Skocz do zawartości

Agnieszqa

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Kobieta
  • Lokalizacja
    Lublin

Osiągnięcia Agnieszqa

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Łazienka z dużym oknem (zamknięte w zimie) , jest dodatkowy wywietrznik na potrzeby pieca. Panowie, Co oznacza "taktowanie"...? Instalacja w łazience (miejsce z piecem) była przystosowywana do potrzeb pracy pieca. Rury kwasoodporne w komin, kratka wentylacyjna, by piec miał z czego ciągnąć powietrze, kominy drożne, etc... Przepisy są bardzo rygorystyczne do insatacji takiego pieca, właśnie ze względu na bezpieczeństwo ludzi ( i oczywiście słusznie). Wcześniej tam funkcjonował piec gazowy tylko co podgrzewania wody, więc trzeba było zmodyfikować kilka elementów.
  2. To kamienica, ściany mają 0,5m, sąsiedzi prawie z każdej strony- nad, pod i obok. A czy jest taka możliowość, że rzeczywiście jest źle ustawiona moc kotła, czyli na 24 kW, a nie moc minimalną 7,8 kW??? Innych regulatorów prócz pokręteł od c.o i cwu, nie ma na piecu. Może podczas instalacji fachowiec tego nie sprawdzał? Czy to w ogóle możliwe?
  3. Temperatura na kotle: c.o- 50 stopni, cwu. 47 stopni (tyle pokazuje wyświetlacz). Okna są i to dużo - nowe, PCV.
  4. Na moim piecu według informacji producenta: "płynna regulacja mocy w zakresie 7,8 kW do 24 kW". Czy to własnie nie oznacza, że skoro u mnie jest zalecane ok 10 kW, to ten piec jest właściwy, gdy można tą moc regulować??? A może jest ustawiony na najwyższą moc zamiast minimalną...?!? Termostat założony, ustawiona temperatura na 21 stopni, a jednak spalanie utrzymuje się na poziomie 14m3/dobę... Chłopaki naprawdę podchodzą odpowiedzialnie do ogrzewania, bo przecież zależy im na niskich opłatach za media. Dodam, że gdy odkręci się ciepłą wodę, to najpierw chwilę płynie zimna, a zachwilę ukrop. Trudno utrzymać stałą ciepłą tempertaurę wody użytkowej. Na piecu ustawione jest na 47-50 stopni. Może to jakiś "diabeł", co ciągnie gaz. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Moc kotła Kolejnym istotnym elementem przy wyborze kotła jest jego moc. Większość kotłów oferowanych na rynku to urządzenia o mocy 18 kW, a najbardziej popularne wielkości to ok. 24 kW. Następnie wielkości mocy zwiększają się o ok. 4 kW. Należy wziąć pod uwagę, że do ogrzania np. 100 m2 nie jest potrzebny kocioł 18 czy 24 kW, lecz np. 7 do 10 kW w zależności od parametrów cieplnych budynku. W takich przypadkach najlepiej sprowadzą się kotły wiszące z modulacją mocy zaczynającą się w zależności od modelu kotła już często od 7 kW." Źródło: http://www.instalacjebudowlane.pl/5179-23-40-wybieramy-kociol-jedno-czy-dwufunkcyjny.html PS Chce mi się już "rzyg**ć", gdy patrzę na licznik gazowy... :/
  5. Dziękuję bardzo! To cenna informacja. Pozdrawiam :)
  6. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Ponawiam jeszcze pytanie dotyczące różnicy zużycia między instalacją termostatu pokojowego, a jej brakiem... :) Czy jest to znacznie większa oszczędność? Tak usilnie podpytuję o to, bo chciałabym się zorientować, jak mniej więcej mniejszego rachunku można się spodziewać po zainstalowaniu takiego termostatu pokojowego :) Pozdrawiam :)
  7. Na wszystkich kaloryferach (aluminiowe) są głowice takie z regulacją (chyba) 6 stopniową. A kryza, to taka zaślepka bez głowicy, tak? :-)
