Skocz do zawartości

nike007

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia nike007

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dlaczego nie zabezpiecza? Wydaje mi się, że nie ma zbyt dużego znaczenia w którym miejscu w układzie otwartym będzie wpięte otwarte naczynie wzbiorcze (nie jestem specjalistą wiec mogę nie mieć racji). Przecież jak wzrośnie ciśnienie w układzie poprzez np. zagotowanie wody to wodę wywali przez naczynie bez względu na to w którym miejscu układu otwartego będzie wpięte. Nie chciałbym robić naczynia nad kominkiem, ponieważ nie mam tam doprowadzonej kanalizacji ani wody.
  2. Na schemacie są same zawory zwrotne a nie odcinające - pewnie użyłem złych symboli i dlatego Cię to zmyliło :) .
  3. Żeby zapobiec włączaniu się kotła gazowego w momencie pracy pomp od kominka mogę podpiąć "styk bez napięciowy" ze sterownika kominka. Sterownik ma oczywiście czujnik temperatury CWU, który spowoduje włączenie pompy gdy temp. spadnie poniżej zadanej. Jeśli chodzi o sterownik oczywiście kupię zwykły - tak na szybko dałem tamten link. NIe za bardzo rozumiem to zdanie "kolanem w dół". Naczynie wzbiorcze wpinam z rurociągu ponieważ chcę aby cała instalacja była była w kotłowni a nie nad kominkiem.
  4. sambor dzięki za pomoc. Trochę rozbudowałem mój schemat: http://apirnet2.nazwa.pl/co/nowy_schemat.jpg Do sterowania po stronie kominka z płaszczem będzie sterownik (myślałem o czymś takim: http://allegro.pl/sterownik-kominka-przepustnica-100-bufor-24h-i2623357857.html ). Sterownik będzie sterował przepustnicą dopływu powietrza do paleniska aby utrzymać zadaną temperaturę wody w płaszczu. Po uzyskaniu nastawionej temp. wody w płaszczu uruchomiona zostanie pompa c.o oraz pompa obiegu otwartego. Jeśli temperatura wody w zasobniku C.W.U będzie niższa niż zadana (o tym poinformuje czujnik temp. w zasobniku) wówczas sterownik wyłączy pompę C.O. i załączy pompę C.W.U.
  5. Nie wiem czy dobrze zrozumialem Twoje pytanie? Kocioł gazowy ma wbudowaną pompę obiegową oraz zainstalowany w salonie sterownik pogodowy, na którym ustawiona jest temperatura jaka ma być w domu. Kocioł gazowy ogrzewa dom jeśli temp. spadnie poniżej zadanej. Natomiast kiedy zapalę w kominku, (sterownik kominka uruchomi pompy obiegowe) i temp. w domu wzrośnie pow. zadanej wówczas kocioł gaz. automatycznie się wyłączy. Pozostanie wyłączony do czasu aż temperatura nie spadnie poniżej zadanej (czyli jak w kominku wygaśnie). Chciałbym też ogrzewać przy okazji C.W.U z kominka ale niestety nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Pozdr. nike007
  6. Kominek niestety (albo stety) już mam - do układu otwartego. Nabazgrałem schemat podłączenia: http://apirnet2.nazwa.pl/co/schemat.pdf Bardzo proszę fachowców o jego ocenę. Czy NW zawieszone na wysokości ok 1,2m nad kominkiem będzie wytwarzać wystarczające ciśnienie aby układ działał prawidłowo? Jakie duże naczynie powinienem zastosować. Czy jest możliwość ogrzewania C.W.U przez kominek? Pozdr.
  7. A jeśli nie za bardzo jest możliwość wpięcia bezpośrednio, to w którym miejscu mogę wpiąć NW w obiegu do wymiennika? Mógłbym prosić o jakiś schemat takiej instalacji?
  8. Sambor, dzięki za pomoc. Powiedz mi proszę czy NW może być wpięte w obieg, który prowadzi do wymiennika, czy musi być podpięte bezpośrednio do kominka?
  9. Witam wszystkich forumowiczów, W chwili obecnej posiadam kocioł gazowy Vaillant 24kW kondensacyjny do ogrzewania domu + C.W.U [zasobnik 150l] ( 2 oddzielne obiegi grzewcze). Aktualnie chciałbym zamontować kominek z płaszczem wodnym 24KW. W związu z tym mam do Was kilka pytań: 1) Czy otwarte naczynie wzbiorcze musi być wpięte bezpośrednio do płaszcz kominka? Przy kominku nie posiadam instalacji wodnej ani kanalizacyjnej. W związku z tym chciałbym tylko przekuć się przez ścianę do kotłowni i poprowadzić 2 rurki miedziane (zasilanie + powrót) do wymiennika płytowego 30KW. Na tym obiegu ( w pomieszczeniu kotłowni) chciałbym zamontować naczynie wzbiorcze. Czy to jest poprawne. Jeśli tak to, w którym miejscu powinienem wstawić takowe naczynie: - na zasilaniu i powrocie, rownolegle na zasilaniu lub powrocie, czy jeszcze w innym miejscu? 2) Jaką średnicą wykonać ten obieg - 1'' (miedź fi 28) czy 3/4''? 3) Czy dopuszczanie wody do układu może być tylko przez naczynie wzbiorcze czy potrzebne jest jeszcze w innym miejscu? 4) Czy jest możliwość ogrzewania zasobnika C.W.U. z kominka (jakiś zawór trójdrożny, zawór zwrotny, ...)? Jeśli tak to proszę o schemat takiej instalacji. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdr. nike007
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.