Skocz do zawartości

us07

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 570 wyświetleń profilu

Osiągnięcia us07

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Moc kominka 12kW rura 100 o dł ok 4m z 3 kolanami po drodze
  2. Witam. Mam problem z dogrzaniem wody w płaszku kominka. Problem występuje jeśli tylko temp. na zewnątrz jest wyższa niż -5'C. Drewno w kominku kiepsko się spala i otrzymuję w układzie temp. 52'C max 56'C czyli nie zlbiża się nawet to poziomu automatycznego odcięcia powietrza ustawionego na zakres 60'C. Podczas mrozów całoś pracuje prawidłowo, bez broblemu osiągam temp. nawet 70'C Kilka danych: Komin o wysokości 7m, czysty - kominiarz czyścił 2 mce temu Drewno sezonowane 2 lata Do kominka ( pod posadzką) podłączona rura 100mm doprowadzająca powietrze z zewnątrz. p.s. kiedy otworzę drzwiczki kominka widocznie zwiększa się ciąg i palenisko mocniej się rozpala. W czym może byc problem? Pozdrawiam Krzysztof
  3. Panowie tak właśnie się działo... Zakręciłem odpowietrznik automatyczny znajdujący się przed pompą i cały układ działa cicho, pompa tez pracuje dużo ciszej bez powietrza w obiegu. pasik1002 wielkie dzięki za podpowiedź Hermogenes dzięki za wytłumaczenie zjawiska :)
  4. tak - mam odpowietrznik automatyczny przed i za pompą. Myslisz, że to może być przyczyną zapowietrzanią się układu otwartego? Myślałem, że odpowietrznik odpowietrza a nie napowietrza... :) ale ja sie nie znam i może wyjaśnisz mi w czym problem...?
  5. Czujnik temperatury wody mam zamontowany przylgowy izolacji na wyjściu z kominka. Wskazania temp 65'C są prawidłowe, praktycznie taka sama temperatura jest na termometrze na wejściu do wymiennika w kotłowni. Z tego wynika, że woda się nie zagotowuje... Bulgotanie jest na tyle upierdliwe, że wieczorem kiedy jest cicho nie słyszę telewizora :) w pokoju gdzie zamontowany jest kominek. Wczoraj podirytowany hałasem wyłączyłem na chwilę pompy, zabulgotało na maxa, odpowietrzyło się i było już znacznie ciszej... Obawiam się tylo, że przy kolejnych grzaniach kominkiem "bulgotanie" powróci a nie chcę bawić się ciągle w zatrzymywanie pomp by "ręcznie" odpowietrzać układ...
  6. Witam. Mam kominek z plaszczem wodnym w układzie otwartym z naczyniem wzbiorczym. Problem polega na tym, że przy pracującym rozgrzanym obiegu (temp. pracy ok 65'C ) co jakieś 30s słysze głośne "bulgotanie"... wygląda na to, że woda zasuwa do góry, do naczynia wzbiorczego i przelewa się przez nie, głośno bulgocząc. Woda nie przelewa się do kanalizy i wraca do obiegu grzewczego. Co może być przyczyną takiego przepływu przez naczynie?
  7. Czy na dzień dzisiejszy można jeszcze tak przerobić istniejącą instalacę by dla biura wydzielić oddzielny obieg grzewczy? Piszesz, że potrzebne byłyby 2 vitortole... czy na drugim obiegu (biuro) mógłbym zastosowac serowanie tylko za sprawą pogodówki i termostatu na grzejniku? Jakiego osprzętu potrzeba by wydzielić drugi obieg? jakie orientacyjne koszty osprzętu z tym związane ? - oczywiście nie licząc usługi..
  8. Teraz mam podłączonego Vitotrola 200A i jak wspominałem temat zał. i wył. kotła w domu mam załatwiony na 100% - jestem zadowolony. Problemem jest to, że kominek w domu oddaje do otoczenia ciepło jeszcze przez kilka godzin po wygaszeniu. W tym czasie vitotrol widzi dostateczną temp.w pomieszczeniu wiodącym a w biurze następuje wychłodzenie...niestety...
