Skocz do zawartości

maciek301

Forumowicz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Metody kontaktu

  • Adres strony www
    http://

O sobie

  • Lokalizacja
    Kraków

Osiągnięcia maciek301

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Sprzedam pilnie kocioł dwufunkcyjny Saunier Duval z zasobnikiem 90 l, o mocy 26 KW. rocznik 2004, chodził 2 sezony później tylko na 1/2 gwizdka przez 1 sezon (CWU). Stan prawie idealny, gwarancja rozruchowa. cena 2000 zł. Małopolska, okolice Wieliczki, tel grzecznościowy 12 2920638.
  2. Kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem o mocy 26 KW, rok produkcji 2003, pierwsze uruchomienie w 2004 roku, działa bez zarzutu, nigdy nie nawalił.Serwisowany. Stan bardzo dobry. Czujkę pogodową dołączam w komplecie Rewelacyjny kocioł, sprzedaję wyłącznie ze względu na całkowitą modernizację swojej kotłowni.Zainteresowanych zapraszam na pewno dojdziemy do porozumienia.( małopolskie, najlepiej na maila [email protected])
  3. Może spróbuję odpowiedzieć na pytania postawione wprost. Mieszkam w okolicach Krakowa. Użytkuję "śmierdziucha" marki Stalmark 25kw. I jakby kolega dokładniej przeczytał moje wypociny to dowiedziałby się że nie chcę tu nikogo namawiać na jakiekolwiek rozwiązanie ani polemizować z którąkolwiek wypowiedzią. przedstawiłem też swoje realne koszty ogrzewania cwu i centralnego na propanie-butanie + drewno kominkowe w porównaniu do ekogroszku. I tu wyraziłem swoją i tylko swoją opinię dotycząca tylko i wyłącznie mojej osoby. Schowam nie wydane na gaz 3 kilo złotówek i pojadę na narty w Dolomity. Co do temperatury w pomieszczeniach nigdy nie miałem z tym problemów, gdyż na kaloryferach ma założone głowice termostatyczne i mam taką temperaturę jaką chcę a chcę 21,5 dokładnie. Ekogroszek mam ze składu weglowego w okolicy w cenie 580 zł/tone. I szczerze mówiąc gdybym dysponował tanim transportem to miałbym ten sam groszek w cenie 460 zł/tone + transport. I to bez żadnych znajomości i "zaliczkowania", i przepłacania bez jak to mówią "łaski" A co do zapału to wypowiem się tak, po to jest to forum żeby się dzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem. Miałem nadzieję że w miarę precyzyjna wypowiedź przyda się założycielce tematu lub komuś innemu gdyż wypowiedzi typu " ja bym wybrał gaz bo jest czyściej " niewiele wnoszą informacji merytorycznych. Ale nadmieniam że nie jest moim celem polemika i udowadnianie komukolwiek czegokolwiek, przedstawiłem tu tylko swoją sytuacje na polu ogrzewnictwa własnego domu. Jeśli ktoś nie wierzy nie zmuszam do tego ani nie mam żalu tylko mam wielką prośbę, niech nie neguje tego co napisałem gdyż tak jest u mnie i na tym koniec. U kogoś innego będzie z pewnością inaczej chociażby z powodu tak często poruszanego problemu sadzy. Reasumując wybór sposobu grzania pozostaje w gestii inwestora i nie ma tu nikogo do niczego zdecydowanie namawiać ale przedstawić jeśli to możliwe wszystkie za i przeciw pozostawiając ostateczną decyzje ww. inwestorowi. I zapał też jest według mnie pozytywnym zjawiskiem o ile nie prowadzi do samozapłonu lub zapalenia płuc. :unsure: Pozdrawiam
