Skocz do zawartości

krecik28

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia krecik28

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Problem rozwiązany. Okazało się ze zabezpieczenie na płycie sterownika dla podajnika było za małe. Wymiana płyty głównej pomogła od ręki. Dziękuję za pomoc!
  2. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Wczoraj skontaktowałem się z serwisem eCoala i najpewniej zabezpieczenie na płycie sterownika jest za małej pojemności i dlatego rozłącza. Dzisiaj mam dostać nową płytę na podmianę więc sprawdzę. Mam nadzieje że to jest przyczyna awarii i będę mógł już napalić bo zimno jak cholera :/
  3. Od niedawna zauważyłem że w monecie rozpalania kotła i włączenia retorta pracuje on przez jakąś pełna minute po czym pomimo włączonej diody na sterowniku przestaje pracować. Niestety w ostatnich dniach do podobnej sytuacji dochodzi w trakcie palenia! Po włączeniu trybu automatycznego podajnik poda 2-3 razy po czym za czwartym nie dokończy nawet pełnego cyklu i się wyłączy mimo że sterownik próbuje go załączyć. Nagrałem filmik gdzie można to zobaczyć: https://www.dropbox....0218_175543.3gp - Ręczne https://www.dropbox....0218_174712.3gp - Automatyczne Po wyłączeniu podajnika na parę minut sytuacje można powtórzyć. Znowu będzie sprawnie podawał kilka razy po czym za którymś nie zostanie włączony lub wyłączy się nawet w trakcie podawania wcześniej. Dzwoniłem do Ogniwa ale powiedziano mi że to wina sterownika. Wgrałem więc dzisiaj jeszcze najnowsze oprogramowanie mając nadzieje ze to coś pomoże ale nadal jest to samo... Ma ktoś pomysł co się dzieje i jak to naprawić?! Nadal chłodno na dworze a piec nie chce mi grzać jak trzeba.
  4. Co masz na mysli mowiac 'krotki obieg'? Postaram sie jutro rozrysowac dokladnie uklad moze pomoglibyscie mi w takim razie dostosowac go odpowiednio do potrzeb pieca. Pali teraz jak smok, musze poczatkowo odlaczac fizycznie pompe do rozgrzania i podlaczam ja po osiagnieciu temperatury z otwartym na pol zaworem 4D i pompa CWU jako mieszacz. Wtedy jakkolwiek utrzymuje temperature zadana ale nigdy sie tak naprawde nie wylacza:/ Nie majac przestojow spala 200% tego co normalnie.
  5. Nowa jest mocniejsza poprzednia to stary wysłużony już Grundfos 25/40. Ta nowa jest 25/60 - założyłem większą bo miałem część grzejników wcześniej zimnych pomimo pozornej pracy pompy więc myślałem że może ta stara ma za małą moc. Ustawie wiec nowa na najmniejszą moc i spróbuje znaleźć izolacje jakaś aby otulić czujniki. Odczyty może będą dokładniejsze. Na razie to totalna załamka, strach piec na noc zostawić :/
  6. Wczoraj miałem ustawione na 55-60 ale nic to nie dawało Dmuchawa na 100%, temp. spalin wysoka ale w piecu zima... :/ Wyczyscilem wszystko i własnie rozpalilem. W instrukcji przeczytałem ze słaba temp. może wynikać z palenia za głęboko w retorze, może akurat da rade teraz.
  7. Witam, wczoraj wymieniłem jak się okazało wadliwą pompę CO i od tego czasu dzieją się cuda z piecem.Czy spojrzał by ktoś może na sterownik i doradził co jest nie tak? https://esterownik.pl/remote/1384 Piec bardzo powoli się rozgrzewa a w momencie włączenia pompy temperatura drastycznie spada albo stoi w miejscu przez bardzo długi czas. W popielniku mnóstwo niedopalonego groszku. Tutaj można zobaczyć jak mniej więcej wygląda instalacja przy kotle, na zdjęciu jeszcze stara pompa zastąpiona Omi 25/60. Dodam że przy poprzedniej (niesprawnej) pompie wszystko było ok. Kotlownia Dodam że piec jest wyczyszczony. A paliwo to samo co wcześniej. Byłbym wdzięczny za porady. W tej chwili wywaliłem cały groszek z podajnika, dopalam resztę z retoru i po południu chciałbym zacząć coś robić..
  8. Tak, instalacja odpowietrzona, woda dolana. Kiedy zamknę lewa stronę (kawałek dalej, nie łapie tego zdjęcie jest zawór) prawa nagrzewa się cała bez problemu.
