Skocz do zawartości

Kozak71

Forumowicz
  • Postów

    79
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Kozak71

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. odgrzeje kotleta, nie bede zakladal drugiego tematu. Jako ze zbliza sie okres grzewczy, odpalilem piec. ale okazalo sie ze pompa nie pracuje, dopiero po uruchomieniu jej "na hama" tzn srubokretem ruszylem wirnik zaczela tloczyc wode. Po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu sterownika samoczynnie sie strartuje, musze jej pomoc srubokretem. Pompa na smietnik czy moze zabrudzona i da sie ja jeszcze jakos zreanimowac ?
  2. Wklej fote tego pieca i przekroju ze srodka, tez mam tlokowca "osiek" - moze taki sam, i powiem ze jest to wielka porażka ten piec, całe cieplo wali kominem. U mnie nadmuch jest na 1, ledwo sie pali, a na pietrze komin jest goracy ( przez sciane). Piec dochodzi do zadanej ok 15-18minut i trzyma moze tyle samo, obnizanie temp w domu na grzejnikach nic nie daje, calyczas idzie tyle samo opału, czym bym nie palil. Podawnie u mnie 59sek, czyli jedna sekcja tloka ( tlok ustawiony na podawanie jak największej dawki) przerwa 40sek nadmuch 3 Pale czechem, srednio 25kg-35kg na dobe, dom 160m2 + cwu 140L
  3. Ciezko mi ocenic bo nie mam termometru, ale reki nie moge utrzymac na zasilaniu i powrocie. Na ukladzie zamknietym zasilania nie utrzymam zbyt dlugo, a powrot spokojnie moge trzymac ;)
  4. Kocioł 25kw, wymiennik secespol LB31-30.
  5. Ustawilem za wymiennikiem 1, na piecu 2, cwu 1, bez zmian, temp. zadana 57, jak piec zaczyna prace tzn jak temp spada do 55, to jeszcze temp schodzi o 5st. Przy regulatorze podejrzewam ze bedzie tak samo. Teraz ustawilem przy piecu na 3jke, reszta bez zmian.
  6. Jest przeciwpradowo, zle narysowałem. Sprobuje przestawic pompy i zobacze co sie bedzie działo. A pompe na CWU tez na 2jke ?
  7. tzn ?? aktualnie wszystkie pompy sa ustawione na 1
  8. W zalaczniku schemat co. Pale stale, ale czasami w ciagu dnia korzystam z regulatora, np. wychodze do pracy o 6 wracam o 17, to na regulatorze mam ustawioa temp. nizsza o 1,5stopnia. i pec praktycznie caly dzien w podtrzymaniu. Ale bez regulatora, bywaja sytuacje, ze np. glowica termostatyczna otworzy sie na kilku kaloryferach i temp z zadanej 57 spada do 48, bo ma jednak duzo wody w danym momencie do nagrzania. Glownie sie zastanawiam, czy moge przez dolozeniu tego zaworu jakos zmniejszyc zuzycie opału, wlasnie poprzez mniejsze roznice temp. i szybsze dochodzenie do zadanej pieca... ale moge sie mylic, to tylko moje przypuszczenia ;)
  9. Witam, mam pytanie, poniewaz zastanawiam sie nad montazem zaworu 3d w swojej instalacji. Aktualnie piec obieg otwarty, wymiennik ciepla i za nim obieg zamkniety z grzejnikami. cwu podpiete pod uklad otwarty przy piecu. Korzystam z zaworow termostatycznych przy grzejnikacj jak rowniezc ze sterownika Auraton. Pompa na zasilaniu. Jak sterownik wlacza pompy, to temp na piecu oscyluje w ok 65-7-st (zadana 57). Jak zaczyna pompowac to temp na piecu spada do 30-35st, zanim nagrzeje cala wode w instalacji mijaja wieki jak i rowniez duze ilosci wegla. Zastanawiam sie, czy jak zaloze zawor 3d na instalacje otwarta pieca, to czy ogranicze spadanie temp przy wlaczaniu sie pomp ? bo powiedzmy 50% goracej wody pojdzie na wymiennik a 50% goracej wroci do pieca ( obecnie cala woda z pieca idzie na wymiennik), czy wtedy piec nie powinien szybciej dochodzic do zadanej ? domyslam sie, ze dom bedzie sie wlniej nagrzewal ze wzgledu na nizsza temp na zasilaniu grzejników.
  10. w sumie to tyle mi szlo zanim uszczelnilem palenisko, ale wczesniej czym bym nie palil to tyle samo mi zuzywal, czy to 2 gat groszku, czy czeski, czy pieklorz.
  11. Palilem ekoretem ktory ma niby do 28mj/kg i szlo go tyle samo. temp. w domu mam 22,5-23st, na piecu 55-60st.
  12. Jestem po kilku próbach i moge powiedziec ze wszystkie zabiegi na nie wiele sie zdaly, kociol fakt trzyma troche lepiej, ale spalanie jest na tym samym poziomie, czyli ok. 20-25kg (wegiel czeski o kalorycznosci do 24) na dobe ( dom 160m2 uzyt. ) Co ciekawego zauwazylem, to ze moje palenisko było małe, poniewaz nikt go nie uszczelnił i mnie nie poinformowal ze trzeba to zrobic, i 3/4 powietrza szlo przez pierwsza wolna szczeline zamaist dziurami w palenisku. Po uszczelenieniu wegiel sie lepiej dopala i mam większa ilosc zaru.
  13. Wcale nie dziwne, wystarczy pomysleć. Cykl tłoka trwa 48sek, tzn ze od momentu powrotu, zaciagnieciu opalu i wtloczeniu go na palenisko mija 48sek. Ustawilem 6sek, tzn ze tlok nie idzie ciagiem tak jak to jest podczas 48sek, tylko 6 sek sie przesuwa, stoi, 6 sek sie przesuwa stoi, czyli nie podaje na raz takiej ilosci jak w przypadku pracy 48sek. 48sek rozlozone jest po prostu na kilka etapów. ot cała filozofia.
  14. Tamtego na razie nie koncze, bo obserwuje rozne innowacje ktore robie ;) poki co zauwazylem ze piec szybciej dochodzi do zadanej i dłużej trzyma, ale nadal cześć idzie w komin. Jeszcze czekam na blache zeby zrobić ta przesłonę o ktorej pisalismy. Co do sadzy, to piec nie kopci w podtrzymaniu, a przy pracy. na kotle mam ok. 60 stopni UStawiłem teraz podawanie na 6sek, a przerwe na 15sek, piec dochodzi do zadanej, trzyma jak trzymał, ale nie mialem okazji sprawdzic koloru spalin, dzis sprawdze czy cos sie poprawiło.
  15. Witajcie. Mam problem z sadzą u siebie. Piec po 1 dniu palenia zarasta niesamowicie sadzą. Ekogroszek niby najlepszej jakosci, u ojca w domu w kotle z podajnikiem slimawkowym o wiele mniej sadzy na tym samym paliwie. Z komina to mi sie kopci jak z diesla ;) Sterownik mam ST37, podawanie paliwa 48 sek, tyle trwa cykl tłoka ( tak sobie producent wymyslil). Przerwe mam ustawiona na 1:20 nadmuch 5 ( skala 1-10). Tak mysle, czy moze za duzo paliwa nie jest podawane na 1 raz ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.