  4. Cieszy optymizm niektórych forumowiczów ( należy być optymistą to nie podlega dyskusji) chociaż niektórzy już zapomnieli że dokładnie rok temu z powodu zamieszania na linii Moskwa_Kijów "kilka" osób w Bułgarii i Rumunii mocno zmarzła z powodu braków w dostawach gazu nie wspominając że musieli też jeść zupki na zimno. Aż tak wierzycie w ochronę UE? Nie chcę tu polemizować z kimkolwiek bowiem tematem było czy opłaca się grzać gazem GZ50 czy węglem. Nie miałem co prawda GZ50 ale Propan-butan z butli z Orlenu przez klika lat ale może parę słów o moich kosztach. Jeden zbiornik 2700 l ledwie starczał na cały rok ( cały rok na CWU + gotowanie + grzanie w sposób naprawdę symboliczny rano i wieczorem żeby było łatwiej wychodzić i wchodzić do łóżeczka) Resztę ogrzewania zapewniał kominek z rozprowadzeniem ciepła i tu zużycie drewna było na poziome od 5 do 10 m sześciennych rocznie zależnie od zimy. ( wg cen na dzień dzisiejszy musiałbym wydać miedzy 6000 a 6600 pln) I nie miałem rewelacyjnej temperatury w domu w zimie co najwyżej 19-20 st C. Natomiast obecnie palę ekogroszkiem i wszystko wskazuje na to że przy temperaturze w największe mrozy na poziomie 21,5-22 st.C powinienem się zamknąć w 4,5 - 5 tonach groszku ( co daje max 2900 pln, cena zakupu ekogroszku z przywozem 580/t) Rachunek jest prosty zostaje mi w Kieszeni co najmniej 3100. I nie jest prawdą że sadza zalega wszędzie (i w piecu i na dachu i na podwórku) Wiem co mówię bo użytkuję tłokowca. Nawet położyłem płytki w kotłowni żeby bylo schludniej a czyszczenie pieca sprowadza sie do 15 minut raz w tygodniu oraz przetarcie mopem i scierą reszty pomieszczenia co daje max 30 minut wysoko specjalistycznej obsługi oraz zapomniałem dodać ze 2 x w tygodniu wyrzucam pojemnik z popiołem. Oczywistym jest że GZ50 wychodzi zdecydowanie taniej w eksploatacji. Reasumując zdążam do tego że większość danych da się w miarę dokładnie wyliczyć i zdecydować czy się opłaca. Moim zdaniem nawet jakby zostawał ten symboliczny 1000 zł w kieszeni to warto, instalacji nie robisz na rok tylko przynajmniej 10 lub więcej lat. A nie lepiej dołożyć dzieciom do wakacji? Czy cokolwiek innego....Pomysłów chyba nie zabraknie. A jak zostaje jeszcze więcej to już w ogóle nie ma o czym mówić. Poza tym wydaje mi się że gro osób na tym forum jest tu po to aby dowiedzieć się jak i co zrobić aby ogrzewanie domów wychodziło jak najtaniej. Bo jeśli kogoś stać i jego przychody są wystarczające i zostaje nawet na przysłowiowe ptasie mleczko to po co tu się zastanawiać gaz i tylko gaz.Nawet GZ35 Pozdrawiam wszystkich
  5. Witam, również nie będę nikogo tutaj bronił ani atakował. Jednakże w październiku zeszłego roku świadomie i głównie po przeczytaniu opinii o różnych kotłach na tym forum zdecydowałem się właśnie na Stalmarka z tym że 25 KW. I do dziś jestem z wyboru bardzo zadowolony. Podpisuję się pod stwierdzeniem kolegi Neokowal1, i nie zamieniłbym Stalamrka po przeróbkach na żaden inny kocioł na węgiel. Dodam tylko że jest to mój pierwszy kocioł na taki opał. Przed zakupem wiedziałem że musze zrobić usprawnienie w postaci 3 cegiełek szamotowych oraz nauczyć się ustawiać sterownik pod konkretny opał ( jak wiadomo miał miałowi nierówny co można powiedzieć także na temat każdego sortymentu węgla) Ja akurat palę groszkiem i nie mam żadnych problemów z utrzymaniem temperatury na kotle ani w domu jak i jakichkolwiek problemów z sadzą ( na dachu czy gdziekolwiek indziej). Czyszczę kocioł raz w tygodniu w sobotę, co zajmuje mi co najwyżej 15 minut w tym duża cześć sadzy zebranej z wymiennika ląduje z powrotem w zasobniku. Nie jest to skomplikowany kocioł wystarczy trochę poobserwować cykle jego