Skocz do zawartości

silvertech

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia silvertech

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. tak żeby było jasne instalacja zgrzewana nie z pvc tylko z pp (polipropylen) zgrzewanie polifuzyjne . pvc nie jest zgrzewane tylko klejone i w zasadzie to jest pvc-u . to tyle jeżeli chodzi o materiał t
  2. nie kryzuj grzejników skoro są niedogrzane to znaczy że przepływ jest za mały . raczej przykręć obieg przez boiler. chyba że masz grzejniki typ vko to zwiększ nastawy na wkładkach zaworowych .
  3. Witam . najpierw to musisz zapytać tego co Ci to ulepił ha ha . jak chciał odpowietrzyć układ i po co zamontował te dwa odpowietrzniki . bzdura totalna ale mniejsza oto. żeby to uratować skup się na rozwiązaniu które słusznie poleca Ci kolega tomekb . ale najpierw trzeba znaleźć przyczynę tego że słabo grzeje ogrzewanie podłogowe . opisze to w punktach . NAJPIERW ODETNIJ WODĘ Z INSTALACJI TAM ZA SCHODAMI WIDZĘ ŻE MASZ ZAWORY DO TEGO 1, wyrzuć te małe korki 1/2" pod odpowietrznikami 2, zamiast nich wkręć zaworki spustowe ze złączką do węża . 3, zakręć białe kapselki górna belka 4,zakręć mosiężne kapselki dolna belka 5,na złączkę węża(zawór spustowy górna belka ten który wkręciłeś ) montujesz wąż gumowy ok 1,5 (żeby wiadro stało na podłodze a wąż był w wiadrze 6,rtl ustaw na poz 5 7, odkręć zawór za schodami ten na powrocie (doprowadza wodę do dolnej belki ) ten przed pompą oczywiście zakręcony 8, teraz odkręcasz równocześnie (od lewej )biały kapselek górna belka i mosiężny kapselek dolna belka . 9. kiedy otworzysz zawór spustowy ten z wężem po pewnym czasie powinna zacząć leciec woda z powietrzem . jak już będzie leciała tylko woda . to zakręcasz biały i mosiężny kapselek i robisz to samo z drugim obwodem potem trzecim . i na koniec odkręcasz wszystko . odkręcasz zawory koło schodów . włączasz pompę . odpowietrzasz pompę . i czekasz aż zagrzeje . jeżeli w każdym obwodzie leciała woda zagrzeje na bank . a i jeszcze zdejmij głowice rtl na czas próby . WAŻNE !!!!!!!!rozdzielacz nie musi być powyżej poziomu podłogi . tylko musimy mieć możliwość go odpowietrzyć . a w tej chwili ty jej nie masz . powodzenia i powiedz jaki efekt końcowy . ja podłogówkę zawsze tak odpowietrzam i nigdy niema problemu z przepływem . przy okazji oczywiście dokonujesz płukania obwodów . powodzenia.
  4. przepływ nominalny przez taki grzejnik nie jest podawany przez żadnego producenta. z prostego powodu . zależy od wielu czynników . wyjaśnij może do czego taka wartość jest Ci potrzebna .
  5. kolego . ja zrobiłbym to tak . regulator pokojowy który wyłącza pompę co po osiągnięciu temperatury zadanej kocioł pracuje utrzymując swoją temperaturę zadaną . oczywiście z pompą co zawór zwrotny żeby wykluczyć obieg grawitacyjny . wada tego rozwiązania jest taka że termostat pokojowy mierzy temperaturę tylko w miejscu zamontowania takowego . jeżeli wybierzesz model radiowy to możesz metodą prób i błędów znaleźć tzw. miejsce kompromisowe (pomieszczenie )gdzie możesz zamontować go na stałe . wszystkie rozwiązania z zaworami 4d 3d raczej wygenerują koszty niż coś zmienią . i jeszcze jedno rozumiem że sterowanie w twoim kotle działa tak że po osiągnięciu temperatury przełącza go w stan (nadzoru , czuwania
  6. witam radzę po prostu kryzowanie grzejników na wyższych kondygnacjach . niestety prawa fizyki są jakie są i dlatego w grawitacji te górne zawsze grzeją lepiej bo mają większy przepływ . zatem kryzowanie i po sprawie . zmiana średnic niekonieczna .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.