Skocz do zawartości

lechi

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia lechi

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. pierwotnie nastawialem sie na tłokowy, aby móc spalac tez miał (nie chcę się uzależnić od jednego rodzaju opału, w szczególności przy obecnych cenach). Po przeczytaniu setek opinii mam taki mętlik w głowie, że już sam nie wiem co lepsze... Ważne też dla mnie jest, jaki serwis zapewnia producent (nie chciałbym z tym mieć większych problemów).
  2. ok,n dzięki, ale kwestię mocy zostawmy na boku - czy możecie polecić jakiś producentów?
  3. Mam bardzo dużo miejsca na składowanie opału. Żadna tajemnica - nie wiem po prostu na ile ta informacja jest rzetelna w sytuacji, gdy kocioł ma bardzo małą sprawność i jest wyprodukowany w przestarzałej technologii. Spalam około 1,5 tony floty na miesiąc przy tempetaturze na zewnątrz do - 10 stopni i temperaturze wewnątrz pomiędzy 19-23 stopnie, w zależności od kongygnacji (ze względu na nieocieplony strych, drugie piętro jest trudniej dogrzać). Dobrze rozumiesz - ocieplenie domu będę mógł wykonać za około 2-3 lata najwcześniej, a jednak palić czymś muszę.
  4. niestety, obecny kocioł nie nadaje się już do użytku więc kolejność inwestycji zmuszony jestem odwrócić. Ocieplenie to wydatek większego rzędu, na który obecnie niestety mnie nie stać.
  5. obecnie mam kocioł "zwykły" - wszystkopalny, stary (około 20 lat) i trudno cokolwiek miarodajnego i obiektywnego o nim powiedziec oprócz tego, że niby ma 32 kw (w przynajmniej tak wynikało z informacji od producenta sprzed 20 lat) i nie jest ani trochę sprawny:) szukam już od pewnego czasu konkretnej informacji na ten temat, ale ile osób - tyle opinii i dla laika trochę trudno się w tym obracać. Wstępnie określiłem krąg producentów do: Klimosz, Stalmark, Defro. Niestety ten Kielar 35kw (a taki musiałby raczej być) przekracza moje możliwości finansowe. Ważne jest też to, iż mam małą kotłownię i maksymalna szerokość kotła z podajnikiem to 150 cm.
  6. Witam serdecznie! obecna zima i poziom zużycia obecnego kotła zmusiły mnie do poszukiwania nowego. Mój dom ma około 250 - 300 metrów kwadratowych powierzchnii ogrzewanej, nie jest ocieplony, okna wymienione na PCV. Poszukuję solidnego kotła z podajnikiem, umożliwiającego spalanie groszku, miału, ewentualnie pelet. Interesuje mnie możliwie najlepszy wybór pod względem cena/jakość. Mam przeznaczone na ten cel około 10 tys zł. Bardzo proszę o fachową pomoc oraz radę pod kątem producenta, któremu można zaufać, aby otrzymać kocioł wydajny, bezawaryjny oraz łatwy w obsłudze. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.