  8. Dzięki Panowie :) Może na razie instalacja tego czujnika wewnętrznego troszkę pomoże, bo to naprawdę zawał serca! Wiadomo jak to jest- grzać chcą wszyscy, ale płacić już nie, zwłaszcza że rachunek naprawdę powala z nóg... A propos podzielników ciepła, to nie udało mi się znaleźć jakichś konkretnie do pokoi, ale do mieszkań (głównie wspólnoty i spódzielnie). Może natkneliście się na jakieś oferty? Zapytam jeszcze o to, czy procentowo to jest duża różnica w zużyciu m3 przy zainstalowanym czujniku ciepła, a jego braku???
  9. To miałam na myśli :-) Czyli coś, co pokaże, jak naprawdę koszytają z kaloryferów panowie. Jeżeli jeden odkręci na full, a drugi będzie ostrożny, to przynajmniej wiadomo jak rozliczyć proporcjonalnie koszty. Najbardziej mnie martwi to, że kręcenie przy piecu niweczy ustawienie czujnika wewnętrzego. Nie da się zapanować nad obcymi w domu :( Zapytam jeszcze, czy ten piec rzeczywiście jest taki najgorszy???!
  10. Nie, na pewno nie ma zaistalowanych żadnych dodatkowych czujników. Postaram się o zaistalowanie takiego zewnętrznego i wewnętrznego. Czy ktoś się orientuje jaie mogą być koszty takiej instalacji? A przy okazji, czy kręcenie przy piecu nieupranionych osób nie będzie przeszkadzało w prawidłowym i stałym nastawieniu temeratury? Czy mierniki ciepła zaistalowane bezpośrednio do kaloryferów coś dadzą?
  11. Dziękuję za odpowiedź :) Co konkretnie oznacza zainstalowanie takiego sterowania? Czy to jest bardzo skomplikowane?
  12. Piec: Buderus logamax 2 funkcyjny u044k z otwartą komorą spalania, Mieszkanie: 100m2 w kamienicy (0,5m grubość murów), nowe okna pcf i c.o. Buderusem... (3 osoby) Czy to możliwe, że w przeciągu półtora miesiąca zużycie gazu mogło wynieść ponad 700m3??? Jest to mieszkanie, w którym użytkowane są 3 pokoje, i mieszkają tam 3 osoby, które zajmują po jednym pokoju ( 2 studenci i właściciel). W (dużym) przedpokoju kaloryfer jest zakręcony. Ogrzewane są zatem pokoje po ok. 16m2, kuchnia ok 7m2 i łazienka ok 6m2. Ten piec ustawiony jest na "50" przy funkcji centralnego ogrzewania. Nie ma innych regulatorów temperatury, prócz tego na piecu i w kaloryferach. CZy to możliwe, że ten piec jest aż tak NIEEKONOMICZNY i spala tyle gazu??! To dopiero pierwszy sezon grzewczy tego pieca, więc nie mam porównania. Moja znajoma, która ogrzewa dom Termetem (ok 150m2) od 12 października do 14 grudnia zużyła 473 m3 gazu (Temperatura w ciągu dnia ok 20 stopni w pomieszczeniach).... Liczyłam się z rachunkami po ok max 450-500 zł za miesiąc, a nie po 750 zł. Jak to mozliwe? Moja prośba do Państwa: CZy założenie czujnika ciepła (np. w pokoju właściciela), który będzie regulował temeraturę w dzień i w nocy coś pomoże? A jeżeli tak, to czy ręczne kręcenie przy piecu (jest w łazience, więc nie można zapanować nad tym, czy ktoś przy nim podkreca temperaturę) nie zmieni zaprogramowania czujnika ciepła i nie zmieni ustawień tego regulatora? A może dodatkowo jakieś mierniki poboru ciepła na kaloryfery coś pomogą do każdego pomieszczenia? Wiadomo jak to jest- jeden odkręca na maxa kaloryfer, bo lubi ciepło (a płacą za niego rodzice), inny płaci sam swoje rachunki, więc w jego interesie jest roztropne korzystanie z gazu, a więc solidarne płacenie za rachunek nie końca jest sprawiedliwe. Załamałam się stanem licznika gazowego... A przecież nie było w tym czasie jakichś wielkich mrozów. Proszę o jakąś radę, bo zawał serca się zbliża! Dziękuję. 201112052150380.07_konwencjonalne_nascienne_kotly_grzewcze.pdf
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.