Skocz do zawartości

lukasz8319

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia lukasz8319

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ten kocioł ACV to kondensat i z tego co wyczytałem to kondensuje nawet w trybie CWU. Znalazłem regulator firmy Euroster 2026, jest zalecany przez producenta do podlogówki i ma tryb "PI" do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Czy ktoś miał styczność z tym regulatorem ? Jeśli tak to jak się sprawdza ta funkcja sterowania podłogówką w praktyce ?
  2. Doczytałem w dokumentacjach technicznych kotłów jak działa pogodówka i termostat pokojowy. Mogę mieć kocioł ACV Kombi Kompakt HRE 24/18 w ( chyba ) dobrej cenie ok 3400. Czy orientujecie się jak jest z awaryjnością i cenami czesci/napraw tego kotła ?
  3. Poszukałem w necie i jest trochę serwisantów w okolicy, myślę że z serwisem żadnej z firm nie będzie problemu. Patrzyłem kilka modeli wolfa niekondensacyjnych ale one mają niska moc minimalną od 8 lub 9 KW. A do podłogówki chyba lepiej jest jakby kocioł miał jak najniższą moc minimalną. Zastanawiam się nad jedną rzeczą : jak działa kocioł z pogodówką ? Czy pogodówka daje sygnał tylko włączl i wyłacz tak jak termostat pokojowy czy działa to na zasadzie zmiany rezystancji a kocioł dobiera wtedy moc palnika i działa np. raz z moca np 7 KW a innym razem 18 KW ? Czy w jakichś kotłach jest na tyle zaawansowana elektronika współpracująca z termoregulatorem pokojowym i pogodówką która przewiduje kiedy na zewnątrz jest temperatura jest bliska zeru żeby odpowiednio wcześniej zmniejszyc moc albo wyłączyć kocioł tak żeby nie przegrzewać pomieszczeń albo żeby kocioł sie nię wyłączał za długo w mroźne dni bo przecież podłogówka ma dużą bezwładność.
  4. To jaki kocioł polecacie do takiej instalacji najlepiej z zamkniętą komorą spalania ewentualnie kondensacyjny ?
  5. W sumie to niekoniecznie musi być termet albo immergas. W tym programie doboru opcja podłogówki jest tylko przy kotłach kondensacyjnych. Czytałem o tych rozdzielaczach strefowych ale niewiem czy miałby on u mnie zastosowanie, wydaje mi się, że będę miał jedną strefę grzewczą. Muszę rozważyć opcję kotła kondensacyjnego ponieważ do podłogówki chyba byłby lepszym rozwiązaniem.
  6. Dlatego napisalem tego posta, żeby nie popełnić błędu i nie mieć problemów. Co do rozdzielni to też każda wymaga indywidualnego podejścia i różnego osprzętu ale nie o tym temat. Niestety immergas nie współpracuje z pogodówką więc skłaniam się bardziej ku Termet Minimax elegance ( termet twierdzi, że zastosowany w nim wymiennik ciepła pozwoli utrzymywać temperature CWU na stałym poziomie lepiej niż w miniterm) Czy warto zainteresować się rozdzielaczami firmy Gorgiel ?
  7. Niestety w instrukcji immergasa ani termetu nie znalałem schematów instalacji. Nie chcę zrobić instalacji jak najtaniej, chcę natomiast żeby instalacja działała dobrze ale bez zbędnych urządzeń. Wiem jak to jest w mojej branży ( elektryka ) mogę zapakować klientowi do rozdzielni pełno zabezpieczeń a mogę zrobić rozdzielnię dużo taniej w wersji która też spełnia wymogi norm i przepisów i też będzie działać dobrze i wcale nie będzie mniej bezpieczna instalacja i domyślam się, że w hydraulice jest podobnie z doborem osprzętu.
  8. Dziękuję za odpowiedź. W sumie bez cyrkulacji też trzeba czekać aż zimna woda wyleci z rury. Zastanawiam się tylko jak szybko reaguje piec na odkręcenie kranu z ciepłą wodą ? Tak na chłopski rozum wydawało mi się że nie potrzeba tej dodatkowej pompy i mieszacza tymbardziej, że zawsze przecież można to dołożyć jakby podłogówka słabo grzała.
  9. Witam, Stoję przed wyborem kotła gazowego dwufunkcyjnego do nowego domu o powierzchni ogrzewanej 60 m2. Na całej powierzchni będzie tylko ogrzewanie podłogowe ( w sumie 6 pętli po 55 do 67 mb rury pex 16 ) . Zastanawiam się nad: Immergas Eolo star 24 3 e lub Termet miniterm elegance 24 Po przeliczeniu w programie OZC zapotrzebowania na moc grzewczą dla domu stwierdziłem, że zakup kotła kondensacyjnego zwróciłby się po ok 12 latach przy założeniu że koszty serwisu będą takie same więc raczej będzie to kocioł niekondensacyjny z zamkniętą komorą. Dom jest raczej dobrze ocieplony : ściany solbet 24 + 15 cm styro, podłoga 16 cm styropianu i dach pełne deskowanie + 25 cm wełny mineralnej. Po przeczytaniu wielu stron forum pozostały pytania na które nie znalazłem odpowiedzi : Czy ktoś z szanownych forumowiczów może doradzić jak wyglada sprawa z CWU w tych kotłach i czy długo trzeba czekać na ciepłą wodę ? Punkty poboru ciepłej wody znajdują się w odległości umywalka 3 m , prysznic 4 i zlew ok.6 metrów od pieca. Następne pytanie : jeśli będzie tylko podłogówka to czy jest potrzebny rozdzielacz z pompą i mieszaczem ( tak jak radzi instalator ) czy wystarczy pompa zamontowana w kotle i ustawienie temperatury wody na maksymalną dopuszczalną dla ogrzewania podłogowego ? Jak w rzeczywistości wygląda sterowanie podłogówką ? Czy przy dużej bezwładności takiego ogrzewania będzie potrzebna pogodówka czy wystarczy tylko termostat pokojowy ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.