Skocz do zawartości

jmarecik

Forumowicz
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    170m2, budynek
  • Kocioł
    Pellet, Heitz Eko BIO 17kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Ślesin, gm. Nakło

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia jmarecik

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. W ecomax 950 jest deczko inaczej .... ale opcje są trzy - wyłącz palnik, wyłącz pompę i wyłącz oba. Wynika z tego, że powinien mieć ustawione wyłącz palnik, co (jak pokazują screeny wyżej) ma zrobione. Problem chyba leży gdzie indziej...
  2. Tryb ZIMA masz włączony ? Temperatura załączenia pompy CO jest wyższa niż temperatura zadana - histereza kotła ?
  3. Musisz jeszcze ustawić poprawny typ termostatu: Ustawienia serwisowe -> Ustawienia kotła -> Wybór termostatu : Uniwersalny Ustawienia serwisowe -> Ustawienia mieszacza -> Wybór termostatu : Uniwersalny
  4. @gucio2607 Tu mam zagwozdkę, bo ja mam podłączony panel EcosterTOUCH. Patrząc na schemat, nie ma to znaczenia (chyba :)). Termostat kotła to styki 28-29, a termostat mieszacza to 29-30. Podłącz na początek jako termostat kotła.
  5. @gucio2607 Ustawienia mieszacza -> Termostat pokojowy mieszacza : tutaj ustawiasz obniżenie temperatury Ustawienia serwisowe -> Ustawienia mieszacza -> Wyłączenie pompy od termostatu : ustawiasz na NIE Ustawienia serwisowe -> Ustawienia kotła -> Funkcja termostatu kotła : ustawiasz WYŁĄCZ PALNIK Masz ECONET ?
  6. Nie ma się co denerwować... Też popełniłem błąd (ale nie mający wpływu, jak mniemam, na clou dyskusji), bo mam wersję 850P2 a nie 860xx :(. Udzielone wyjaśnienia są jasne i stanowią odpowiedź na moje pytanie. Jeszcze raz dziękuję.
  7. Dzięki za sugestie.... Dzisiaj będę uzupełniał pellet, przeważę ponownie i będę obserwował czy wygaszanie rozpoczyna się przy 5st. powyżej zadanej.
  8. 3st. Ale z tego co wyczytałem to ustawienie ma wpływ na kocioł tylko wtedy kiedy temperatura zadana kotła jest niższa niż temp. zadane mieszacza i CWU. Też mi to wpadło do głowy w pewnym momencie ale nie ma to wpływu .... chyba:)
  9. Cześć, To mój pierwszy post w tym wątku, choć czytam od dłuższego czasu i wiele informacji okazało się dla mnie przydatnych za co wszystkim dziękuję. Przechodząc do meritum. Co może być przyczyną iż kocioł nie wyłącza się po osiągnięciu temperatury zadanej (70st) ale pracuje dalej i osiąga temperatury w granicach 80-83st. Temperatura nie jest osiągana w trybie wygaszania ale (z obserwacji) wynika iż po osiągnięciu 70 st. ciągle jest w trybie praca, podajnik działa w normalny sposób i temperatura wzrasta. Nie było to bardzo zauważalne przy paleniu w trybie standard - te przeciągnięcia były mniejsze ale po włączeniu trybu FL przekroczenia temp. powyżej 80st są na porządku dziennym. Zużycie pelletu nie wzrosło na znaczącym poziomie/jest niezauważalne. Kocioł to Heitz BIO 17kW z palnikiem XS20, sterownik ECO MAX 860 + ECO Touch
  10. o i to jest coś o czym wogóle nie pomyślałem a wydaje się, że jest rozwiązaniem moich problemów. Myślisz, jak mniemam o czymś takim: http://www.sterownik...niki/cs-12.html nie, z rodziny ich sterowników z algorytmem pid żaden nie ma złącza do sterownika pokojowego a na pytanie "dlaczego ? i czy jest taka opcja" odpowiedź brzmiała iż taki zestaw powoduje niekontrolowany wzrost temperatury pieca i/lub niekontrolowane jego wygaszanie (czyli ze skrajności w skrajność) nieprzyjemne odczucia ? przejrzałem specyfikację Tybox (model 710) i nie widzę tam nic w czym mógłby mi pomóc jesli założymy że chcialbym mieć przez 24h/7d taką samą temperaturę w pomieszczeniu ?
  11. co do dodatkowych informacji .... 1/ producent którego sterownik z PID'em (i panelem pokojowym) używam w tej chwili nie produkuje (tak przynajmniej wynika z danych technicznych) sterownika z algorytmem PID obsługującego pompę CWU 2/ to nie od tego producenta otrzymałem informację od "nieprawidlowościach" działania takiego zestawu a od innego - nad którego sterownikiem się zastanawiam kluczową dla mnie funkcją w odniesieniu do: 1/ panela pokojowego - jest wyłączanie pompy CO w momencie osiągnięcia zadeklarowanej temperatury w pomieszczeniu 2/ sterownika z algorytmem PID - jest brak konieczności ustawienia zdefiniowanych na stałe parametrów przedmuchu (czas/częstotliwość przedmuchów/prędkość dmuchawy). w tej sytuacji (w odniesieniu jeszcze do Twojego posta), bo być może jestem w błedzie, czy praca w trybie "automatycznej" regulacji przedmuchów jest charakterystyczna TYLKO dla sterowników z algorytmem PID ?
  12. Witam. Zwracam się z prośbą o rozwianie mojego dylematu, który wzbudza we mnie trochę wątpliwości, bo po raz pierwszy uslyszałem opinię, która jest dla mnie trochę zaskakująca. Otoż od serwisu technicznego jednego z producentów sterowników (na tą chwilę pozostawmy bez nazwy producenta) otrzymalem informację że sterownik z protokołem PID i panel pokojowy (sterowanie temperaturą pieca i działaniem pompy CO/CWU) to zestaw, który nie powinien byś stosowany ze względu na poważne problemy z działaniem i nalezy stosować standardowe sterowniki (czyli ze zdefiniowanym na stałe parametrami częstotliwości/czasu/mocy dmuchawy w trybie przedmuchów). Na chwilę obecną używam takiego zestawu do pieca miałowego, zasypowego (z którego jestem zadowolony więc nie bardzo wiem o co chodzi) a przymierzajac się do instalacji, w ukladzie, oddzielnej pompy CWU rozpocząłem poszukiwania dobrego sterownika z protokołem PID obsługującego obie pompy oraz panel pokojowy co w konsekwencji skończyło się na otrzymaniu powyższego stwierdzenia. Czy ktoś ma logiczne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy ? A może czegoś do końca nie rozumiem ? Z góry dziękuję za sugestie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.