Skocz do zawartości

maniekmaster

Forumowicz
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia maniekmaster

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam! po dłuższej nieobecności. Mam pytanie odnośnie pompy cyrkulacji c.w.u czy zamiast takiej typowej można zastosować pompę od obiegu c.o.
  2. Zgadza sie tak czy inaczej mufę musze wykombinować zastosuje ten sterownik .http://allegro.pl/st...2985285413.html Dzieki za info pozdr.
  3. Kolego sambor urządzenie fajne tylko nie bardzo mam pomysł gdzie je wkręcić w bojler (brak wolnej mufki), i tu pytanie jak on działa czy on wyłącza pompę jak osiągnie temp. zadaną i włącza jak temp. spadnie od zadanej o 5 stopni w dół, a co w przypadku kiedy nie palę w piecu i c.w.u nie osiąga temp. zadanej pompa chodzi cały czas????? czy jest coś takiego tylko w wersji elektronicznej.
  4. Instalacja grzejników oraz rurek pionów gałązek etc bedzie prowadzona nadtynkowo ze względu iż jest to budynek z lat 80 i sciany są otynkowane a posadzki zalane i chcę uniknąć kucia w stopniu w jakim bedzie to możliwe. - Tak więc do sterowania pompą od cyrkulacji zdecydowałem sie na taki patent pompa http://allegro.pl/po...3015014740.html, sterownik: http://allegro.pl/el...2968471853.html -Zastanawiam sie tylko jak rozwiązać sterowanie pompy c.w.u jedyne coprzychodzi mi na myśl to pozbyć sie sterownika ATOS i Zakupić sterownik tylko który: 1. http://allegro.pl/Sh...&ars_rule_id=82 2. http://allegro.pl/sterownik-kotla-pieca-pompy-c-o-i-c-w-u-sk-21hit-i2981706502.html 3. http://allegro.pl/st...3013259910.html
  5. Dziekuję kolego kiminero za cenne uwagi oraz wniesione poprawki jestem otwarty na wszelkiego rodzaju zmiany które pomogą sprawnie funkcjonowac mojej instalacji grzewczej. - Mianowicie koledzy mam problem z doborem sterownika do c.w.u tyle sie naczytałem że sam już nie wiem który bedzie najlepszy czy pozbyć sie ATOSA i Kupić np.Pk23 PID z c.w.u. czy są jakieś inne rozwiązania sterowania c.w.u ponieważ na chwilę obecną jestem w kropce. A czy są jakies sterowniki do cyrkulacji czy szkoda zaprzątać sobie tym głowę.
  6. Koledzy teraz nastał czas na pomysł sterowania tym wszystkim, gdyż zmienił sie sterownik bo z piecem dostałem gratis sterownik ATOS firmy KOM-STER ten sterownik obsługuje dmuchawę i pompę c.o. Pozostaje jeszcze pompa od c.w.u oraz cyrkulacji. Jaki sterownik zastosować do pompy od c.w.u aby spełniał nastepującą rolę włączał pompę jeżeli temp c.w.u spadnie poniżej zadanej oraz wyłączał pompę jeśli temp. c.w.u osiągnie temp. zadaną. Kolejne pytanie brzmi czy cyrkulacja musi być jakoś sterowana czy tylko założyc wyłącznik czasowy np. w godz 7-22 jest załączona a 22-7 jest wyłączona.
  7. Jako zasilanie awaryjne przewidziałem UPS'a jako na chwilę a w razie dłuższego braku prądu mam mały agregat 800w uzupełnilem ten zestaw w upsa i agregat z myslą o dmuchawie. Tak więc przyda się na pewno też aby pompy pracowały.
  8. Czyli jak rozumiem zbiornik wyrównawczy ok z podłączeniem przekrój rur do zbiornika wyrównawczego Cu 28mmma czy rura R/P też musi być 28mm czy może być cieńsza.
  9. Zmieniłem podłaczenie naczynia wzorując się na podanym przez ciebie kolego sambor schemacie czy w obecnej chwili mogło by to tak pracować???? -Czy rura R/P ma być połączona do kanalizacji ???? -Czy w odpowiednich miejscach dodałem odpowietrzniki w pionach???? pozdrawiam.
  10. Witam Jeszcze mam takie pytanie czy na każdym pionie dać odpowietrznik ??? czy nie ma takiej konieczności.??? - Zawór do napełniania układu będzie przy piecu u dołu jest fabrycznie wspawana mufka 3/4 - Oraz pytanie o poprawnośc podłączenia naczynia wzbiorczego czy może tak byc jak na rysunku
  11. Witam dokonałem ostatnich szlifow mojego schematu. - Czy spelnia on teraz swoje zadanie czyli czy bedzie cieplo oraz czy bedzie dzialalo prawidlowo - czy jest konieczosc wprowadzenia poprawek Zawor bezp. 1.5 bara ktory widac na schemacie bedzie zamontowany na kotle
  12. -Jak zrozumiałem Wychodzę z bojlera zaworem z filtrem przed pompą -pompa-zawór odcinający wracam do bojlera- zawór zwrotny. - I własnie nie ukrywam o wykonanie tych funkcji które wykonuje zawór 4-drożny mi chodzi podwyższyć temp. powrotu i obniżyć temp. zasilania grzejników czy przy zastosowaniu takiego zaworu o przekroju 6/4 wchodzi chociaż po części w grę działanie grawitacyjne???? Czy kolega widzi jeszcze jakies uchybienia w miom toku prowadzenia tego przedsięwzięcia, gdyż mam zamiar zaopatrywać sie w asortyment do wykonania tej instalacji. pozdrawiam
  13. Kolego sambor stworzyłem na szybko schemat przyłącza bojlera czy dobrze cię zrozumiałem ??? - A czy podłączony przeze mnie zawór czterodrogowy oprócz podniesienia temp. powrotu może spełniać jakieś inne zadania. ???? - jak poprawnie stworzyć cyrkulację c.w.u
  14. -pompa która widnieje na schemacie na bojlerze to pompa do cyrkulacji ciepłej wody aby w łazience na piętrze po odkręceniu wody leciała od razu ciepła woda. -cyrkulacja wchodzi w bojler dokładnie na środku zboku bojlera. - przepraszam że pytam ale kto pyta nie błądzi co oznacza skrót ZW - Zawór bezpieczeństwa wraz z zaworem zwrotnym 6bar mianowicie nie wiem jak wkomponowac tam naczynie przeponowe. A czy udało mi sie w dobry sposób zastosowac zawór 4-drogowy celem podniesienia temp pracy kotła. Oraz czy bedzie to w tę sposób działać.
  15. Mająć chwilę czasu przerobiłem schemat C.O - Zastosowalem zawór 4-drogowy 6/4 cala (celem po części wykorzystania grawitacji) - zmieniłem sposób wpięcia Naczynia wzbiorczego rura Cu fi 28mm - Przekrój rur zasilanie i powrót pozostał na poziomoe 5/4 cala zgodnie z pierwszym schematem - Czy przy moim piecu jak w temacie na paliwa stałe wegiel, drewno, etc. wszystko palny nie można stosowac głowic termosatycznych zgodnie z sugestią kolegi Franek 19 - czy teraz idea poprawnego działania instalacji kotła oraz jego osprzętu została zachowana.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.