Skocz do zawartości

marzenapawel

Forumowicz
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

4 656 wyświetleń profilu

Osiągnięcia marzenapawel

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Kazik :) miarkownik pracuje przecież liniowo a nie 0 jedynkowo. Dopływ powietrze zwiększa sie proporcjonalnie. Myślę, że w naszych działaniach staramy się zbytnio dojść do ideału. Ideał jest nieosiągalny, bo gdyby był to nie byłby ideałem ;). Muszę przyznać , że ogniwo mam dopiero drugi tydzień, wcześniej paliłem w starym kociołku z dawnych czasów. Też długo się zastanawiałem co kupić, tak jak Ty zresztą. W ogniwie do tej pory mam suchutko tak jak we wcześniejszym kociołku. Miarkownik spełnia swoje zadanie a i tak należy pamiętać, że nie ma kotłów w 100% bezobsługowych. Chyba, że gazowe. Ale ich obsługa polega na zwiększonej naszej pracy aby sprostać stale rosnącym rachunkom. Główna moja myśl - ma być ciepło, tanio i PROSTO. Pozdrawiam
  2. Jest na to rozwiązanie. Mam tak ustawiony miarkownik, że przy 60 stopniach zamyka dopływ powietrza ale nie całkowicie ponieważ śruba , która jest w drzwiczkach jest tak ustawiona, że zostaje szczelina ok 2mm. Wobec tego przepływ powietrza w komorze jest i usuwany jest dym. Strumień powietrza jest na tyle mały, że nie "rozkręca zbyt temperatury". Podstawą jest również otwarty czopuch na maksa, bez przymykania. Dodam, że pale od dołu i komora jest sucha. Palę tylko drewnem - brzoza, akacja, grab, dąb, jesion od 4 lat i żadnych problemów. :lol:
  3. W tym kotle dmuchawę montuje się z boku, kocioł jest do tego przygotowany :lol:. Mam identyczny lecz 13 kw. Polecam miarkownik, mam takowy. Kocioł użytkuję od tygodnia i widzę, ze jest super. Spróbuj, dmuchawę zawsze możesz dołożyć.
  4. Wiem, ale odpowiadało mi, że dokonałem zakupu w ciągu 2 godzin a nie 24. :rolleyes:.
  5. Znalazłem w interku za 2029,00. Przedstawiłem lokalnemu dostawcy wydruk i sprzedał mi za tą samą cenę. Naprawdę jest super. polecam.
  6. Kociołek już drugi dzień pracuje. Powiem krótko - rewelacja. Kupiłem ogniwo s6wc 13 kw. Na dwóch klockach brzozowych o długości 35cm powstałych z rozłupania pniaczka o średnicy ok 20cm kociołek pracował z temperaturą równiutkie 50 stopni przez dwie godziny. Mogłem załadować więcej, ale nie było potrzeby. Mam kaloryfery żeliwne, pół bliźniaka z lat 70 z wymienionymi oknami. Myślę, że istotą sprawy jest dobór mocy kotła do zapotrzebowania. Nie ma sensu przemiarowywanie kotła. W moim i tak komora jest odpowiednio duża. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  7. witaj Kazik. Jaki model zębca polecasz ?
  8. Ogniwo 13 kw albo enka P 16 kw. Mam do ogrzania ok. 120 m2 bliźniaka z lat 70.
  9. Przydałyby się również wymiary komory zasypowej i jakiej długości szczapy drewniane da się spalić
  10. Stoję przed wyborem jednego z tych kotłów. Pale drewnem i węgle. Czy ktoś może pomóc mi dokonać wyboru. Z góry wielkie dzięki
  11. marzenapawel

    Brykiet Z Drewna?

    Witam. spaliłem w tym roku w starym kotle pamiętającym czasy dawnego ustroju tonę brykietu z trocin - mieszanka liściastego i iglastego. Dziennie przy ogrzewaniu 110 m2 szło mi ok. 30 - 35 kg., na dworze -10, -15. Na raz zasypywałem ok. 7 kilogramów. Mam niezbyt szczelny kociołek i dlatego nie mogłem sypać więcej. Po wsypaniu przy tem. ok.45C temperaturka na kotle rosła do ok 60-65. po 3-4 godzinach spadała do 45 i należało znów dosypać. Popiołu tyle co kot napłakał. Brykiet powinien się żarzyć a nie palić. Uważam, że efekty są zadowalające. Od 3 lat palę drewnem - brzoza, dąb, akacja, jesion. Póki mi sił starczy będę drwalem. Ludziska chodzą na siłownię ja wolę własne podwórko i spore klocki do rąbania :).
  12. Jestem pełen podziwu. Przeglądam internet i zauważyłem podobny kociołek - firmy Arcisz. Pozdrawiam i życzę bujnego płomienia :)
  13. W styczniu spaliłem tonę orzecha w domu pow. 211m2. Temp. w domu 22.5oC 24h. Więc nie sądze, żeby miały wielki wpływ na temp. w domu. Na pewno jakieś straty są. O wiele większe straty powodują mostki termiczne na zewnętrznych balkonach, tarasach, schodach itp. Jaki masz kocioł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.