Skocz do zawartości

Pattio

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Pattio

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ok czyli ogolnie tak zostaje wszystko jak jest, jedynie kwestia wyboru czy 2 pompy czy zawor termostatyczy i 1pompa. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
  2. Panowie może tak zostać, czy coś jeszcze muszę poprawić. Rano przychodzą hydraulicy !!!
  3. Pompa przeniesiona, a na CWU jest zawór którym wyreguluję przepływ i chyba powinno grać
  4. Super, wszelkiego rodzaju podpowiedzi są dla mnie bardzo cenne :)
  5. Pompa podłogowa sterowana jest przez piec, który po przekroczeniu 50C wyłącza ją. Czy takie zabezpieczenie wystarczy? Co jeden hydraulik który mnie odwiedzał mówił co innego, a teraz wydrukuje im schemat jak ma wyglądać prawidłowo i jak mają to zrobić, bo już 3 raz będą przerabiali :)
  6. Czyli, z wymiennikiem to tak jak nr 2, a bez to tak jak na nr 1 tak
  7. Tak mam zrobione teraz, pompe CWU jest cały czas włączona i skryzowana a na powrocie mam 50C, zastosowałem się do wcześniejszego posta. Co mam jeszcze poprawić? A co do tego wymiennika to chciałem go dlatego zainstalować ponieważ grzejniki na piętrze mam powyżej zbiornika wyrównawczego i teraz układ jest zrobiony jako zamknięty z 3 zaworami bezpieczeństwa 1,5bar :( rys. nr 2 a jeśli bym chciał z wymiennikiem to tak jak poprawił guitar, tylko zmieniłem zbiornik wyrównawczy jak napisał kiminero. ps. staram się czytać ze zrozumieniem
  8. A co myślicie jakbym tak zrobił jak na załączonym obrazku?
  9. Witam jeszcze raz, z tuningowałem troszkę schemat kotłowni żeby był czytelniejszy i teraz to mniej więcej wygląda tak, czy teraz będzie OK i czy będzie potrzebny ten zawór różnicowy który zaznaczyłem
  10. Dom mam o powierzchni 170m2, sezon grzewczy drugi to znaczy w zeszłym było grzane od marca, podgrzewacz jest delfin dwupłaszczowy jakieś 10kW. Pytam dlatego że w poprzednim sezonie nie było pompy CWU, pompa CO była wykorzystana do grzania, teraz układ został przerobiony i strasznie wzrosło spalanie groszku. Myślę o powrocie do poprzedniego schematu instalacji, przynajmniej temperatura nie szalała, teraz jest tylko lepiej z cieplejszym powrocie do kotła oraz utrzymaniem mniejszej temperatury na grzejnikach. Troszeczkę się spóżniłem z odpowiedzią ale mam zamiar tak właśnie zrobić jak napisał kiminero tylko założę pompę elektroniczną wilo stratos, co by mniej prądu zjadała :) i niech sobie chodzi cały czas. W przyszłym sezonie dołożę zawór 4D dla ochrony kotła i chyba powinno być ok, w załączeniu poprawiony schemat kotłowni.
  11. Witam, ponieważ jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać a jednocześnie zapytać o poprawność mojego układu oraz mały problem z CWU. Temperatura zadana wody na moim piecu wynosi 60 stopni, przy 58 stopniach załącza się piec grzeje wodę 6 min. póżniej piec stoi w podtrzymaniu jakieś 15 min. lecz kiedy załączy się pompa CWU temperatura wody zaczyna spadać do 45 stopni i piec chodzi dobre 20-30 min. zanim osiągnie 60 stopni a co za tym idzie to strasznie rosnące spalanie groszku. Moje pytanie brzmi czy tak ma być, czy coś z moim układem jest nie tak. Mój piec to defro komfort 25kW a temperatura zadana wody w CWU 43 stopnie. Dziękuję za odpowiedż.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.