Skocz do zawartości

marcinos85

Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia marcinos85

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Czyli w moim przypadku najlepiej byłoby zastosować ogrzewanie podłogowe w kuchni, łazience, hallu i korytarzu (i to by była jedna pętla), a w pokojach stosować grzejniki.
  2. Czyli rozumiem to tak, mam sterowanie podłogówki, głowice do każdego obiegu, termostaty pokojowe wysyłające informacje do glowic termostaytcznych czy przymknąć obieg czy otworzyć, układ mieszający przygotowujący odpowiednią temperaturę. Wszystko okey, tylko dochodzi jeszcze to żeby kocioł przygotował odpowiednią temp. I wydaje mi się że powinien również wiedzieć kiedy ma się załączać i kiedy wyłączać i jaką temp przekazać do rozdzielacza. Odpowiadać ma za to sterownik do kotła? dobrze myślę, rozumię? Czyli do najpopularniejszych kompletnych systemów ogrzewania podłogowego np. purmo, wavin, kisan, kan-therm, tece potrzebuję sterownika specjalnie przystosowanego do kotła, który współpracowął będzie zarówno z kotłem jak i całą automatykę ogrzewania podłogowego. Pytam wcześniej bo chciałbym jakąś wiedze posiąść, bo każdy z instalatorów ma jakieś odmienne pomysły jak to zrobić.
  3. W sumie nad kotłem się nie zastanawiałem jeszcze tak bardzo. Na pewno z wbudowanym zasobnikiem to byłby plus, ale i ceny wyższe. Gdzieś tylko czytałem że automatyka z kotła lubi się kłócić z tą od ogrzewania, Kocioł widząc ciepło na polu obniża temp. zasilania podłogówki i w domu jest chłodno. czy to prawda?
  4. To w sumie nawet lepiej jak można te dwa etapy podzielić i automatykę dokupić później, a na początku ogrzewać bez niej. Pozdrawiam
  5. Nie za bardzo rozumiem, ale chodzi Panu oto żeby kupić rozdzielacz przystosowany do montażu głowic termoelektrycznych, oraz poprowadzić przewody w ścianach tak żeby można było w przyszłości uzupełnić instalację o automatykę pokojową?
  6. Czyli decydując się na kocioł kondensacyjny, kupuję rozdzielacz np taki jak zaproponowało Purmo, wraz z automatyką: tzn: Listwą automatyki TempCo Connect 6M 230 V, Termostatami zwykłymi TempCo Basic 230 V, Głowicami termoelektrycznymi tak żeby mieć kontrole nad temperaturą w każdym z pomieszczeń (na każdej petli ogrzewania podłogowego), poprzez automatyczną regulację przepływu na rozdzielaczu. Czy nie muszą tej automatyki kupować? I ogrzewaniem będzie sterował kocioł za pomocą własnego sterownika pogodowego, ale wtedy nie będę miał już pełnej kontroli nad obiegami?
  7. dziękuję za odpowiedź, czyli jednak jest możliwe samo ogrzewanie podłogowe, wtedy najlepiej na wylewce ułożyc płytki i gres, bo będzie najmniejsza strata ciepła i podłoga szybciej się zagrzeje. Takie rozwiązanie zaproponowali mi z Purmo, z zastosowaniem Rozdzielacza 1" ze stali nierdz. z rotametrami - 7 ob. Czyli wystarczy do tego rozdzielacza doprowadzić zasilanie z kotła co i tyle. Nie będzie już potrzeba żadnych układów mieszających, pomp. Pompa z kotła wystarczy do obiegu wody w instalacji.
  8. Dzień dobry. Witam wszystkich Mam pytanie, za kilka tygodni bedę w domu jednorodzinnym miał robioną instalację CO i moje pytanie brzmi, jakie zestawienie będzie odpowiednie do mojego domu. Dom ma powierzchnię około 70 m2, (3pokoje, kuchnia, łazienka, hall i wiatrołap)W załączniku rozstawienie pokojów. Na początku chciałem zastosować ogrzewanie podłogowe na całości, lecz instalatorzy twierdzą że samo ogrzewanie podłogowe nie zapewni mi optymalnej temp. w pomieszczeniach. Po poczytaniu w internecie znalazłem informację o rozdzielaczu 2 w 1 firmy TECE, i moje pytanie brzmi czy ono spełni moje wymagania, zastosowanie 6-7 obiegów OP i 2 obiegu CO za pomoca grzejników (w jeden obieg połączę grzejnik w kuchni i pokoju dużym, a drugi obieg połączyć łazienkę, oraz dwa pozostałe pokoje). Czy wtedy będę miał dogrzane pomieszczenia. interesuje mnie temp. ok. 22 stopni. Dodam że dom jest zbudowany z BK 24 cm i ocieplony będzie 15 cm styropianu, na podłodze będzie 10 cm styropiany + płyta systemowa do ogrzewania podłogowego ok. 2-3 cm wysokości). DOm ogrzewany będzie gazem ziemnym (na 80 % z kotłem 2funkcyjnym z zamkniętą komorą spalania, na 20 % będzie to kondensacyjny kocioł). Bardzo proszę o odpowiedz bo chciał bym mieć jakąś wiedzę zanim instalatorzy sami mi coś na siłe zaproponują. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.