Skocz do zawartości

Czarekk

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Czarekk

  • Urodziny 22.07.1968

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Bełchatów

Osiągnięcia Czarekk

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Głowny strumień pod ruszt a w tę rurkę z pierwszej fotki dam powietrze wtórne. Ta rurka to jest 1/2" ale w zupełności wystarczy (tak myślę). Pozdrawiam. Niebawem następne zdjęcia.
  2. Witam wszystkich. Wlaśnie wrociłem z garażu po maratonie spawalniczym. Przyznam nie było latwo. Efekty prezentuję poniżej. Dzisiaj przyszła dmuchawa jutro będę z nią "walczył".
  3. Tak to właśnie zrozumiałem, że ludzie, którzy propagują ekologię są przez tych co palą w C.O. PET-ami, plastykami i innym badziewiem uważani za tępaków. Zaznaczam, że ja wiem ile może być w spalinach po plastyku substancji szkodliwych dlatego nie palę petami.
  4. Koledzy jerryk i heso Założylem ten temat w nadzieii, że robił ktoś już takie przerobki aby palić miałem i dostanę taką odpowieź: - "zrób bo ja tak zrobiłem i działa" albo "nie rób bo ja tak zrobłem i nie działa". A tu wyjeżdżacie z takimi filozofiami, że ktoś uważa kogoś za tępego. Co do kwestii spalania też trochę wiem, pracuję w spalarnii i wiem, że najlepiej spala się właśnie poprzez zgazowanie materiału przy niedoborze tlenu (piroliza) a potem spalenie powstałego gazu przez dodanie powietrza wtórnego. Oczywiście odbywać sie powinno wszystko w komorze (dwie komory) zbudowanej z materialu ogniotrwałego, ktory jest w stanie pracować w temp powyżej 1000 stopni C. Potem takie gorące spaliny kierować do wodnego wymiennika ciepła. Tylko, że mnóstwo produkowanych kotłów na miał dziala tak jak ja swój chcę przerobić. I dopuki kotły retortowe na groszek będą barierą cenową w modernizacji kotłowni to ludzie zamiast trząść się z zimna będą kupować kotły na miał. Ja piec, który chcę przerobić kupiłem za 1500zł. Jest nowy (tylko bez gwarancji) za taki sam ale z gwarancją musiałbym dać 2800zł, za typowego miałowca z Zębca 3600zl a za Ekocentra (kol. z forum piotr automatyk ma taki i sobie chwali) 3100zł. Czyż nie warto "powalczyć" o taką kwotę? Z jednym mogę się zgodzić, że ludzie w kotlach (z wyjątkiem retortowych) palą dużo "świnstwa", emitując mnóstwo bardzo szkodliwych substancji np. dioksyn, chlorowodoru, związków siarki. Ale powoli zostanie to ukrócone poniważ w niektórych miejscach przy wydawaniu pozwolen na budowę zaznacza się, że do ogrzewania można będzie używać tylko ekologicznych nośników energii. Pozdrawiam i obiecuję, że jak tylko uruchomię ten przerobiny kocioł to napiszę jaki dymek leci z komina!
  5. Ok. Wyobraźmy sobie taką sytuację:sterownik zarząda od układu wyższej temperatury poda, napięcie na zawór żeby dopuścić ciepła do układu, ale ile to napięcie będzie podawał? Aż do uzyskania zadanej temperatury? Czy tylko przez chwilkę np 1 s pozwoli to na częściowe uchylenie zaworu i załóżmy, że temp się nie podniesie to znowu uchyli "trochę" itd aż do osiągnięcia zadanej temp. Tak działa regulator PID - dąży do zrównoważenia zadanych i uzyskanych parametrów.
