Skocz do zawartości

poufne

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia poufne

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Coraz poważniej rozważam taką opcję: Kocioł Defro Optima Plus 10kW Nowa linia/ ewnetualnie Sas Mi 12 kW, do tego Bufor około 800-1000 l. I teraz mam kilka pytań, bo się nie znam. 1. do czego służy wężownica w buforze,? 2. czy lepiej brać większy bufor i czy wynikną z tego jakieś korzyści? 3. czy są bufory, które zastąpią bojler i będzie można wykorzystać go do c.w.u.? 4. Jak długo trzyma ciepło bufor 800l Uważam, że będzie to korzystniejsze rozwiązanie niż zakup drogiego kotła za 7-9tyś.
  2. Zauważyłem, że w kotle Compact Bio Kostrzewa istnieje możliwość palenia drewnem - sam palnik jest natomiast zamontowany pod rusztem. I takie umieszczenie palnika uważam za najlepszą modyfikację ponieważ nie ingerujemy aż tak bardzo w komorę spalania a w razie "W" można palnik wymontować i zaślepić otwór.Tylko który kocioł się nada i będzie tani http://www.kostrzewa.com.pl/#!Produkty-Compact_Bio
  3. A jak wygląda spalanie innych paliw w kotłach po takiej modyfikacji?
  4. Też ciekawe rozwiązanie tylko mam mały katalog obiekcji. 1. czy palnik 16kw nie będzie za duży do domku 70m2? 2. jakiej mocy musiałbym mieć kocioł przy takim palniku? 3. Czy przy takim połączeniu lepiej wybrać jakiś określony kocioł (np. górnego lub dolnego spalania albo olejowy; z nadmuchem, ze sterownikiem lub bez; z jakimś określonym ulokowaniem wymiennika ciepła itp.) 4. Czy po zamontowaniu takiego palnika mogę zamiennie korzystać z kotła bez używania palnika (np. żeby opalać węglem) 5. Czy czasem taki kombinowany system nie ma mniejszej sprawności niż oryginalny Mini Bio 10kw? 6. Jak wygląda zamontowanie takiego palnika w kotle? 7. Do takiej modyfikacji konieczne jest dokupienie pojemnika na pellet, czy ostateczny koszt takiej instalacji będzie mniejszy od zakupu Mini Bio 10kw. 8. Wyczytałem, że ten palnik posiada automatyczną zapalarkę. Czy w okresie letnim można wykorzystać go do podgrzewania c.w.u.? Nie jestem specjalistą jeżeli chodzi o ogrzewanie dlatego mam tyle pytań. Ostatni kocioł w którym paliłem był starszy ode mnie i ma ponad 25 lat ;)
  5. Rzeczywiście świetny ten kociołek (Mini Bio) i z pewnością spełniłby moje oczekiwania, szkoda tylko, że cena przekracza mój budżet :/ nawet z dotacjami wyjdzie chyba coś około 8tyś :[
  6. Sęk w tym, że nie ma gazu i nie będzie przez najbliższą dekadę. A PC przy tak małym domku odpada ze względu na wysokie koszty instalacji a przy małym zapotrzebowaniu na energię inwestycja taka będzie zwróci się po bardzo długim okresie albo wcale się nie zwróci. Na kominek niestety nie ma już miejsca. Dlatego proszę o wasze propozycje odnośnie jakichś kotłów tradycyjnych z automatyką do max 5tyś albo na ekogroszek do max 6-7tyś. Myślałem o takich modelach: 1. http://www.fuego.pl/2868_DEFRO_OPTIMA_Plus_10_kW_Nowa_linia.html 2. https://www.budkompleks.com/kociol-weglowy-zasypowy-defro-nowa-optima-komfort-plus-12.html 3. http://sklep.jarbud.opole.pl/pl_PL/p/SEKO-EKO-II-N-12kW/148?