Skocz do zawartości

szczepank12

Forumowicz
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia szczepank12

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Dziękuję, jesteście bardzo pomocni. Temat zakończony choć nie rozwiązany. PS. Nie kradziona, fgazy są, wiedzą z chłodnictwa pewnie trochę niedostateczna, rozległy temat.. chciałem merytorycznej ewentualnie dyskusji, bo chyba to jest sens forum..Pozdrawiam inżynierów.
  2. Szukam pomocy bo wydaje mi się że po to jest to forum.. nie potrzebuję postów w takim wydaniu. Jeżeli nie chcesz- nie pomagaj, ale ogranicz takie odpowiedzi proszę, nic nie wnoszą..
  3. Witam, sytuacja wygląda następująco: po włączeniu pompy przez pierwszych kilka lub kilkanaście minut wszystko jest ok, gorący gaz rośnie , zasilanie czynnika grzewczego również. Ciśnienie czynnika 410A wzrasta. Po pewnym czasie ciśnienie czynnika spada do wartości postojowej praktycznie, 10-12 bar, sprężarka ciągle pracuje, a gaz nie dociera do skraplacza (w moim przypadku lodówka BASVM) pompa nie zgłasza żadnego alarmu. Sprężarka cały czas pracuje, ale nic z tego nie ma bo ciśnienie czynnika nie wzrasta i w związku z tym nie ma temperatury. Dodam, że ściągnąłem czynnik zważyłem i dobiłem zalecaną wartość, nic to nie dało... Jakieś pomysły?? AMS nowy, od razu po instalacji taki zonk...
  4. wywal te glowice i bedzie ok. najwyzej doregulowanie przeplywow na poszczegolnych obwodach ci zostanie. tomekb ma racje..
  5. a nie masz przypadkiem sytuacji takiej ze odplyw przelewu zasysa wode z instalacji c.o.? na zasadzie takiej samej jak spuszcza sie wino z balona(ha ha ha!!!) jezeli tak to zamontuj na samej gorze naczynia odpowietrznik..
  6. szczepank12

    Pomoc

    ja na twoim miejscu wywalilbym ten sterownik z domu a na jego miejsce zalozyl czujke temperatury(powinienes miec ja w komplecie z piecem) wtedy przechodzisz na pogodowke i teoretycznie nie ma problemu. ja tak zrobilem u klienta i dziala to rewelacja. zadajesz temp. dzienna i nocna a sterownik puszcza na dom tyle co wyliczy a dodatkowo kontroluje na czujce w domu czy jest ok. wtedy mozesz ustawic troche wyzsza krzywa grzewcza, to piec wyrzuci troche wyzszy parametr ale tylko do czasu az dogrzeje do zadanej (szybciej nagrzeje dom) z tego co ja zaobserwowalem nie bylo u niego chwilowych otwarc zaworu w takiej kombinacji jak ci opisalem. a moze z tym sterownikiem tak sie dzieje tylko? dla mnie on jest bez sensu, po to placisz za pogodowke zeby dzialala i oszczedzala... powodzonka!
  7. a ten czerwony baniak po lewej to chyba nie naczynie przelewowe?()
  8. kanady nie ma ale widzialo sie gorsze.... duzo gorsze.... ale to chyba ty jako klient zgodziles sie na instalacje "po wierzchu"?
  9. powitac kolegow!zastanawiam sie czy ktos probowac uruchomic takie cudo co se wymyslilem... mianowicie: nie chce mi sie latem palic w piecu na ciepla wode wiec dokladam piecyk kapielowy na propan butan(nie mam ziemnego) do instalacji, jednak nie wpinam go normalnie w instalacje cieplej wody bo nie mam wtedy cyrkulacji a to jest w moim przypadku duzy problem(duze odleglosci). Chcialem natomiast tenze piecyk wpiac w taki sposob aby grzal wode w bojlerze ktory posiadam(140l wiszacy) a piecyk uruchamialaby pompa wrzucona w obieg miedzy bojlerem a piecykiem. pompe uruchomi natomiast termostat w bojlerze(tak samo jak grzalke elektr.). I tu moja duza niepewnosc: mianowicie czy przeplyw wymuszony przez pompe uruchomi piecyk kapielowy? opinie i ewentualnie inne kombinacje z piecykiem kapielowym na wage zlota... pozdrawiam..
  10. czyli dokladnie tak jak to opisuje kolega... pozdrawiam zycze km2 podlogowego...
  11. projekt na ogrz. podł.? nie wiem jak wy ale ja praktycznie tylko domki takze bez projektu... ustalenia "na gebe"....
  12. my mówimy (chyba ) o robociznie ????? samej bez materialu
  13. nikt nie chce zdradzac sekretów.... ja biore 25-35 zl w zaleznosci od grubosci styropianu (jezeli grubo to zazwyczaj 2 warstwy- wiecej roboty) na duzych powierzchniach(powyzej 100m2) moge zjechac nawet do 20 ale tylko jezeli klient sie upomni...
  14. wydaje mi sie ze nie bardzo jest sens takiej kombinacji. z mojego skromnego doswiadczenia wynika ze idealne jest polaczenie sterownika pogodowego (czujniki na zasilaniu powrocie i na zewnatrz) wybor dobrej krzywej grzewczej(2 tygodnie doswiadczalnie na kotle ling) i po sprawie. jedyne co ja bym zalecal to czujnik temperatury w domu ktory kontroluje temperature z zadana na kotle temp. domowa..
  15. nie pitol sie w zadne ekogroszki. przy dzisiejszych cenach tego opalu (800 zl tona?) to nie ma sensu. ja na twoim miejscu zostawilbym tylko miejsce na alternatywny kociol palwa stalego (jezeli jest opcja()jak ruski zakreca gazidlo) a myslalbym nad porzadnym kotlem kondensacyjnym gazowym(polecam vaillant - jako instalator zalozylem ze 20 i 0 problemów)bez syfu i problemów. kupisz piec na ekogroszek to mozesz w pierwszych miesiacach przeprowadzic sie do kotlowni(a to wegiel zly, a to ustawienia, a to brudny piec itd itd) kociol wiszacy z ladowaniem(grzaniem) bojlera, do tego na ogrz. podlogowe sprzeglo hydrauliczne, koszt ok.10 tys zl ewentualnie pomysl nad solarem. zapomnisz ze masz kotlownie.A jak chcesz sie przekonac jakie problemy sa z piecami na wegiel drzewo itp. to poczytaj to forum(cha cha)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.