  6. Witam dziękuję za odpowiedź. Odnośnie siłownika mam jeszcze jedno pytanko. Otoż mam siłownik o kącie działania 90 stopni ale jest on tylko dwustanowy, czyli albo otwarty albo zamknięty (chyba, że w momencie zamykania lub otwierania odlączymy napięcie to można ustawić dowolny kąt otwarcia). Ma tylko trzy przewody jeden neutralny, jeden od owierania i jeden od zamykania. W takim układzie zawór czterodrożny otworzyłby całkowicie zasilanie i powrót z pieca na instalację bądź zamknął całkowicie i piec pracowałby na tzw krótkim obiegu a do instalacji w tym momencie nie byłoby dopływu chociaż troszkę ciepła. Czy tak właśnie działają siłowniki do tych zaworów? Czy ten siłownik mogę zastosować do tego sterownika, który polecasz? :)
  7. do piotrek automatyk Witam i chcialem zapytać o taką rzecz: 1.Jak zbudowany jest siłownik do zaworu czterodrożnego chodzi mi o to czy ma dwie pozycje pracy- otwieranie i zamykanie, czy może wielostopniową? W takim razie jaki sygnał idzie do sterownika? Czy to jest 4-20mA? 2. Czy sterownik ma regaulator PID? 3. Czy sterownik ustawia tylko temp wody w grzejnikach, czy również na piecu jezeli tak to można sterować nim dopływem powietrza do spalania? Nurtują mnie te pytania gdyż jestem na etapie przerobki pieca Zębiec KWK-25 na nadmuch wentylatorem (nawet założyłem odzielny temat) i może nie musialbym kupować odzielnego sterownika do dmuchawy. Aha jeszcze pompa , czy ten sterownik (od zaworu ) ma opcje sterowania pompą? Poproszę o namiary na sterownik i zawór z silownikiem- będę wdzięczny. Pozdrawiam Czarek
  8. Dziekuje kol. heso Czas pokaże czy warto bylo dorobić te nadmuchy. Jednakże zrobię to bo mam już materiał i tylko wspawać wszystko. Wydaje mi się, że lepiej teraz to zrobić jak kocioł czysty i można go przechylać na boki niż miałby być zamontowany i wtedy spawać. W ogóle to chodzi mi o to aby zasypać cały kocioł miałem, rozpalić go od góry i mieć spokoj na dobę. Jeżeli to sie nie sprawdzi to najwyżej będę w plecy za sterownik z dmuchawą no i sporo czasu straconego przy spawaniu. Jutro biorę się za spawanie jak coś spłodzę to wrzucę fotki. Pozdrawiam.
  9. Witam wszystkich serdecznie. Jestem od niedawna na tym forum i jest to mój pierwszy post. Otóż zakupiłem okazjonalnie taki piec http://www.zebiec.com.pl/index.php?pname=139 jest to piec ze spalaniem górnym, jest bez żadnego sterowania, nadmuchu itp. Dużą zaletą tego pieca jest tylko fakt, że jest to piec nowy a kosztował mnie trochę więcej niż 50% ceny detalicznej, dlatego kupilem go z myślą o zastosowaniu dmuchawy i sterownika Fokus. Piece te są sprzedawane również z dmuchawami, ale powietrze podawane jest tylko pod ruszt a ja chcę podać rownież powietrze wtorne do przyspawanych w górnej części paleniska krztałtownikow z otworami. Technicznie miałoby wyglądać tak: rurę o średnicy zewn 45 mm przecinam na pół tworząc z niej nadmuchy o krztałcie półkola, wiercę otwory w dwóch liniach, których osie tworzą kąt prosty. Następnie spawam to wszystko w komorze załadowczej na około na wysokości poniżej dolnej krawędzi drzwiczek zaladunkowych. Powietrze doprowadzam poprzez wspawaną rurke 1/2'' przez plaszcz wodny. Dmuchawę zamontuję wyżej od przyspawanych "półrurek", rozdzielę powietrze na to które idzie do popielnika i to w "półrurki". Dodatkowo wstawię zawory kulowe aby dokładnie ustawić rozdział nadmuchu. Proszę wszystkich o opinie czy dobrze rozumuję z tym nadmuchem. Za wszystkie kunstruktywne porady z góry dziękuję.
  10. Witam na forum. Jestem świeżym posiadaczem kotła Zębiec KWK-25. Jest to piec na węgiel ale zamierzam go przerobić na miał. Myślę, że znajdę na forum odpowiedzi na wiele pytań odnośnie spalania miału i występujących "niespodzianek". Pozadrawiam Czarek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.