Skocz do zawartości

novy33

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia novy33

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. @Henryk, dziękuję za wklejenie powyższego artykułu, wiele wyjaśnia. Chyba jednak będe się skłaniał ku elektrycznemu grzejnikowi i bardzo dobrej izolacji cieplnej poddasza, choć dla spokoju umysłu i tak spróbuję poruszyć ten temat w Spółdzielni, zobaczymy co powiedzą. Pzdr.
  2. @Henryk. Wg mnie rozliczenie ogrzewania będzie banalnie proste, gdyż każdy grzejnik jest opomiarowany, taki również pewnie musiał bym załozyć. Także kazdy płaci tyle ile nagrzeje. Ze zgodą spółdzielni nie powinno byc wiekszego problemu . Co mnie nurtuje, to tylko fakt zamontowania owego grzejnika, jako najwyższego w pionie. Rozważałem również wcześniej propozycję Sambora, ale skoro wpięcie się w C.O nie będzie wymagało kosztownytch przeróbek całej instalacji, tylko w moim mieszkaniu, to wg mnie warto się przemeczyć z całą procedurą.
  3. Nie mam zamiaru robić samowolki, wierz albo nie, ale nie jestem aż takim kombinatorem, a regulaminu jeszcze nie czytałem, bo zrobie to jak już kupie mieszkanie. Czytałem za to akt własności mieszkania, gdzie jest DODATKOWO wykupione poddasze, jako część PRZYNALEŻNA do owego mieszkania. Zatem pytanie dalej pozostaje otwarte. Pozdrawiam.
  4. To oczywiste, że robiłbym takie rzeczy za zgodą administracji. Pytanie tylko, czy jest sens się w to bawić, gdyż może się okazac, że zamiast robić tylko instalację w mieszkaniu, to trzeba znacznie i kosztownie modyfikować instalację w pionie. Wówczas korzystniejsze mogłoby się okazac ogrzewanie elektryczne...
  5. Dzięki Darecki. Niestety nie dysponuję na dzień dzisiejszy żadnym schematem instalacji, nie wiem nawet jaki jest jej typ. Może w przyszłości uda się cos "wyszarpać" ze spółdzielni...
  6. Witam, przeszukiwałem to forum ale nie znalazłem wyczerpującej i jednoznacznej odpowiedzi. Kupuje mieszkanie na ostatnim piętrze w nowym bloku, do mieszkania przynalezy niewielkie poddasze poczatkowo projektowane na graciarnie. Jednak ja bym chciał tam sobie zrobić dodatkowy pokój i tu pojawoa się problem ogrzewania. Czy można podłączyć tam dodatkowy kaloryfer bez przerabiania instalacji w bloku? Martwi mnie (może niepotrzebnie), że byłby to najwyższy kaloryfer w pionie, nie wiem czy nie trzeba by robić jakiś dodatkowych odpowietrzeń, zabiorniczków wyrównawczych itp. Prosze o poradę. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.