Skocz do zawartości

kadziu

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia kadziu

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. I tak właśnie zrobię. Postaram się po wykonaniu tego opisać co nieco dla przyszłych zmagających się z tematem:P Pozdrawiam,
  2. Nie rozumiesz mnie. Nie chcę ssać powietrza z szachtu między kominem a wsadem kominowym, lecz zastosować rozdzielacz i zrobić tak, że powietrze pobieram osobną rurą, a spaliny wydalam drugą rurą. Montuje na piecu rozdzielacz powietrzno spalinowy, wsadzam wkład jednościany (zwykła kwasówka z uszczelkami), a powietrze pobieram rurą długości ok 2 m którą wyprowadzam na zewnątrz budynku (też zwykłą) Wydaje mi się to najtańszym rozwiązaniem. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć konkretnych opinii, rozwiązań itd tej metody.
  3. Witam ponownie. Słuchajcie rozmawiałem z sąsiadem, który zakładał sobie gazowe ok 4 miesiące temu i powiedział mi, że on komina nie dał rady wsadzić;(- Krzywy i nie równy. Obawiam się, że to będzie i u mnie, dlatego chciałbym wrócić do poprzedniego rozwiązania czyli: - na piecyk zastosować rozdzielacz, - w komin wsadzić rurę 80, - powietrze doprowadzić zza ściany m( z zewnątrz) także rurą 80 Widzę, że producent Urlich daje taką możliwość. Jak z innymi producentami? Czy każdy kociołek można tak podłączyć. No i 2-ga sprawa jest taka, że gdy robiłem opinie kominiarską życzyłem sobie otwartą komorę i na taką kominiarz mi ją wydał. Teraz przemyslałem wszystko i chciałbym jednak zamknięta- czy muszę zmienić jeszcze raz opinię? W projekcie do instalacji gazowej na szczęśćcie nie mam czy jest na otwartą czy zamkniętą komorę. Pytam ponieważ po świętach składam papiery na pozwolenie na budowę i muszę dołączyć tez ta opinie. Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych i spokojnych świąt.
  4. W moim przypadku nie mam opcji ciągnąć komina na zewnątrz, ani wyprowadzić jedynie za ścianę:) A czy każdy piec ma mozliwość rozdzielenia dolotu powiertza i wylotu spalin. Długość komina to ok 10-12 m. Licząc jedynie rury to -1 metr przewodu dwuściennego to ok 150 zł -1metr przewodu jednościennego to ok 60zł. Przy 10 metrach różnica będzie ok 900zł na samych rurach Doliczyć trzeba jednak jeszcze jedno kolanko i 3 m rury do doprowadzenia powietrza. Nie mówiąc już o kolankach trójnikach itd.
  5. Witam serdecznie:) Panowie mam ogromną prośbę o pomoc. Zakładam Co gazowe w mieszkanku 42m. Rurki grzejniki itd. już rozprowadzone-dzięki waszej pomocy. Stoję przed dylematem jaki kocioł wybrać. Pierwotnie chciałem otwartą kom. spalania, ale obawiam się ziębienia mieszkanka przez nawietrznik:( Rozważam zakup zamkniętej komory i zastanawiam się czy muszę zastosować jakże drogi wkład kominowy typu rura w rurze? Czy zamiast tego mógłbym zrobić tak, że spaliny odprowadzę kominem, ale powietrze będę pobierał z zewnątrz budynku ( przez ścianę, osobną rurą?) Słyszałem, że potrzebuje wtedy jakiegoś systemu przyłączeniowego rozdzielaczowego. Czy moglibyście przybliżyć troszkę m ten temat? Kotły które rozważam to: -Beretta Junior 21 e.s.i. TURBO -ULRICH WANDICH -i inne w podobnej cenie. Pozdrawiam serdecznie:)
  6. nikt naprawdę nie chce coś więcej powiedzieć?
  7. Czyli rozumiem, ze na wyjściu z pieca trójnik na powrót i zasilanie i śmiało ciągnąc do grzejników 16 ?.
  8. Panowi pilna sprawa wiec proszę o pomoc. Czy ten rozdzielacz jest mi w ogóle potrzebny-każdy grzejnik będzie na zaworach. Czy mogę zamiast niego dać po wyjściu z pieca trójnik i tak: -w prawo idę na kuchnie i WC<2 grzejniki>, -w lewo na pokoj(tez 2grzejniki) Czy mogę wszystko wykonać w Alu pexie 16? Bardzo prosze o rade bo nie jestem hydraulikiem ale chce wykonać to samemu-ale nie metoda prób i błędów. poglądowy szkic
  9. Jeśli możecie doradźcie jaki w miarę niedrogi i dobry piecyk wybrać na moje 42m2?( w granicy do 3 tysięcy-tradycyjny z zamknięta kom. spalania.)
  10. Dziękuję. Teraz jestem spokojniejszy, ze moja instalacja to nie całkowita porażka. Z ciekawości zapytam jak to powinno być zrobione? Znajduje wykonawce godzącego się ze ,,Co'' robię sam, wiec: 1)On zakłada wkład, piec itd. 2)ja robię Co i Cuw, 3)on przychodzi, odbiera i uruchamia-bije pieczęć, koniec tematu? 4)eksploatacja.
  11. Piecyk ma filtr i pompkę. Dziękuję za podpowiedz-rurki w miejscu drzwi puszcze wł wskazania posadzka. O co dokładnie chodzi z 3-nikiem? i jaki zawór-czy bezb? Odpowietrzniki to chyba każdy standardowy grzejnik ma?
  12. Witam serdecznie. Pisze do Was, ponieważ mam przeogromna prośbę do wszystkich, którzy posiadają odpowiednią wiedzę w tym temacie. Kopiłem mieszkanko w kamienicy (własnościowe)-42m Jest tam jedynie piec kaflowy, i brak cieplaj wody, dlatego wybór padł na piecyk gazowy. Zaplanowałem, ze montaż pieca i doprowadzenie gazu powerze fachowcom (itak potrzebne są uprawnienia-a ja ich nie posiadam), natomiast podłączenie grzejników chciałbym wykonać samemu-mn.sprawy finansowe. Instalacje chce zrobić z alupexa i wpuścić w ściany. Czytałem wiele podobnych i bardzo pomocnych postów, ale mimo wszystko postanowieniem założyć temat i opisać jak planuje to wykonać, żeby ktoś znający się a tym spojrzał fachowym okiem i doradził czy to dobrze kombinuje (dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość) Zamierzam zaraz pod piecykiem zastosować skrzynkę z rozdzielaczem: Rozprowadzenie chciałbym zrobić wg. schematu: Mam dodatkowo 2 pytana: -czy rurki od rozdzielacza mogą iść obok siebie na wysokości dolnego przyłącza grzejnika? : -czy takie obejście jest w ogóle dopuszczalne Naczynie przeponowe posiada piec. Gdzie wstawia się zawór bezp.? Bardzo proszę o ocenę tego projektu oraz o pomocne rady. Naprawdę bardzo zależy mi na wykonaniu tego samemu. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.