Skocz do zawartości

adukla

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia adukla

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. adukla

    Problem Z Cwu

    Przejrzałem całą instalację od wymuszonej CWU i znalazłem zawór w sporym oddaleniu od pompy. Wygląda tak: Dok1.pdf postukałem i pomogło znowu działą jak należy. Mam za to inny problem. Wykonawca tak zamontował zbiornik na CWU że wisi poziomo i anoda znajduje się 15 cm od ściany. Czyli zeby ją wykręcić muszę albo ściągać cały zbiornik 300L albo kuć dziurę w ścianie na wylot. Dzięki forum pogrzebałem w ustawieniach pieca i pali sie dużo lepiej :)
  2. adukla

    Problem Z Cwu

    Chyba nie ma już kolejnego wejścia do baniaka na wodę. Najprawdopodobniej skończy się wstawieniem zaworu, którego nie mam pojęcia czemu nie było. Moim zdaniem konstruktor zamierzał spowodować pobieranie wody w wyznaczonym i jedynie słusznym kierunku poprzez zmianę średnicy rury. Powrót do zbiornika rurą o mniejszym przekroju. Pomysł sie sprawdził ale na krótką metę. Dziwi mnie tylko, że przez pierwsze dwa lata działało dobrze i dopiero po tym czasie zaczęło pobierać zimną wodę z wodociągu.
  3. Witam Ostatnio wymyśliłem taką teorię. Czy nie byłoby oszczędniej aby nastawy programatora kotła były takie, żeby piec cały czas utrzymywał zadaną temperaturę? U mnie nastawy są takie, że po godzinie temperatura spadnie poniżej 60st C i piec przez najbliższe 20 minut musi grzać podając często paliwo i dmuchając dmuchawą aby znowu wejść ponad 62 ustawione stopnie. Przecież gdyby zbilansować ustawienia tak aby paliwo i wiatrak podawały ciepło wystarczająco często żeby kocioł nie spadał poniżej temperatury wyłączającej tryb gotowości to będzie ekonomiczniej. Jadąc samochodem i utrzymując stałą prędkość zawsze spalimy mniej niż zwalniając i przyspieszając w zakresie plus minus 5 km/h. Proszę o opinie
  4. adukla

    Problem Z Cwu

    Ponizej zamieszczam schemat mojej instalacji. Pompa na pewno pracuje bo podaje wodę w okolicę kranu i jest natychmiastowy pobór ciepłej wody. Moim zdaniem woda przez pompę cofa się do kranu ponieważ ma mniejsze opory żeby wejść z wodociągu niż ze zbiornika CWU. Tylko dlaczego tak się zrobiło po dwóch latach użytkowania? Schemat pokazuje też sposób ogrzewania wody w zasobniku, czyli bezpośrednio z pieca. Niestety nie wiem jaki mam zbiornik. Podobno ten lepszy czyli nie z wężownicą. NIgdy od trzech lat nic nie było przerabiane w instalacji. Jaka jest temperatura wody w wymienniku? Chyba taka jak na piecu czyli mam ustawione 62 st C. Dzięki za porady z obsługą zbiornika. Muszę wymienić anodę bo jeszce ani razu jej nie wymieniałem i pewnie już jej nie ma :)
  5. adukla

    Problem Z Cwu

    no to ja nic takiego nie mam :( A czy zbiornik na CWU potrzebuje raz na jakiś czas obsługi? Czy po prostu sobie wisi i grzeje wodę bez żadnej obsługi?
  6. adukla

    Problem Z Cwu

    W obiegu jest pompa rotacyjna. Czy zawór jest zamontowany w pompie czy powinien byc osobno widoczny na rurze?
  7. Witam Mam wykonaną instalację CWU w ten sposób aby po odkręceniu kranu natychmiast z kranu leciała ciepła woda. Niestety po dwóch latach użytkowania po chwili ciepłej wody zaczyna lecieć coraz chłodniejsza. Kiedyś nie było takiego problemu. Instalacja ta wygląda w ten sposób, że pompa wymusza obieg wody przez zbiornik CWU. A w przypadku zakręconego kranu woda z okolic kranu wraca do kotła. Podejrzewam, że jest utrudniony przepływ wody przez kocioł i mimo, że rurka doprowadzająca wodę do kranu ma większą średnicę, to po prostu po odkręceniu kranu, woda płynie odwrotnie i dlatego zaciąga zimną spoza zbiornika przez rurkę o mniejszej średnicy. Czyżby coś się zatkało w zbiorniku na CWU? Proszę o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.