Skocz do zawartości

sorier

Stały forumowicz
  • Postów

    486
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana sorier w dniu 9 Września 2022

Użytkownicy przyznają sorier punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom, stary i duży
  • Instalacja
    grzejniki favier
  • Kocioł
    Termet Silver 25

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Śląsk

Ostatnie wizyty

5 724 wyświetleń profilu

Osiągnięcia sorier

  1. Dlatego każdy sterownik ma kalibracje temperatury. U mnie przekłamuje o 1st.C OT moduluje mocą kotła bez wyłączania go. Oczywiscie pod warunkiem, że zapotrzebowanie na ciepło jest większe niz minimalna moc kotła. PWM (TPI) Włącza i wyłącza kocioł cyklicznie, przeważnie w stałych cyklach, np 20 minutowych (3CPH). Np. kocioł pracuje 7 minut i nie pracuje 13, albo pracuje 10 i nie pracuje 10 minut. Itd.
  2. Z ciekawosci możesz spróbować OT, ale równie dobrze możesz to pominąć i od razu dać pod RT i włączyć w sterowniku TPI.
  3. Jak będziesz oszczędzał to zapłacisz trochę mniej, ale z racji tego że macie z sąsiadami wspólne ogrzewanie, to wszyscy zapłacicie trochę mniej. Sąsiadom zrobisz dobrze, a sam będziesz marzł. Sądząc z opisu właściciel ma głowę na karku i tak dobrał grzejniki i krzywą grzewczą, że wszystkie grzejniki muszą byc otwarte na maks żeby temperatura była optymalna. To takie zabezpieczenie przed modnym grzaniem i wietrzeniem jednocześnie i pseudooszczędzaniem przez zakręcanie grzejników w róznych porach dnia.
  4. Może być, ma tryb pwm dla podłogówki (zwany tam 3CPH). Im wyżej tym stabilniejsza temperatura (mniejsze wahania dobowe). Czujnik nie ma być w cieniu, tylko na ścianie na której nigdy w ciągu doby nie padają promienie słoneczne.
  5. Północna ściana i jak najwyżej. Na pewno nie na wysokości skrzynki gazu. Sama krzywa się służy do regulowania temperatury pomieszczeń, ona tylko z grubsza ustawia temperaturę kotła, a dokładnej regulacji dokonuje jakikolwiek sterownik albo termostat. Najlepiej sterownik on/off PWM dedykowany do podłogówki.
  6. Ciśnienie wstępne czyli na naczyniu odpiętym od instalacji. Jeżeli ciśnienie jest za duże, albo co gorsza za małe (zerowe) to nie dojdziesz do ładu z tymi skokami.
  7. Jakie ciśnienie wstępne powietrza w naczyniu c.o. sprawdzałeś? Jest sprawne?
  8. Gdyby popularność kotłów oceniać na podstawie czarnego PR-u w internetach to Termet jest liderem rynku i konkurencje to bardzo uwiera. 🙂
  9. Jak dla mnie to Tera, ma mniejszą moc minimalną, a to może dawać pewne oszczędności. Sprawność też ma większą, ale minimalnie i to nie są jakieś super osiągi jak na kocioł kondensacyjny. Lepsze parametry (na papierze) ma zwykły termet silver.
  10. 1.Szukaj montera/instalatora/autoryzowanego serwisanta (najlepiej w jednej osobie) w swojej okolicy i bierz najprostszy (w budowie i obsłudze) kocioł wyposażony w funkcje które są ci naprawdę potrzebne. Wszystko się psuje, więc ważne jak szybko i za jaką cenę da się kocioł naprawić, a nie jak bardzo jest niezawodny wg różnej maści znawców. 3.Jeżeli kocioł 1f to moc jak najmniejsza. 4.Jeżeli komin jest w dobrym stanie to nie ma sensu dawać wkładu koncentrycznego. 5.Do każdego systemu kominowego masz dedykowaną nasadę 6.Przez kocioł do kanalizacji. 7. Nie potrzebujesz do tego wymiennika, tylko zawory. Wymiennik dajesz gdy kocioł na paliwa stałe jest w układzie otwartym, a gazowy w zamkniętym.
  11. Smar grafitowy albo molibdenowy. Olej do przekładni przemysłowych (ISO to oznaczenie lepkości oleju).
  12. Na pewno nie razem. Albo olej albo smar. Łożysko i przekładnia mogą być oddzielone uszczelniaczem, wtedy mogą byc wypełnione różnymi smarami/olejami.
  13. Tak, pod warunkiem, że wszystkie krany będziesz odkręcał jednocześnie 🙂 Ale wtedy szybko braknie tych 24kW
  14. Pytałeś czy koncentryczny czy rozdzielony? To nie ma znaczenia jeżeli masz komin 10m. Ale nie pytałeś czy 60 czy 80mm? 60mm to za mało. Koncentryczny 80x125 lub rozdzielony 2 razy po 80mm. PS. Każde kolano to spadek długości zgodnie z tym co podano w tabeli.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.