Skocz do zawartości

adkwapniewski

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

994 wyświetleń profilu

Osiągnięcia adkwapniewski

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. @sambor - dzięki :) @kiminero ecoala odpalałem na razie na "sucho", więc ciężko mi powiedzieć ale pewnie tak ON/OFF , ecoal monitoruje też temp. spalin,podajnika ,powrotu, CO i zewnętrzną (pogodówka) Układ "wodny" chciałbym maksymalnie uprościć żeby potem za 5lat wiedzieć co gdzie i jak :) (moja branża jest bardziej "elektryczna" z hard/soft warem nie mam problemów z "wodą" duże ;) Dlatego wolałbym rozdzielacze z przepływomierzami+zawory do regulacji ręczne (wyregulowac przepływy , korekta i zapomnieć) , pompy i inne "dziady" w kotłowni z zaworami umożliwiającymi bezproblemową wymianę uszkodzonego elementu (np pompy) itd. Gdybyś miał jakieś sugestie to jestem otwarty :) Potrzebuję gotowca : jJaki zawór 3D term (jak "duży") żeby działał . Czy może jednak lepiej 4D (ale też znowu jaki żeby działał ;) )
  2. Dzięki za odpowiedzi i za sprostowanie :) promień - średnica (wstyd) - poranne godziny bez kawy ;) Jakie powinno być naczynie do CO ? Oczywiście CWU ma być pod 3D - za szybko przerysowywałem z painta :) (znowu brak kawy) Zawór 3D term. ma mi zrobić odpowiednią temp dla podłogówki (ustaloną w projekcie podłogówki) Kocioł z podajnikiem + ecoal + dbv, producent twierdzi że kocioł nie potrzebuje "ochrony powrotu" , dbv zamontowany przez producenta. Pompy dwie ponieważ na piętrze, parterze i bojlerze jest czujnik temp T1,T1,T3 na obrazku, sterownik ecoal steruje pompami "parter" , "piętro", "cwu" Temp w domu ma być wszędzie taka sama oprócz piwnicy(brak ogrzewania). Dałem dwie pompy żeby niezależnie sterować piętrem i parterem. Zapotrzebowanie na ciepło 35-40W/m ~140m powierzchni ogrzewanej. Mam policzone OZC dla domu i pętle podłogówki , potrzebuję teraz dobrać resztę :)
  3. Witam, Pierwsze pytanie to czy ktoś jeszcze robi "gorące orurowanie" w kotłowni ocynkiem ? Czy tylko miedź i dlaczego ? Za zaworem 3D/4D termostatycznym można dać "plastki" alpex`y ? Czy lepiej wyjechac do rodzielaczy rurami metalowymi ? Proszę też o pomoc w doborze naczynia przeponowego do CO , jak się liczy pojemność podłogówki ? objetość walca (pi*R*R*l) 3,14*0,016m*0,016m* 1140m = 3,14 * 0,000256m2 * 1140m = 0,91m3 a to ~ 910L 8% z 910L -> ~73L + pare litrów na resztę rurek (do rozdzielaczy itd) Dobrze policzone ? Trzeba dać 100L czy 80L wystarczy ? Lepiej dać więcej czy nie ? Proszę o porady Uproszczony schemat instalacji (bez czujników temp itd.)
  4. Dzięki za info kupię 14`stkę izolowaną , kocioł z podajnikiem , zapotrzebowanie na ciepło 6kW + 2kW na błedy w obliczeniach lub "syberyjskie" mrozy -40*C ;) W takim wypadku rck będzie mi potrzebne ? Czytałem nie raz że strasznie "wieje" w kotle z podajnikiem i trzeba dmuchawe dławić (wiecej spala niż powinien)- może to być spowodowane " za dużym" kominem i RCK w takiej sytuacji pomoże tak ? Przepraszam za "takie" pytania ale pora już późna ...
  5. Proszę o podpowiedź jaki przekrój komina do kociołka 11kW ? Wysokość komina to ~10m, fi14cm wystarczy ? Chodzi o to żeby potem nie montować RCK.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.