pracy oraz zmiany temperatury na wyświetlaczu i można uzyskać dokładnie co się chce otrzymać na wyjściu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  6. Kocioł o mocy 26 KW, rok produkcji 2003, pierwsze uruchomienie w 2004 roku, działa bez zarzutu, nigdy nie nawalił, co najwyżej należałoby wymienić anodę na nową. Serwisowany. Pracował na propanie ale będzie działał na każdym gazie, wystarczy wymienić dysze na odpowiednie ( dysze do gazu ziemnego dołączam w komplecie z kotłem). Stan bardzo dobry. Rewelacyjny kocioł, sprzedaję wyłącznie ze względu na całkowitą modernizację swojej kotłowni, po prostu jest mi już niepotrzebny. Proszę o rozsądne propozycje cenowe.( małopolskie, okolice Wieliczki)
  7. Witam dzięki forum zdecydowałem się na kocioł Stalmark 25 kw. Dziękuję wszystkim którzy wypowiadali sie na temat tego kociołka ( oraz innych kotłów) pomogło mi to bardzo w podjęciu decyzji. Ale w związku z tym mam pytanie czy nie znacie jakiegoś godnego polecenia ale też nie za drogiego hydraulika który potrafiłby podłączyć ten kocioł do instalacji CO. Najlepiej z okolic Wieliczki koło Krakowa, niestety z różnych względów ci fachowcy o których myślałem nie chcą lub nie potrafią zrobić tego zgodnie ze sztuką. Będę wdzięczy za info. pozdrawiam
  8. Ale tu nie chodzi o adaptację instalacji tylko prawie pełny montaż czyli do istniejących grzejników podłączyć kocioł z całym osprzętem, czyli trochę więcej jak godzina roboty :) ale trochę pojęcia trzeba mieć.Poza tym ja nie chcę nic za darmo ale też rozsądek powinien mieć tu znaczenie.
  9. Witam dzięki forum zdecydowałem się na kocioł Stalmark 25 kw. Dziękuję wszystkim którzy wypowiadali sie na temat tego kociołka ( oraz innych kotłów) pomogło mi to bardzo w podjęciu decyzji. Ale w związku z tym mam pytanie czy nie znacie jakiegoś godnego polecenia ale też nie za drogiego hydraulika który potrafiłby podłączyć ten kocioł do instalacji CO. Najlepiej z okolic Wieliczki koło Krakowa, niestety z różnych względów ci fachowcy o których myślałem nie chcą lub nie potrafią zrobić tego zgodnie ze sztuką. Będę wdzięczy za info. pozdrawiam
  10. Nie ma żadnego usprawiedliwienia. Nie rozdają kotłów ani gratis, ani nie sprzedają jako niepełnowartościowe. Odnoszą z tego powodu wymierne korzyści!!! Na jednej nodze powinni pospieszyć i naprawić, wymienić na nowy albo zwrócić koszty do wyboru do koloru. Jednakże to typowo polskie doświadczenie, niestety mamy takie prawo które pozwala na takie sytuacje.
  11. Witam Kolegów, czy któryś z Was potrafi jednoznacznie określić czy i o ile w ogóle spadło zużycie opału? Nie chodzi mi tu o aptekarską dokładność ale może da się określić procentowo np.? Czy też efektem modernizacji był zanik dymienia i ilości sadzy?
  12. Fajnie tylko że LingaM nie kupię za 7500 brutto, ale dziękuję za radę. Co do Ekona to chyba masz troche racji z tym brakiem informacji.
  13. Witam Forumowiczów. Właściwie jestem już zdecydowany i kupię kocioł z podajnikiem tłokowym. Jednakże męczy mnie pytanie który, chociaż bardziej skłonny jestem na zakup Stalmarka ale z powodu wymiarów zewnętrznych kotła bardziej odpowiadałby mi EKON. Tylko że nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tym kotle. Może tu znajdę kogoś mądrego w tym temacie? Pozdrawiam Maciek Zapomniałem dodać link : http://allegro.pl/item525361540_kociol_kot...okowy_ekon.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.