Skocz do zawartości

robik5

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia robik5

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. witam, w 2012 roku postanowile ocieplic swoj dom o pom 190m2 głównie z powowdu checi poprawie estetyki. Jakoże sciany domu to konstrukcja 3 warstwowa z 5cm styropianu wewnatrz cegły doradzono mi tylko 10cm sytropianu. Nie oszczedzajac na materialach wyszlo ok 16 tys zl. Dom wyglada super, ale zuzycie ekogroszku wcel nie uleglo zmniejszeniu. W pwinicy stoi kociol na ekogroszek Elektormet 25kW, ogrzewanie podłogowe plus grzejnik na pietrze. Gdyby nie chec poprawienia wygladu domu z zewnatrz lepiej bloby zainwestowac w piec gazowy ktory zapewnilby pelen komfort uzytkowania ( Ci co maja piece na wegiel, ekogrszoek wiedza o czym pisze ;). Byc moze warto byloby docpielic poddasze, ale znowu nie ma pewnosci, ze efektem tego bada mniejsze koszty ogrzewania???
  2. zapomnialem dodac ze chcialem piecem gazowym ogrzewac dom w okresie przejsciowymczn czyli jesien czy wiodna gdy nir ma potrzeby ciagle palic w kotle na ekogroszek. Pytanie dodatkowe czy mozna cwu przepuscic przez zasobnik 140l a nastepnie dogrzac ww piecu dwufunkcyjnym? Czy to bedzie ekonomiczne?
  3. witam, planuje montaz kotla gazowego w polaczeniu z posiadanym juz kotlem na ekogroszek. Chcialbym pominac starty spowodowane ciaglym podgrzewaniem CWU o poj. 140L. Z pieca mam ok 5 m rurek do lazienki. Czy moge zastosowac piec dwufunkcyjny? Piec na ekogroszek i zasobnik 140L bedzie załaczany w zimie. Poza tym okresem CWU ma byc dostarczana z pieca kondensacynego. Czy takie rozwiazanie zda egzamin?
  4. witam, Moj dom ma sciany trójwarstwowe (5cm styropianu wewnatrz scian z droszej hadychowki), okna zostaly wymieniona na nowe (plastik). "Wadą" domu jest jego nietypowy ksztalt w parterze ok 100m2 i jak przypuszczam slabe ocieplenie od ziemi (5cm styropianu). Stala temperatura w domu to ok 21-22 st. Z tgeo co zauwazylem nie ekonomiczne jest obnizanie jej o 3-5st na noc, bo pozniej piec musi nadgonic przez co spala wiecej ekogroszku. Tak jak napisalem temp zasilania na piecu to 50-56st w obiegu okolo 46-48st. Dobowe roznice temperatury w obiegu to przedzial 35-48 st. kiedys mialem piec na gaz ale wtedy ekogroszek w moim rejonie kosztowal ok 350zl. Przy obecnych cenach i WADACH pieca na ekogroszek nie widze sensu dalej utrzymywac tego zlomu :) Pytanie zasadnicze: jaka jest roznica w piecach kondensacyjnych z przedzialu cenowego 4 tys zl? czy warto placic wiecej za piec gazowy i kiedy sie ta nadplata zwroci?
  5. Witam ponownie, wynika z tego zenie oplaca mi sie ogrzewac domu ekogroszkiem czy mam racje? 2500m3 gazu x 1,8zl /m3=4500zl czy mam racje?przy temp na zewnatrz ok -16st piec mial ustawiona temp 56st
  6. Witam, wiem, wiem... temat podobny byl juz poruszany,ale mam pytanie z innej beczki, obecnie moj piec na ekogorszek pali jakies 700-1000kg na miesiac przy domu 200m2 i CWU 140L, w domu mieszkaja 4 osoby w tym dwoje dzieci. Ekogroszek obecnie kosztuje okolo 900zl (ten przyzwoity o czeskim nie rozmawiajmy). koszty ogrzeania przez sezon wynosza ok 5 tys zl przez 6 miesiecy. Sama CU przez kolejne 6 to ok 850zł Moje pytanie jest nasteupujace: kto portafi oszacowac ile m3 gazu potrzeba do ogrzania w ten sam sposob mojego domu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.