Skocz do zawartości

Włóczikij

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Włóczikij

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Hello, robię demolkę w kotłowni według podpowiedzi z tego forum. Hydraulik przerobił mi instalacje według schematu zamieszczonego. Mam układ otwarty, kocioł 18 Kw. Naczynie wzbiorcze na strychu podłączone bezpośrednio osobną rurą 1" do zasilania kotła bez armatury. I moje pytanie brzmi czy jeśli już kocioł cały układ nagrzeje czy naczynko wzbiorcze powinno być ciepłe? U mnie metr od kotła i rura do naczynia jest chłodna naczynie tez chłodne, rury są nowe i drożne, woda dociera do naczynia. Czym zabezpieczacie naczenie na zimę aby nie zamarzło bo jak ma być takie zimne to musi być nieźle czymś opatulone tylko czym ? Wełna jak gruba?
  2. O to bardzo cenna wskazówka ogólnie mam cztery gałązki które są zakończone odpowietrznikami automatycznymi o tym nie pomyślałem ze przy pompie na powrocie mogą niepoprawnie działać. Pompa na powrocie to wymysł hydraulika bo mówi ze na zasilaniu jest za mało miejsca aby upchnąć jeszcze zawór 4D wraz z pompą CO. Ale jeśli przełożenie na powrót ma takie duże konsekwencje to go postawie przed faktem dokonanym ze na zasilaniu i tyle. Po prostu nie chciałem mu utrudniać życia przy pracy skoro nie miało by to znaczenia czy na powrocie czy na zasilaniu. Zawór różnicowy ma być jako awaryjny w przypadku braku prądu, a często mam braki w zasilaniu. Instalacja jest sterowana sterownikiem przy piecu. Po prostu szukam rozwiązania funkcjonalnego i dobrego dla mnie, a padły takei propozycje zmian przez hydraulika i pytam Was czy mogę się na nie zgodzić czy upierać się przy montażu pompy na zasilaniu?
  3. Myślałem jeszcze o dołożeniu zaworu zwrotnego (klapowy czy sprężynowy?) zaraz za pompą CO czy sobie go odpuścić? Czy nie będę miał problemu z pracą zaworu różnicowego w grawitacji jeśli zostanie zamontowany na powrocie? Czy to rozwiązanie ma jakieś minusy w porównaniu z opcją montowania na zasilaniu? Poprawiony schemat z przełożona pompą CO i zaworem różnicowym na powrót. Nie wiem czy w tym miejscu może być, czy może z drugiej strony zaworu 4D? Jak coś źle narysowałem zwróćcie mi uwagę.
  4. A dlaczego nie można przełożyć zaworu różnicowego i pompy na powrót? Czym by to groziło?
  5. Lista instalatorów pomału mi się kończy, nie wybieram jakiś tam panów z garażu tylko firmy. Odkąd założyłem piec to przewinęło mi się tam pięciu rożnych fachowców i jeden był mądrzejszy od drugiego, a mnie już nudzi wysłuchiwanie jacy to poprzedni byli partacze i fuszerę odwalili. Oni zaproponowali takie rozwiązanie zapewne, bo szybciej i następny do golenia. Jeśli uprę się przy swoim to zrobią tak jak ja chce, ale muszę mieć konkretne argumenty dlaczego ich wizja jest zła. Wiem ze ja ich wynajmuje żeby zrobili dobrze ale mamy teraz takie czasy jakie są i jak widać jeśli klient się nie zna to mają eldorado i mogą robić jak im się chce. Teraz trzeba się na wszystkim znać żeby nie dać sobie wcisnąć ciemnoty :( Ok jeśli chodzi o podłączenie naczynia wzbiorczego to nie ma co się roztrząsać, osobne podłączenie bez armatury zwężającej i koniec.
  6. Panowie ponownie wracam do Was z prośbą o radę. Było u mnie dwóch nowych instalatorów aby obejrzeć prace do przeróbki według schematu który pomogliście mi stworzyć. I jeden jak i drugi znaczą kręcić nosem że na zasilaniu miedzy piecem a pompą CO jest za mało miejsca na wstawienie zaworu 4D. I tu pytanie do Was czy mogę przełożyć zawór różnicowy oraz pompę CO na powrót? Czy będzie miało to jakiś negatywny wpływ? Druga sprawa która im się nie podobała to naczynie wzbiorcze, powiedzieli że naczynie wzbiorcze może być wpięte w pion tam gdzie na ostatnim rysunku mam zaznaczony odpowietrznik automatyczny. Mówią ze to jest bezpieczne bo w końcu jest w piecu wmontowany zawór bezpieczeństwa i nic się nie stanie. Tu akurat wydaje mi się ze lenistwo przez nich przemawia bo nie chce im się z rurą przebijać przez dwie kondygnacje i pruć otworów przy sufitach i podłogach. Będę się tu chyba upierał aby podciągnęli tam dodatkową rurę do naczynia wzbiorczego, bo jak pisaliście to dodatkowe bezpieczeństwo a i tak sobie myślę, odpukać w niemalowane, w przypadku nieszczęścia to nawet z ubezpieczenia nic bym nie dostał bo instalacja zrobiona niezgodnie. Na które mogę im się zgodzić a przy którym upierać się przy swoim?
  7. Panowie robicie mi wodę z mózgu. Może skupmy się na ostatnim schemacie, czy tak zostawić ostatecznie czy coś jeszcze poprawić? Chciałbym mieć poprawny schemat aby mi następni instalatorzy ciemnoty nie wcisnęli ani bomby w domu nie załozyli.
  8. Takie dwa zawory kulowe za zaworem mieszającym 4D będą OK?
  9. Panowie ale mi bardzo zależy na tym aby zachować możliwość pracy CO w razie czego w grawitacji. A czy można zawór 4D przenieść wyżej czyli już za pompę CO? A jak nie to może lepiej zostawić ten schemat a wstawić tam gdzieś jakiś zawór kulowy abym mógł na lato odciąć instalacje CO.
  10. Dzięki ci kolego moje dzieci i wnuki będą Ci wdzięczne po wieczne czasy :)
  11. I jeszcze jedno pytanie jak gruba powinna być rura która prowadzi od zasilania kotła do naczynia wzbiorczego?
  12. W sumie zawór bezpieczeństwa przy piecu mam zapomniałem go narysowac, (zdaje sie ale tu strzelam) o wartości 1,5 bara Ale go dorysuje aby inni tez o nim pamiętali.
  13. Troche poprawiłem rysunek czy jest jeszcze cos co warto poprawić.
  14. A czy zbiornik wyrównawczy morze być umieszczony w piwnicy obok pieca? Wtedy nie musiałbym przebijać sie z rurą przez dwie kondygnacje mieszkania.
  15. Ok wiec ocalcie mi życie i pomóżcie mi to poprawić bo zawory przy kotle wstawiał mi instalator. Nie mam do nich szczęścia, juz miałem trzech fachowców, jeden był mądrzejszy od drugiego. Ok. wywalam zawory przy piecu jak modę jeszcze cos poprawić albo to naczynie wzbiorcze zmodyfikowac?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.