  9. Termostat ok - jakiś konkretny model? Czy kocioł fabrycznie posiada takie wejście do wysterowania jego pracy za sprawą termostatu? Wiadomo, że kocioł nie może byc na pełnym wyłączeniu, musi pracowac pompa CO i musi też działać jako fukcja CWU. Jak się to rozwiązuje?
  10. regulację na termostatach grzejnikowych miałem wcześniej i był z tym problem... kocioł nie widział temperatury wygenerowanej przez kominek z płaszczem wodnym (zapomniałem o nim wspomnieć) i pomimo tego, że miałem w domu ok 23'C kocioł gazowy grzał swoją drogą...
  11. czy mogę to jeszcze na tym etapie dorobić? czym będę wtedy sterował obie pętle? jakie z tym są związane koszty, co musiłbym założyć?
  12. WItam. Mam kocioł gazowy Viessmann Vitodens 200 WB2A z czujnikiem pogodowym i od kilku dni czujnikiem pokojowym Vitotrol 200. Po podłączeniu Vitotrola prawie wszystko zadziałało tak jak chciałem ale: - dlaczego sterowanie na podstawie temp. z pomieszczenia odbywa się tylko w dziennym trybie pracy kotła? w trybie nocnym/zredukowanym kocioł nie bierze pod uwagę odczytanej temp. pomieszczenia za sprawą vitotrola. Czy można to przekonfigurować? I teraz najważniejszy problem: Przy domu w odległosci ok 20m mam biuro o powierzchni 25m2 a w nim grzejnik zsilany z kotłowni w domu. Kociaoł odczytuje wskazania czujnika pokojowego znajdującego się w domu i wyłącza pracę palinka po osiągnieciu np. 22'C w salonie. Nietety biuro wychłada się szybciej i w efekcie tego mam w nim niższą niż w domu temp. Doradzicie coś? Czy można w jakiś sposób oddzielnie wysterować? - chodzi o jedno pomieszczenie i jeden grzejnik :)
  13. ok - czyli jest jak jest, sterownika kotła nie będę już zmieniał... nie wiedziałem nic na temat kotłów,kominów itp... nikt mi też nie doradził na etapie zakupu 5 lat temu... Gdyby podłączyć kominek do kotła tak jak było w zeszłym roku - czyli równolegle i dodatkowo podłączyć do kotła sterownik pokojowy Vitotrol 200 to nie byłoby problemu z podwójnym grzaniem (kominek/kocioł)... Dobrze myślę?
  14. tak - zasilanie z wymiennika podpięte pod powrót z kotła gazowego... tego typu rozwiązanie zaproponował instalator z firmy zajmującej się kotłami i tak zostało to przerobione Wyjaśnienie dlaczego: Mak kocioł Viessmann Vitodens 200 WB2A z czujnikiem pogodowym, bez czujnika temp. w pomieszczeniu... Obecna konfiguracja ma za zadanie wpuszczać ogrzaną wodę w powrót kotła po to by "go oszukac" - kocioł w ten sposób widzi wysoką temperaturę na powrocie i nie dogrzewa... W zeszłym roku miałem podpięcie równoległe i kominek ogrzewał swoją drogą a kocioł swoją... temperatura na powrocie była na tyle niska, że kocioł pracował pomimo rozpalonego kominka... Dla rozjaśnienia podpinam schemat obecnej instalacji
  15. Witam. Mam problem związany z przekazaniem ogrzanej wody z wymiennika do obiegu CO. wyjście z wymiennika po stronie CO czyli zasilanie mam podpęte pod powrót kotła gazowego. Problem polega na tym, że pompa wymiennika pracuje i gorąca woda wchodzi do kotła. Nie dostaje się jednak w 100% do obiegu CO do czasu włączenia pompy w kotle gazowym. Jak tylko pompa w kotle wystartuje grzejniki robią się ciepłe. Niby to nie problem bo kiedy kocioł przełączę na CWU+CO to pompa pracuje i kominek przekazuje ciepło do instalacji CO. Kiedy natomiast na dworze jest jeszcze całkiem ciepło i kocił pracuje w trybie TYLKO CWU i chciałbym dogrzac dom kominkiem to ciepła woda z wymiennika nie przedostaje sie przez kocioł do obiegu CO... i tu pojawia sie problem... Dajcie znać w czym może byc problem? Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.