Skocz do zawartości

robert45

Forumowicz
  • Postów

    65
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia robert45

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. Zgadza się . Jedyny mankament to większe zużycie energii (30/55/80W). Natomiast porównywalny Grundfos UPS 25-40 (25/35/45). Jest jedno ale. Pomimo podobnych parametrów i wydajności, stary LFP bije na głowę grundfosa. Przepływ wody w instalacji c.o. w przypadku LFP jest znacznie większy na II biegu już słychać szum wody w instalacji. W przypadku grundfosa nawet na III biegu cisza. LFP jest jak stary mercedes.
  2. Moja pompa LFP 25Por40, pracuje już ponad 20 lat. Miałem z nią przygodę. Przez całą zimę po wykonaniu instalacji c.o. była przypadkiem włączona( brak wody w instalacji ) i zablokowała się. Na wiosnę to zauważyłwm. Ruszyłem wirnikiem i pompa zakręciła. Służy do tej pory.
  3. Kolego tqlis. Nie wiem czy dobrze widzę. Na zdjęciu kotłowni, na wyjściu z kotła, pod zaworem różnicowym (albo śrubunkiem) masz zamontowany zawór kulowy? Mam nadzieję, że źle widzę. Bo jesli tak to masz bombę w kotłowni.
  4. Sas produkuje również NWT 12,5 , 14 , 17 , 23kW , a jeśli bez dmuchawy z miarkownikiem, to ta sama konstrukcja i moce, w modelu NWG. Solidna konstrukcja ale niestety bez kanałów powietrza wtórnego.
  5. Temperatura spada bo pompa poprawia cyrkulację i z pewnością lepiej dogrzewa budynek. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że pomimo niższej temperatury kotła w przypadku obiegu wymuszonego w domu jest cieplej. Grzejniki panelowe i grawitacja to niedogrzany dól grzejnika. Sprawdź sam. Ten kocioł ma zasilanie i powrót 2", wiec pewnie zredukowane za kotłem do 1".Jeszcze dogrzewasz c.w.u. czego wcześniej nie zauważyłem. Wszystko to razem wzięte powoduje znaczne zapotrzebowanie na energię. Jaką masz technikę palenia przepustnica otwarta, czy częściowo przymknięta. No tak napisałeś czopuch bardzo gorący czyli otwarty na maksa. To nie jest popularne i nie jest polecane, ale częściowe przymknięcie czopucha podniesie temperaturę kotła i wydłuży czas spalania. Praktykuję to od lat i wiem co mówię. Jaki przekrój komina.
  6. Jest jeszcze istotny szczegół o którym nikt nie wspomina. Ilość wody w instalacji c.o. Układ grawitacyjny, więc z pewnością b.duże przekroje rur. Nie wiemy, czy instalacja jest poprawnie zaizolowana. Czy kocioł i komin regularnie czyszczony. Budynek raczej średnio ocieplony, szczelność okien zapewne pozostawia wiele do życzenia, może drzwi wejściowe również są niezbyt szczelne. Jak wygląda wentylacja budynku. Wszystkie te składniki mogą mieć wpływ na spalanie. Kolega Grzesiek2 tak pobieżnie opisał budynek i instalację.
  7. Ustalmy. Sas nie jest kotłem dolnego spalania.Będzie jak zatkasz górną przegrodę. Wsad z pewnością rozpali się w całości, ale trochę mniej gwałtownie niż w kotle górnego spalania. Jest regulacja miarkownikiem, więc będzie z pewnością ograniczać gwałtowne spalanie. Ten kocioł ma skłonności do zasysania spalin dołem ponieważ jest tam więcej miejsca dla spalin niż na górze. Jeśli chodzi o Dakona to nie wiem jak tam jest, chociaż jak przeglądałem DTR-kę, to ma ruchome klapy zamykające przegrody, dostęp powietrz wtórnego, kształtki ceramiczne dopalające.Wydaje mi się, że jest to ciekawa konstrukcja, do fajnego spalania.Natomiast co do trwałości to nie wiem.Dla mnie wadą jest zasyp od góry( będzie dymił przy załadunku). Waga też niewielka, kształtki szamotowe o różnych kształtach ruchome, do wyjmowania przy czyszczeniu kotła, czyli ryzyko uszkodzenia. No i krótki okres gwarancji. Ale ogólnie jeśli chodzi o poprowadzenie spalin to ciekawe rozwiązanie.
  8. Wizualnie kocioł trochę toporny, ale przecież nie do salonu.Zwróć uwagę na wagę kotła.Oznacza to, że wykonany jest z grubych blach.Przewaga nad innymi kotłami to niezależne środkowe drzwiczki nad rusztem.Większość producentów montuje zespolone i później trzeba doszczelniać.Drzwiczki zasypowe niestety niewysokie, załadunek grubej kostki utrudniony. Ze względu na brak PW ta przegroda nad wymiennikiem szybko zachodzi sadzą. Ma to też dobre strony, ponieważ po otwarciu drzwiczek załadunkowych, dym nie bucha ci na twarz tylko uchodzi za wymiennik. Ruszt ruchomy żeliwny(większość producentów montuje stalowy).Komora załadowcza nie jest zbyt obszerna. Nie wiedzieć dlaczego wymaga dużego przekroju komina znacznie większego niż inni producenci w kotłach o podobnej budowie. Czyli na plus to: grubość blach- chociaż większość userów twierdzi, że to jest bez znaczenia. oddzielne drzwiczki środkowe niska cena miarkownik w cenie pierwszy wymiennik po skosie (opał nie będzie się zawieszał) żeliwny ruszt ruchomy wygodne czyszczenie kotła, dobry dostęp do przegród i czopucha. Minusy: brak dostarczania powietrza wtórnego (będzie dymił i smolił, chyba, że zostanie to przerobione). duży przekrój komina nieocieplony popielnik ruszta wodne
  9. Temperatura spada, bo obieg wody nie zamknął się w instalacji do końca.Po jakmś czasie temperatura powinna się ustabilizować. To jest bardzo dobry kocioł "prawie" dolnego spalania, z grubymi blachami 6mm. Nie napisałeś jaką powierzchnię grzejesz , jaka instalacja i grzejniki, i jakiego rodzaju węgla używasz.Ten kocioł jest raczej szczelny i przepustnica powinna być otwarta. Jaki przekrój komina i wysokość.
  10. Prawdopodobnie komin zatkał się sadzą. Być może również kocioł.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.