Skocz do zawartości

skiba

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia skiba

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Teraz widzę , że to fajna maszyna , choć początki były nieobiecujące . Nieraz się *** na niego , ale to było z mojej winy . Z początku też przez to wygaszałem go na noc , teraz pracuje ciągle . Czyszczenie super , nawet nie wygaszam , wyłączam tylko dmuchawę . Faktycznie trochę za duży , ale przy ostatnich mrozach miał co robić , nie wytrzymywał w podtrzymaniu cyklu . To jednak wszystko jest spowodowane nieocieplonym budynkiem . W tej chwili kiedy ustały mrozy , mury mam ciepłe , aby utrzymać temp. w domu 21-22 stopnie , zawór 4D ustawiam na 2-3 i temp. na grzejnikach 35-40 stopni . Piec stoi długo w podtrzymaniu , a przy obecnych wiatrach potrafi nie włączyć się wcale bo ciąg kominowy sam go rozpala i trzyma się na poziomie 60-70 stopni ( temperatura zadana cały czas 55 , okresowo przy mrozach czasami 58 gdyż nie dawałem rady utrzymać zadawaląjącej temp. w domu , cały czas kłania się brak pionowego ocieplenia ) . W stanie podtrzymania podanie ma co 24 min. ( 8 x 3 ) Kiedy miał co 21 min to troszkę żar wychodził za płytkę palnika . Jeśli chodzi o spalanie to u mnie jest bardzo zróżnicowane przez brak ocieplenia . Podczas mrozów potrafił spalić pół zasypu w dzień , dzisiaj pracuje trzeci dzień bez dosypywania i jest połowa kosza . Użytkownicy kotłów , jeśli budynek potrzebuje ciepła to nie oszukacie spalania ustawieniami , no chyba , że skrajcie odbiegają od "norm" . Można przestawiać podawanie w czasie pracy , ale w podtrzymaniu przy tym piecu EKW-RAPS musi byc w zasadzie między 20-25 min. Montujcie zawory 4D , super sprawa . Trzeba wtedy dołożyć drugą pompę na CWU , ale jest to gra warta świeczki . Ja nie posiadam termostatów na grzejnikach , reguluje temp. zaworem mieszającym . Jeszcze jedna sprawa , jeśli macie duży ciąg kominowy ( tak jest w moim przypadku ) nie uszczelniajcie czopucha przy piecu . Przy zakupie pieca dostaniecie czopuch oddzielnie , dosuńcie piec do komina dociśnijcie czopuch piecem i nie uszczelniajcie . Dzięki temu część powietrza wpadnie sobie przez szczeliny i nie będzie wam bardzo wypalało węgla w podtrzymaniu . Ja nie uszczelniłem i dobrze zrobiłem , bo chyba bym miał większy ciag grawitacyjny niż strumień powietrza jaki daje dmuchawa na drugim biegu .
  2. Odpaliłem swojego EKW-RAPSA 22kw ze zwykłym rusztem - niski ( ruszt na końcu palnika ) . U mnie wylądował ten piec z trzech względów , jeden to chciałem mieć tłoka jak brat (brat ma z firmy Brastal k/Tomaszowa Mazowieckiego ) , ale ja chciałem z innej firmy . Drugi to wysokość czopucha od podstawy i konfiguracja . Trzeci .. he he , dałem się trochę nabrać na pozytywne komentarze klakierów od Witkowskiego (później się kapłem ) , ale w sumie dobrze wyszło jeśli chodzi o dopasowanie go do mojej małej kotłowni . Namawiali mnie na Ekw-raps plus , ale nie chciałem bo plus ma kilka cm wyżej czopuch i nie dałoby rady wstawić , po drugie spodobała mi się układ komór konwekcyjnych . Trzeba przyznać , że te ich konfiguracje mi się przydały . Ogrzewany dom to w całości 130 m2 ( mur to suporex 18 cm od środka , przerwa 5 cm i pustak zwykły szlakowy 12cm na zewnątrz , na tą chwilę nieocieplony jeszcze , poddasze z drugim stropem ocieplone ) . Odpaliłem pierwszego listopada na mieszance miału z groszkiem , taki przesiew z produkcji groszku . Pomimo , że samo paliwo jest polskiego pochodzenia to piecyk miał duży problem do dojściem do 50 st. , oczywiście to "zimne mury " więc nic a nic