Skocz do zawartości

sniadypl

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia sniadypl

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Drewno przestaje się palić ale nie tak dosłownie, dostarczana jest jakaś dawka tlenu, która pozwala mu się tlić/żarzyć ale jednocześnie jest na tyle mała że nie ma obaw o zagotowanie kotła.
  2. Palnik nie był w żaden sposób uszczelniany ale widzę że jest to konieczne.
  3. Ja tak palę od początku sezonu. Dorzucam drewna jak mam czas i chęć iść do kotłowni. Przesłona na wentylatorze zamknięta na tyle że po wyłączeniu się dmuchawy drewno przestaje się palić. Spalanie ok 60-100kg groszku + 0,3-0,5m3 drewna / tydzień. Dom 120m2. Piec Tilgner Ekr 20.
  4. Witam. Chciałbym się Was poradzić odnośnie pojawiania się spieków (kalafiorów). Kombinowałem już ze zmianami ustawień jak i z różnym opałem i o dziwo tańszy opał spiekał się mniej od tego którym palę teraz. Piec spala bardzo mało opału 60-100 kg groszku + 0,3m3 drewna / tydzień (dom 120m2, nowy,ocieplony, okna nowe, CWU 140L). Piec Tilgner Ekr 20 + brucer + sterownik manuet. Aktualne ustawienia: -Podawanie 6s -Pauza 50s -Dmuchawa 20 (0-24) -Temp. 60st -Histeryza 3st -Przesłona ustawiona jak na foto -W całym domu podłogówka, temp 21-22st Jakieś pomysły ?
  5. Górna zabudowa bedzie wykonana tak jak napisał "Mac65" natomiast chciałbym by ktoś mi jeszcze podpowiedział w temacie izolacji obudowy. Mój wkład ma doprowadzenie powietrza od dołu z zewnątrz budynku. Przerwa pomiedzy wkładem a obudową z cegły (zaprawa klinkierowa do kominów) wynosi 8cm. Raczej nie ma możliwości by wyłożyć ją Firerock-iem. Dlatego pytanie o zasypanie go keramzytem. I czy jeśli nie wykonam żadnej izolacji to obudowa z cegły rozsypie się po kilku miesiącach użytkowania? Może ja się się mylę ale przecież temperatura w kominach, które również sa z cegły i również z takiej zaprawy pali się latami. Wiec dlaczego obudowa miałaby nie wytrzymać. ps. dzięki za wszelkie sugestie.
  6. U mnie jest poniżej 10cm dlatego myślałem o zasypaniu go keramzytem ale widzę ze trzeba to zburzyć i postawić szerszy, Ten kominek ma byc w zasadzie tylko ozdobny.
  7. Witam. Chciałem zapytać czy mogę zastosować keramzyt jako izolator miedzy wkladem a obudową kominka? Czy mogę go po prostu zasypać? czy lepiej nie eksperymentować i wnętrze obudowy wyłożyć Firewool-em? W załączniku foto mojego kominka. Pozdrawiam.
  8. Jestem piszącym morświnem proszę o pomoc.
  9. Witam, poczytałem troche na forum i mam swoje typy, ale chciałbym poradzić się jeszcze fachowców w tej kwestii. Pomoc w zakupie kotła CO+CWU do nowo wybudowanego domu 140m2 w całości ogrzewanie podłogowe. Kocioł musi mieć podajnik i zapewniać min. tydzień ciągłego palenia ekogroszkiem, gdy niema mnie w domu. A jednocześnie gdy jestem i mam czas chciałbym palić drewnem, którego mam duże ilosci za darmo (jak najwiekszy otwór załadowczy). Nie wiem czy moje wnioski są słuszne: dolne spalanie, brak rusztu wodnego, moc 15kw. Czy piec Ziebiec KP15 z podajnikiem http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/linia-tradycyjna/kp to dobry wybór ? I jeszcze jedno pytanie, czy potrzebny mi jest wkład kominowy do tego rodzaju opału ? Wiem że na forum jest bardzo duzo podobnych tematów, ale im wiecej czytam tym mniej wiem, za wszelkie uwagi z góry dziekuje.
  10. Witam. Od kilku godzin czytam to forum i tak naprawdę mam już niezły mętlik w głowie. Prosiłbym o pomoc w wyborze pieca (dolne/gorne spalanie) do ogrzania nowego, ocieplonego domu o pow. 130m2 + CWU. Komin ok 8m. Piec musi być z podajnikiem na ekogroszek, ale w duzym stopniu bedzie opalany drzewem. I teraz pytanie, czy piec z dolnym spalaniem nadaje sie do opalania drzewem ? Czy piec ok.12kW będzie odopowiedni ? Co sądzicie o takim kotle ? http://allegro.pl/kociol-hef-master-m-uni-15kw-lodz-strykow-i2074622332.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.