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-10&utm_content=148#nclid=6a72c06f7fc3c915e4a6c6c7aae53d28 4. http://www.termoeko.com/Kociol_uniwersalny_STALMARK_z_PID_10_kW-50.html 5. https://www.budkompleks.com/kotly/weglowe/zasypowe/kociol-mialowy-sas-mi-14kw-z-nadmuchem.html lub ekogroch: 1. http://kociolcenowy.pl/kotly-weglowe-defro/1393-defro-komfort-eko-12kw-standard.html 2. http://kociolcenowy.pl/kotly-weglowe-defro/1391-defro-komfort-eko-12kw-lux.html 3. https://www.budkompleks.com/kotly/weglowe/z-podajnikiem/kociol-weglowy-z-podajnikiem-defro-komfort-eko-12kw-nowa-linia.html 4. http://sklep.jarbud.opole.pl/pl_PL/p/Kociol-z-podajnikiem-RBR-EKOUNIWERSAL-11kW-Instalco-GRATIS/7632?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-10&utm_content=7632#nclid=41ef2dd20c6d960e9e4e69270a9114e2 5. http://piece.bazarek.pl/opis/2302464/kociol-kotly-piec-skam-p-premium-12kw-mial-groszek-0-32mm.html 6. http://dyskont.com/pl/kociol-z-podajnikiem-ogniwo-eko-plus-10-do-spalania-mialu-i-eko-groszku-10-kw-z-modulem-do-sterowania-przez-internet-dostawa-na-terenie-calej-polski.html?partner=1984 7. http://www.polmark.com.pl/kociol_piec_Tilgner_EKR_kotly_piece 8. https://www.budkompleks.com/kotly/weglowe/z-podajnikiem/kociol-weglowy-z-podajnikiem-slimakowym-i-rusztem-wodnym-sas-multi-17kw.html 9. https://www.budkompleks.com/kotly/weglowe/z-podajnikiem/kociol-weglowy-z-podajnikiem-tlokowym-stalmark-13-kw.html Co sądzicie? Będę wdzięczny za radę odnośnie tego, który z segmentu kotłów tradycyjnych oraz który z segmentu na ekogroszek. :) Myślałem o mocy od 10-15kw Więc co o tym sądzicie.
  7. Witajcie Zwracam się do Was drodzy forumowicze ponieważ cenię sobie waszą opinię i zakładam, że znacie się na rzeczy. Jestem na etapie wykańczania budynku i niedługo (do 4 tygodni) muszę wybrać jakiś kocioł! Z tego powodu proszę Was o wasze propozycje kotłów. Opis budynku: - powierzchnia użytkowa 70m2 - prefabrykowany (ściany 28cm grubości - 15cm wełna, 10cm styropian) - z użytkowym poddaszem (strop drewniany - ocieplany) - na parterze ogrzewanie podłogowe - na poddaszu - kaloryfery - powierzchnia kotłowni 2m x 2,20m (szału nie ma) Oczekiwania użytkowników: - opał głównie węgiel oraz sporadycznie drewno - możliwość regulacji temperatury za pomocą sterownika (żeby np. temp. była stała) - kocioł będzie ogrzewał wodę użytkową dla 2 osób. - "długopalność" (żeby można było podkładać raz dziennie) -zakres cenowy max 5,5 tyś. zł Bardzo zależy mi na waszych propozycjach. Wystarczy, że podacie w odpowiedzi producenta i model kotła a sam znajdę więcej informacji na jego temat. Tych kotłów jest tyle na rynku, że ciężko się połapać i wybrać ten właściwy. Myślałem też nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ze względu na to, że mam malutką kotłownię i worki z grochem łatwiej składować (większą ilość mogę trzymać w komórce na dworze) - więc możecie też jakiś zaproponować (jeżeli będzie można w nim palić awaryjnie drewnem lub węglem gdy np. będą przerwy w dostawie prądu). Z góry dziękuję ze odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.