Skocz do zawartości

LB2012

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia LB2012

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Panowie, po zainwestowaniu nieco czasu w sprawdzanie roznych rozwiazan stoje przed wyborem sposrod nastepujacych opcji: - Ling Duo 35 - Zebiec Merkury 35 - Defro Komfort Eko 30 - Defro Duo 35 (ew. Defro Eko Duo 28 ale mam watpliwosci czy nie jednak nie za mala moc) Mam goraca prosbe o opinie na ich temat, ktore beda pomocne w wyborze. Pozdrawiam
  2. CooleR, wyczuwam lekka ironie w Twoim poscie. Nie chodzi mi o to ze chcialbym kupic kocioł bezproblemowo jak paste do zebow w supermarkecie nie wglebiajac sie w szczegoly, tylko chciałbym kupic cos sensownego nie robiac przy okazji doktoratu z zakresu systemow grzewczych :) Na przyklad chcialbym nie dac sie nabic w butelke producentom obiecujacym "kocioł idealny" i dlatego znalazlem sie na tym forum. Po Twoim doszczegolowieniu kwestii wymiany palnika widze ze jest to ciekawa opcja ktora powinienem rozwazyc.
  3. Panowie, Wielkie dzięki za wszystkie posty. Pozwolcie ze odpowiem zbiorczo: @Vlad Sterownik zwykly dwustanowy wystarczy. Napisz co sadzisz o kotłach Reco, bo dobrze sie domysliles ze powaznie je rozwazam. @jeden Pellet jak najbardziej ok, jest przeciez wiele kotlow na eko-groszek + pellet jako paliwa podstawowe. Gaz odpada, z tego prostego wzgledu ze moj dom nie jest podpiety do sieci :) @CooleR To ze na moce i max powierzchnie do ogrzewania podawane przez producentow nalezy patrzec z przymruzeniem oka juz wiem. Pomocny okazal sie watek polecony przez kol. Vlada i kilka podobnych na tym forum. Natomiast nie chce (nie mam tez za bardzo czasu) bawic sie w przerobki - jezeli pellet, to fabrycznie kocioł przystosowany do jego spalania. Mozesz rozwinac watek palników? Czy dobrze rozumiem ze uwazasz ze na naszym rynku nie ma dobrych kotłów do spalania pelletu? @sambor & vernal No wlasnie, co sie stanie jezeli bedzie slabszy pellet?
  4. Vlad, priorytety sa jasne: glowne paliwo to eko-groszek (chce zeby bylo czysto), kociol z podajnikiem. Koszt paliwa nie jest kluczowym parametrem, wazne aby caly uklad dzialal niezawodnie.
  5. Ja w miedzyczasie przeczytalem polecony przez Ciebie watek kol kaczy. Tak jak wspominalem widze ze brakuje mi jeszcze spoooro wiedzy, ale poki co wniosek jest taki ze nie ma co szarżowac z moca i trzeba brac spora poprawke na to co podaja producenci. Gdybym mial sie opierac na ww. watku to by wynikalo ze powinienem kupic mniej niz 40kW... Vlad, a propos producentow - z tych co wymienilem w pierwszym poscie ktorych bys polecal? Mi zalezy na tym zeby kupic solidny kociol, ktory (po dobrym ustawieniu parametrow) bede jak najrzadziej musial dogladac.
  6. Vlad, a jaka powierzchnie tymi 22kW grzejesz? I jak dobrze masz docieplony dom?
  7. Vlad, a mozesz polecic taki "referencyjny" watek gdzie uwazasz ze zostalo wszystko wylozone we w miare wyczerpujacy sposob? Czy w takim razie orientacyjne powierzchnie do ogrzania podawane przez producentow dla zadanych mocy (wiadomo, przy pewnych zalozeniach co do parametrow budynku) nalezy traktowac jako czysty marketing i chec naciagniecia klienta na kociol o jak najwiekszej mocy (czyli najdrozszy)?
  8. 25 kW? Zarowno producenci piecow, fachowcy z ktorymi rozmawiam, info na forach w sieci jak i moje wlasne przyblizone obliczenia wskazuja ze 25kW to bedzie za malo, choc zgodze sie ze 50kW to moze byc lekko przewymiarowane (po ociepleniach ktore planuje zrobic). Dom kupilem niedawno, mialem okazje palic tylko kawalek sezonu na jakims beznadziejnym piecu na wegiel (ktory mi uszkodzil komin). W najwieksze mrozy spalanie bylo rzedu 1.5t/m-c ale nie ma sensu na to patrzyc, bo raz ze budynek niedocieplony, a dwa ze obecna instalacja C.O. nie obejmuje calosci budynku.
  9. Witajcie, W najblizszych miesiącach planuję zakup kotła C.O., wymianę całej instalacji, a takze zamontowanie wkładu do komina. W związku z tym muszę się zdecydować na kocioł i stąd moja prosba o poradę. Nie jestem mocno zaawansowany w tej tematyce, dopiero niedawno zaczalem ja zglebiac, ale widze ze jest dosc szeroka. Kilka parametrow dot. domu ktory bedzie ogrzewany oraz kotła: - dom stary, ponad stuletni - pow. ok. 450m2 (piwnica - nieogrzewana, parter, pietro, poddasze czesciowo uzytkowe) - dosyc dobra izolacja cieplna: za kilka tygodni wymiana okien na nowe w calym budynku, grube ceglane mury, niedlugo nowa elewacja, planuje rowniez wymienic drzwi wejsciowe oraz docieplic/uszczelnic poddasze - komin ok. 14m o przekroju ok. 25x25cm w dosyc slabym stanie (bede robil wklad) - przy tej powierzchni/izolacji widze ze bede potrzebowal kociol o mocy ok. 50kW - chce kupic kociol na paliwo stale z zasobnikiem, najlepiej mix eko-groszek + drewno + pellet + wegiel (ale jestem otwarty na inne pomysly, z tym ze musi byc paliwo stale) Co byście przy powyzszym zestawie parametrow polecali? Budzet ktory planowalem przeznaczyc to max 15-17 tys. Dotychczas przejrzalem oferte takich firm jak Defro, Zebiec, Reco, Klimosz, Buderus. Obczytuje tez rozne fora poszukujac informacji uzytkownikow nt. obsługi serwisowej, niezawodnosci etc. Pozdrawiam i czekam na opinie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.