedstawiam dwa schematy, oceńcie czy to ma sens, czy dobre rozłozenie, czy trzeba wstawic zawory bezpieczenstwa , jesli tak to gdzie? Czy lepsze bedzie rozwiązanie z pompa na powrocie czy na zasilaniu? Prosze o porady. schemat_1.docschemat_2.doc
  11. Dzięki guitar. Piszesz że rury muszą iśc przy suficie. a czy własnie można by było zrobic/położyc tak rury by szły dołem, by nie sterczały przy suficie( jak dobrze myśle to obieg grawitacyjny),by obieg był za pomocą pompy, czy rury położone przy podłodze zdałyby egzamin, czy też byłby obieg grawitacyjny.
  12. Piec ma byc w kuchni , jest to mieszkanie w bloku, na 1 piętrze, otoczone z kazdej strony mieszkaniami. Mieszkanie jest ciepłe. wymiary to: kuchnia ok 3*3,5 m, łaz ok 2*1,5m, d.pok ok 5*4m, m.pok ok 3,5*4m. przedp. ok 1.5*4,5m. wysokośc mieszkania to ok 2,70 m . Tak jak na rysunku żółty kwadrat oznacza miejsce ustawienia kotła.
  13. Witam wszystkich. Jestem tu po raz pierwszy. Trochę poczytałem na temat ogrzewania. pieców itd itp. Chciałbym u siebie w mieszkaniu zrobic instalacje c.o. ale bez c.w.u.(Jest podłączona z sieci) Plan mieszkania dodaje w załączniku. Piec ma byc na węgiel/drewno. Myślę o instalacji z pex/al/pex z rozdzielaczami lub bez, grzejniki panelowe, w kuchni, malym i dużym pokoju , a w łazience suszarka( bez przedpokoju). tylko nie jestem pewny jak zrobic schemat, jakie zawory, pompa w jakim miejscu, gdzie naczynko(bo pewnie układ otwarty). Proszę o rady, jak zrobic schemat, a może ktos miałby ochote go narysowac, byłbym bardzo wdzięczny. Mogą byc rady o innych materiałach do instalaci. Powierzchnia do ogrzania to ok 50m2. okna beda nowe, plastiki. Z góry dziękuję za wszystkie porady :rolleyes: plan.doc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.