Skocz do zawartości

aldek

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zainteresowania
    Informatyka

Osiągnięcia aldek

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. aldek

    Rębaki

    Co prawda to prawda zużycie prądu było napewno ale pracował bardzo szybko np. tak 5m gałąź o średnicy w najszerszym miejscu 5cm rąbał/rębał B) 3-5sekund :)
  2. aldek

    Rębaki

    Miałem "przyjemność" korzystania z takiego urządzenia zrobionego przez kolegę mojego taty - korzysta z niego (rebaka) wiele osób z mojej miejscowości. Działało to na silniku elektrycznym i radziło sobie spokojnie z gałęziami o średnicy do 7cm. Nie wiem dokładnie jakiej mocy był silnik ale radził sobie dobrze. Wiem że ten gość robił rebaki dla swoich kolegów na zamówienie ale teraz już chyba sie za to nie zabiera.. Głównym kosztem tej maszyny był w sumie silnik.
  3. Najlepiej do kominiarza B) u mnie jak brat palił to zostawił na dłużej włączoną dmuchawę bo podkręcił zadaną na 85 i poszedł, komin był zarośnięty i sadze sie samoczynnie zapaliły bez żadnych szmat.
  4. Mam na kominie założonego tego "strażaka" ... ale był założony ponieważ występował inny problem. W sumie to bardzo dobre rozwiązanie ale wiąże sie z wychodzeniem na komin conajmniej raz na rok .. ściąganiem strażaka i wymianie w nim łożysk ! Może są jakieś inne typy bez łożysk (nie wiem). Odpowiadam jak to działa u mnie. Pozdr.
  5. instalacja była robiona pare lat temu... do tej pory nic sie nie działo, nawet zawór bezpieczeństwa nie mial pracy. Pozatym planuje przeróbkę instalacji, ale to sie zobaczy. pozdrawiam.
  6. Jakieś zawory czterodrogowe, pogodówki ?
  7. ? To w takim razie jakiej dokonać modernizacji żeby na piecu trzymać 60-65C a temp w domu nie była większa niż 22C?
  8. Instalacja jest w układzie zamkniętym, piec ogrzewa też zbiornik z wężownicą 150L. Podczas używania automatyki i pełnym załadunku drewna (śliwa, buk - w miare suche) i temp na piecu 50C trzymało mi ok 3h. Teraz tata palił bez dmuchawy tylko sterował ciągiem na kominie to tak niecałe 5h. Nie mam żadnych zaworów czterodrożnych itd tylko pompka i naczynie przeponowe :/ Zastanawialem się i czytałem całe to forum czym można by było rozwiązać ten problem, żeby utrzymywać na piecu 65C żeby piecyk nie korodował itp a zarazem w domu utrzymać max 22C. Załączam zdjęcie. Jakieś sugestie? :)
  9. Rozumiem że nie wolno nabijać postów, i że trzeba czekać na swoją kolej ale odpowie ktoś .. ?
  10. Myślę że automatyka ne jest złym rozwiązaniem, tylko poprostu trzeba czekać aż zostanie udoskonalona.
  11. aldek

    witam serdecznie

    Witam wszystkich, należę raczej do grupy świeżo upieczonych operatorów pieca i centralnego ogrzewania :) Piecyk mam nowy i jak większość chce aby działał w 100% swoich mozliwości.
  12. aldek

    piec po 5 latach

    Zgadzam się z kolegą że OGNIWO BIECZ w wersji 20kW ma potężny załadunek i trzyma długo przy drewnie ! ale... paliłem ogniwem ok 4 sezony było różnie drzewo owocowe, twarde itd nie zawsze dobrze wysuszone, ale oczywiście utrzymywało się temperaturę na piecu ok 45 - 50 C i było fajnie... ciepło. po 4 sezonach piecyk zaczął lekko przeciekać woda wypływała w małych ilościach z pieca myślałem że to wina drewna... pewnego dnia postanowiłem uzupełnić wodę w instalacji (wystudzony piec) po czym piec zaczął płakać strumieniami (1,5 atm). Zadzwoniłem po fachowca - po oględzinach stwierdził że piec się już nawet do spawania nie nadaje... i tak przybył żeliwny kielar eco 29kW. Swoją drogą polecałbym ogniwo ale tylko dla ludzi mających czas utrzymywać sobie temperaturke w granicy 65C i czas na doglądanie pieca.
  13. Witam ponownie. Ponownie kieruję do was pytanie, tym razem co do wyboru optymalnego opału. Dom ma ok. 130m2 ogrzewanej powierzchni, parter i poddasze. Ściany ze styropianem w środku (7cm), okna plastik. Komin ma wysokość prawie 10m i wykonany jest z kominówki o średnicy ~14,5cm. Na kominie założony jest kierunek wiatrowy (bardzo dobry ciąg). Posiadam kielar ECO 2 o mocy 29.2kW (żeliwo) Automatyka wbudowana. Chodzi mi o to żeby maksymalnie ograniczyć konieczność dozoru pieca. Palę drewnem nie za bardzo wysuszonym i po przyłożeniu do pełna wytrzymuje ok 2,5-3h przy zadanej temperaturze 50 stopni. Kieruję się też takim aspektem żeby wykorzystany opał miał jak najmniejszy wpływ na żywotność kotła. Czym ogrzewać dom żeby jak najmniej doglądać pieca?
  14. :) Więc tak: co do ciśnienia: Zawór został wymieniony i już nie ma problemu :) co do podnoszącego się ciśnienia: wszystko jest w porządku ! :) co do odpowiedzi: DZIĘKUJĘ za każdą odpowiedź w tym temacie !! :) co do kociołka: Polecam Kielar-eco ! dobry sprzęt. Pozdrawiam :)
  15. Przyjechał pan z firmy wymienił zawór... sprawdzil wszystko dobilem cisnienie na 1,7atm... palę 50 stopni i cisnienie 1,9atm ? co to ??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.