  9. Witam, po wymianie kotła na Ogniwo Eko Plus i tym samym modernizacje lekką układu przy piecu mam problem z ogrzaniem drugiego pionu. Tak jak zaznaczyłem na zdjęciu ciepła woda idzie mi na 3niku tylko w jedna stronę (lewa). Druga strona pozostaje zimna całkowicie a tym samym drugi pion całkowicie nie grzeje. Czy przyczyną tego jest błędne ułożenie rurarzu czy może za słaba pompa na CO (Grundfos 25/40). Wysokość całej instalacji to około 8m. Czy wymiana pompy na mocniejsza (25/80?) zlikwiduje problem?
  10. zasobnik to firmy Kostel kupiony juz jakis czas temu - http://kospel.pl/pl/produkty/wymienniki-i-zasobniki-cwu/ww-termo-hit.html Podejrzewam ze dla spokoju zaloże jednak ta pompę chodzby po to aby potem nie załować. Czy w takim wypadku za pompa CO i CWU należy zainstalowac zawory zwrotne? Gdzies na forum czytałem że na zaworze 4D nie jest możliwe calkowicie zamknięcie przeplywu wody na grzejniki czy tak rzeczywiscie jest?
  11. Witam, niedawno zakupiłem kocioł Ogniwo Eko Plus 25kW, dom jednorodzinny ocieplone sciany, stare budownictwo i duze straty ciepła przez nieocieplony dach. Przygotowuje się do instalacji i byłbym bardzo wdzięczny gdy ktoś odpowiedział mi na 2 pytania: 1. Pompa CWU. Aktualnie mam boiler 120l zaraz obok kotła i jedyna pompa to pompa CO zalozona na powrocie układu. W trakcie lata zaraz przy rozgałęzieniach z cieplej i zimnej wody do boilera mam zawory kulowe które pozwalaja mi ograniczyc grzanie tylko do bolera. Czy przy nowej instalacji zgodnie z zalozeniami producenta na tym malym okładzie nalezy zalozyc osobna pompę tylko na potrzeby CWU? Czy dzieki temu woda w bojlerze szybciej się ogrzewa? Dodam ze nie chodzi mi o pompę cyrkulacyjna. 2. Napewno planuje montaz zaworu i sklaniam sie w kierunku 4D ze wzgledu na to ze bede mógł obniżyć temperature CO a latem ograniczyc obieg tylko do boilera jak robie to teraz zaworami kulowymi Czy na zaworze 3D tez można by było zrobic to samo czy lepiej dolozyc pare groszy na 4D? Czy wogóle dobrze kombinuje z tym wszystkim czy calkiem nie rozumiem o co w tym chodzi:) Doradzcie i wytłumaczcie jak to powinno być wykonane.
  12. Witam wszystkich forumowiczów, w tym roku planuje zakupić piec z podajnikiem do domu jednorodzinnego. Wpadł mi w oko piec Ogniwo Eko Plus 25kW ale wole upewnić się przed takim dużym wydatkiem i podpytać już używających czy będzie odpowiedni do moich potrzeb. Powierzchnia domu to około 200m2, Budownictwo starsze, grube ściany ocieplone styropianem 10tka. Okna w całym domu plastikowe Dużo grubych żeliwnych rur w instalacji CO tak wiec dużo wody w obiegu :/ Poddasze nieocieplone (przynajmniej na razie) Grzejniki nowe stalowe Temperatura w domu stała około 22-23 stopnie A teraz zestaw pytań do forumowiczów, i proszę o wyrozumiałość jeśli zadaje głupie pytania ale to w końcu jedno z miejsc gdzie człowiek się uczy... Czy 25kW wystarczy w takiej sytuacji czy muszę szukać czegoś większego? Kwestia pieca. Czy to dobry wybór czy za mniejsze pieniądze można kupić piec podobnej jakości. Jakie piece mogę jeszcze obejrzeć przed zakupem? Zawory 3D i 4D. W tej chwili przy piecu miałowym nie miałem zamontowanego czy przy montażu nowego pieca montować taki zawór? Jeśli tak to 3D czy 4D w mojej sytuacji? Czy w przypadku zakupu Ogniwo przestawić się całkowicie na ekogroszek, czy może warto kombinować z miałem. Dotychczas paliłem tylko miałem w piecu zasypowym i niestety dużo go szlo (około 8t na sezon). Czy w przypadku przejścia na ekogroszek i piec z podajnikiem moge spodziewać się zmniejszenia tej liczby powiedzmy do 5-6t eko przy moich warunkach? W piecach Ogniwo EKO Plus widziałem fabrycznie montowany sterownik eCoal. Jako informatyk z zawodu podoba mi się pomysł z sterowaniem z sieci ale czy sam sterownik nadaj się do pieca czy trzeba myśleć o wymianie na inny? Za wszelkie porady dziękuje!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.