Skocz do zawartości

gebyls

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia gebyls

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Może jakiś link? Nie spotkałem się z tą ceną nigdzie niestety
  2. Jeżeli chodzi o sterownik Tech`a to ceny zaczynają się od 750 zł w górę. Nie ukrywam, że jest to cena bardzo wysoka mimo iż owy sterownik potrafi naprawdę sporo. W związku z ceną tego sterownika szukam tańszej alternatywy i jak wspominałem wcześniej polecono mi ster Auraton 1111 M. A jaka jest Twoja propozycja?
  3. Dziękuję wszystkim za rady. Napewno odniosę się do nich w moim schemacie. Pozdrawiam!
  4. Znajomy zaproponował mi sterownik Auraton 1111 M. Czy to dobra propozycja i czy sterownik spełni swoją funkcję wmoim układzie? Proszę o jakieś opinie posiadaczy tego sterownika.
  5. Dzięki za rady. Mam jeszcze pytanie dotyczące naczynia wyrównawczego. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest zalecana minimalna średnica rury prowadzącej z pieca do w/w zasobnika? W starej instalacji naczynie podłączone jest pod powrót zaraz przy samym piecu rurą miedzianą 15 i wydaje mi się, że jest to trochę mała średnica chociaż dodam, że podczas zagotowania sie wody przelewała się ona z zasobnika do kanalizacji.
  6. Witam serdecznie, szukam sterownika, który potrafiłby obsłużyć następujące urządzenia: 1. Pompę CO (wyłaczanie i załączanie przy zadanej temperaturze) 2. Pompę CWU (utrzymanie odpowiedniej temperatury wody w zasobniku CWU oraz możliwośc ustawienia grzanie CWU jako priorytetu) 3. Pompę ogrzewania podłogowego (włączanie i wyłaczanie przy zadanej temperaturze) 4. Zawór mieszający 3-drożny do podłogówki (sterowanie siłownikiem) 5. Elektroniczny miarkownik ciągu (wiem, że potrafią to niektóre sterowniki obsługujące stopniową regulację obrotów dmuchawy, tylko które?) Ewentualmnie mógłbym zrezygnować z elektronicznego miarkownika ciągu i pozostać przy mechanicznym ponieważ ten sprawuje się dobrze. Jedynym minusem jest wychładzanie kotła ponieważ podczas wygasania kotła miarkownik otwiera klapę wlotu powietrza maksymalnie ponieważ próbuje osiągnąć zadaną mu temperaturę. Może macie na to jakąś radę? Rozważałem zakup sterownika firmy TECH ST-880 z PID lecz nie ukrywam, że jego cena jest dosyć spora i szukam tańszej elternatywy. Z góry dziękuję za wszystkie propozycje. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
  7. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chciałbym się dowiedzieć czy schemat instalacji grzeczej, który opracowałem zda egzamin i czy nie wymaga jakiś ulepszeń. Posiadam juz instalację lecz chciałbym ja przerobić i trochę zautomatyzować. Instalacja miałaby funkcjonować w domu jednorodzinnym o pow. 190m2. Na dole 6 grzejników oraz 35m2 podłogówki (kuchnia i łazienka) oraz 6 grzejników na górze. Każdy grzejnik miałby posiadać zawory termostatyczne. Kocioł to Altech IRYD 24 ALTH-949859 24kW. Chciałbym również zamontowąć dwupłaszczowy wymiennik ciepłej wody o poj. 250-300l i w przyszłości podłączyć do niego pompę ciepła lub solary (narazie nie uwzgledniałem tego w schemacie). Planuję również zakup pomp GRUNDFOS Alpha 2 ze względu na ich autodopasywanie biegu oraz niski pobór prądu (mam nadzieję, że zakup po kilku latach się zwróci). Wszystkim miałby sterować sterownik TECH ST-880 z PID oraz elektroniczny miarkownik ciągu, który miałby zastąpić dmuchawę ponieważ praca miarkownika w zupełności sprawdzała sie do tej pory więc myśle, że i w nowej instalacji powinno wszystko byc ok. Dodatkowo jeszcze gdyby zabrakło prądu zasilaniem zajmie się UPS z pełnym sinusem, którego używałem w firmie. To już chyba wszystko więc proszę o opinie na temat opracowanego przeze mnie schematu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.