mnie to nie zdziwiło . Postanowiłem odłączyć poddasze , wtedy trochę odetchnął , ustawiłem mu 55 i zostawiłem na cały dzień . Wieczorem ustawiłem 58 i zostawiłem na całą noc . Zeżarł cały zasobnik więc jak ktoś pisze , że piec pali w nowym budynku ogromne ilości to nic dziwnego . Ciepło wymaga włożenia energi . Dopiero na drugi dzień osiągnąłem 19 st i wtedy zmniejszyłem nastaw na 55 st . W tej chwili opalam tylko dół budynku . Nastawy tak jak były na sterowniku prawie nic nie zmieniałem Przerwa w pracy 3 min 30 sek , zmieniłem na 3.50 , żeby trochę zmniejszyć moc . Dmuchawa pracuje na 2 ( mam duży ciag kominowy , dobrze , że czopuch jest odkładany i nie uszczelniłem go to trochę powietrza dostaje się z boku bo inaczej to chyba wyciągnełoby galancie ciepła ) Przedmuch 35 sek. Podtrzymanie 4 Krotność 6 przy wietrznej pogodzie 7 przy spokojnym wietrze , żeby dopalić paliwo bardziej Ogólnie piec jak piec . Podoba mi się , że płomienie omiatają bezpośrednio płaszcz wodny i mają długą drogę do ujścia co objawia się dużą sprawnością choć swoje musi spalić cudów nie ma . Wczoraj choć było ciepło , ale wiało galancie to już takich przestojów w podtrzymaniu nie było . Jak będzie koło 0 st. i jeszcze wygrzeję mury to zbadam mu ile wciąga na te w tej chwili 70 m2 .Na dzień dzisiejszy zawór 4-d otwarty na 50 % i w domu 20-21 st.
  3. Luxor33 trafiłeś do działu Ekw-raps to tłokowce , a Ty masz ślimaka .
  4. Już wcześniej już czytałem podobne teksty jak u Stefanjurkowski . Znowu reklamą podjeżdza .
  5. Drodzy forumowicze . Czy ten piecyk 12 kw pociągnie instalacje na 120 m2 cieplonego domu + zawór 3d + cwu , jak myślicie ? Czemu jestem skreślony ?
  6. Wiele pozytywnych opini widziałem na forach o piecach z podajnikiem firmy Witkowski z rusztem drugim wodnym ( zawsze latem możesz bele czym nagrzać wody na mycie ) i niedrogie mają . Sam myślałem o takim , bardzo mi się spodobały , ale niestety jedno wymiarami mi nie pasuje , drugie najmniejszy i tak za duży na mój dom , trzecie mam w stodole kupę drzewa po budowie . Nastawiam się na miał-orzech , zresztą tylko takie mają mniejsze moce .
  7. Dziękuje za odpowiedź . Przepraszam za zamieszanie na forum . Kiedy tylko uzbroję się w pewne doświadczenia związane z obsługą tegoż sprzętu , bardzo chętnie podziele się spostrzężeniami bądź radami .
  8. Wydaje mi się , że tu zadałem pytanie , ktoś odpowiedział i ktoś wykasował ? Pierwszy raz jestem na tym forum i nie bardzo mogę się znaleźć . Pytanie brzmiało ; Mam 120 m2 . Budynek będzie ocieplony . Przymierzam właśnie do pieca SAS UWT . Na ich stronie kalkulator wskazuje na model 14kw . Czy może to być prawda ? . Czy taka moc mi wystarczy do osiągnięcia we wnętrzu 20-21 st. Czy jesli wezmę 17kw , piec spali tyle samo , a nie będzie częsciej pracował na rozgrzewaniu . Czy czasami tem. na piecu nie będzie zbyt rosła z powodu nadmiaru mocy ? . W instalacji będzie zamontowany zawór 3D . Już miałem na to odpowiedź ale zniknęła . przez to inni o z podobną kwestią niedoedukują się ? Coś źle robię ? Już wiem , że 17 kw to za duży sprzęt .
  9. Mam 120 m2 . Budynek będzie ocieplony . Przymierzam właśnie do pieca SAS UWT . Na ich stronie kalkulator wskazuje na model 14kw . Czy może to być prawda ? . Czy taka moc mi wystarczy do osiągnięcia we wnętrzu 20-21 st. Czy jesli wezmę 17kw , piec spali tyle samo , a nie będzie częsciej pracował na rozgrzewaniu . Czy czasami tem. na piecu nie będzie zbyt rosła z powodu nadmiaru mocy ? . W instalacji będzie zamontowany zawór 3D .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.